Zdravím, přicházím s dotazem, který mi už chvíli hlodá hlavou.
Má postava, obchodník jako buk, se snaží využít skill odhad ceny.
Když prodávám věci typu svitek, obyč. zbraň, drahokam a podobně tak prodávám opravdu lépe.
Když kupuji u platnéře z truhly, tak je mi sděleno kolik věc stojí a zaplatím vždy méně.
Ale za boha nevím, proč nemůžu uplatnit skill u nákupu VŠECH věcí od obchodníků bez truhly, ať klenotník, nebo v dobrodruhově krámku, prostě nikde. pokaždé si ověřím uvedenou cenu a zaplatím za ni do poslední zlatky stejně.
Je to jen můj bug, a nebo jsou takto nesmlouvaví obchodníci ke všem?
Prosím poraďte, mám i botky co dávají bonus na ODHAD a měl jsem i zbraň s bonusem na ODHAD, ale takhle je mi to k ničemu ( vyjma platnéřovy truhly )....
možná jen řeším kravinu na kterou všichni znáte odpověď a je to nějaká banalita
Odhad ceny aneb jak to hernajz funguje
Odhad ceny aneb jak to hernajz funguje
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
- Phantorris
- Šlechtic
- Posts: 341
- Joined: 13:36 07. Aug 2007
- Location: Plzeň
Re: Odhad ceny aneb jak to hernajz funguje
Pokud tomu rozumim správně, tak je to tim, že když to kupuješ přímo od obchodníků, tak cena je už upravená podle toho jak si si hodil na odhad ceny. Když začneš obchodovat tak se ti dole ve výpisu napíše jestli je cena příznivá nebo ne apod.
V truhle je uvedena neutralni cena daného predmětu a upravuje se až u obchdnika, když za ni platis nebo se ptas na to kolik za to das.
V truhle je uvedena neutralni cena daného predmětu a upravuje se až u obchdnika, když za ni platis nebo se ptas na to kolik za to das.
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Re: Odhad ceny aneb jak to hernajz funguje
to je sice zajimave, ale schvalne jsem si overil, kolik za dany predmet zaplati postava, která nemá v odhadu ceny ani bod, a je zajímavé, že u obchodníka bez truhly zaplatí stejně jako já....
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
- Phantorris
- Šlechtic
- Posts: 341
- Joined: 13:36 07. Aug 2007
- Location: Plzeň
Re: Odhad ceny aneb jak to hernajz funguje
Nikdy sem to zas tak nezkoumal, a urcite sem neporovnával jak sou na tom z cenama ostatní, ale za sebe můžu říct, že když si hodim na odhad ceny příznivě tak mě veci stojí mín/daj mi za ne víc než když mam neutráne nebo nepříznivě...
Jo a taky mam pocit, že hod u kazdyho obchodnika je za restart jeden a do dalsiho restaru se pocita u danyho obchodnika ten prvni hod.
Jo a taky mam pocit, že hod u kazdyho obchodnika je za restart jeden a do dalsiho restaru se pocita u danyho obchodnika ten prvni hod.
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
- Phantorris
- Šlechtic
- Posts: 341
- Joined: 13:36 07. Aug 2007
- Location: Plzeň
Re: Odhad ceny aneb jak to hernajz funguje
Třeba si proste hodil dobře a ty spatně a vysledne ste to odhadly stejneBahnak wrote:to je sice zajimave, ale schvalne jsem si overil, kolik za dany predmet zaplati postava, která nemá v odhadu ceny ani bod, a je zajímavé, že u obchodníka bez truhly zaplatí stejně jako já....
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Re: Odhad ceny aneb jak to hernajz funguje
Už si nepamatuju, jak se odhad ceny počítá. Je dost možné, že při obchodech z truhly je skill appraise zohledněný víc, než při normálním obchodě. Každopádně cena, kterou u obchodníka vidíš, je už upravená o hod na tvůj skill. Tenhle hod di to pomatuje pro každého obchodníka určitou dobu (nějaké hodiny), pak si hodíš znovu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Odhad ceny aneb jak to hernajz funguje
ano, ale kdyz treba nekdo bez skillu prodava vec za 1000 a nekdo s 10 body ve skillu taky za 1000, tak je to divne.
To je to, na co Bahnak miril. Nenastavovalo se to nahodou trosku jinak, ze to kontroluje jen co hodinu, oproti puvodnimu nahazovani pri kazdem obchodu?
Jestli tam nahodou neni zakopanej nejakej broucek
Ale haze se tusim: skill + 1k20
takze ze nahodou to hodi stejnou cenu pri skillu 10 je mozne.
To je to, na co Bahnak miril. Nenastavovalo se to nahodou trosku jinak, ze to kontroluje jen co hodinu, oproti puvodnimu nahazovani pri kazdem obchodu?
Jestli tam nahodou neni zakopanej nejakej broucek
Ale haze se tusim: skill + 1k20
takze ze nahodou to hodi stejnou cenu pri skillu 10 je mozne.
A zase se craftí...
Re: Odhad ceny aneb jak to hernajz funguje
Měnili to pokud vim v Bioware v jednom z prvních patchů, protože aby se to hazelo při každym započetí obchodu je nesmysl.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Odhad ceny aneb jak to hernajz funguje
mmm, dnes zkouseno v dobrodruhove kramku, dračí štít za 270k nabidnuto postave bez skillu, 267k me ... tj jedno procento... odhad ceny mam tusim 14..... cili sleva 1 procento.
Kdyz prodavam kamen bez odhadu ceny za cca 100 a nebo ho s postavou s odhadem prodam za 120-130....divne, to je 20 - 30 procent ceny....
Vidim tam nekde zakopaneho psa, protoze pri nakupu platove zbroje z truhly za cca 28k jsem usetril asi 3k...10procent
Ale asi vazne resim kraviny, proste se s tim smiřim a nebudu v tom šťourat... díky všem...
(že ja to radši necpal do něčeho rozumnyho)
Kdyz prodavam kamen bez odhadu ceny za cca 100 a nebo ho s postavou s odhadem prodam za 120-130....divne, to je 20 - 30 procent ceny....
Vidim tam nekde zakopaneho psa, protoze pri nakupu platove zbroje z truhly za cca 28k jsem usetril asi 3k...10procent
Ale asi vazne resim kraviny, proste se s tim smiřim a nebudu v tom šťourat... díky všem...
(že ja to radši necpal do něčeho rozumnyho)
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Odhad ceny aneb jak to hernajz funguje
Tam není fixace.. Jednou je to 1, podruhý 10 % (nevím přesně). Když se otevře obchodníkovo okýnko, tak by to mělo psát v logu něco jako: "Odhad ceny: příznivý". Určuje se 1x za restart u každýho obchodníka zvlášt.
Jestli to do toho logu nepíše, tak je tam asi chyba
.
Jestli to do toho logu nepíše, tak je tam asi chyba
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.