Nový server - ještě jednou

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Jste pro nákup nového stroje?

Ano, přispěji.
14
32%
Ano, ale jsem švorc.
23
52%
Ano, ale jinou konfiguraci.
0
No votes
Ne, stávající stačí.
1
2%
Je mi to jedno, ale chci si kliknout.
6
14%
 
Total votes: 44

User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Nový server - ještě jednou

Post by kucik »

Vycházel jsem z toho, že je potřeba především rychlost procesoru, sběrnic a prostupnost pamětí. Volil jsem dvoujádro, protože je dobrý, mít na jednom nwn a na druhém systém a další procesy a taky proto, že jednojádro s timhle taktem ani není za odpovídající cenu k dispozici.
  • Eurocase MD-5301 - Miditower 400W 885,- 1 053,-
    Middle tower skříň, 3x 5.25", až 6x 3.5" (jedna vnější), čelní USB a audio konektory, až 3x ventilátor (2x 80 mm + 1x 120mm), 400W zdroj s tichým 12cm ventilátorem.
  • Intel Core2 Duo E8500 3,16GHz 6MB 1333MHz 775pin BOX 4 440,- 5 284,-
    Intel Core2 Duo s jádrem Wolfdale, frekvence 3.16GHz / 1333MHz FSB (modelové číslo E8500), 6MB L2 cache, 45nm výrobní proces, 64-bit, SSE3.
  • Kingston DIMM 4096MB DDR III 1066MHz KVR1066D3N7K2/4G 1 406,- 1 737,-
    Vysoce kvalitní duální paměti DDR3, rychlost 1066MHz, časování CL7, napájení 1.5V, kapacita 2 x 2GB, doživotní záruka.
  • Microstar P35 Platinum Combo - Intel P35 2 210,- 2 630,-
    Socket 775, podpora Core 2 Duo/Quad, 1333/1066/800MHz FSB, Intel P35 a ICH9R, 2x PCI + 2x PCI-E x1 + 2x PCI-E x16, 1x Ultra ATA + 5x SATA 3Gb/s + 2x eSATA 3Gb/s, GLAN, Azalia audio, 2x Firewire, 4GB DDR3 až 1066MHz nebo 4GB DDR2 až 1066MHz.
  • Western Digital Caviar WD800BD - 80GB SATA II 955,- 1 136,-
    Rychlý pevný disk s vysokou kapacitou 80 GB, 2MB vyrovnávací paměť, 7200 ot/min, průměrný vyhledávací čas 8.9 ms, rozhraní SATA 3Gb/s.
Cena celkem:
9 950,-bez DPH
11 840,-s DPH

Ceny jsem bral na czechcomputer.cz - mám s nimi dobré zkušenosti a záruku jak na jednotlivé části, tak na celý stroj považuju za dost užitečnou. Samozřejmě všechno sestaví a otestujou.
Takže kdo se víc orientujete v nákupech železa, nebo stavbách kompu, klidně připomínkujte, nebo navrhněte něco jiného. Tohle mi přišlo jako slušný poměr ceny a výkonu. Budu rád za kažkou připomínku.

Disky:
Chcem investovat o cca 4000,- víc do 10 000rmp disku? Myslím si, že server všechno udrží v RAM. Je pravda, že haky maj několik giga, ale většina jsou textury, který server nevyužívá.
SSD disky bych zatím neřešil. Ta technologie je jednak neúměrně drahá a při dlouhodobé zátěži tomu rapidně klesá výkonost.

Příspěvky posílejte na účet číslo 0-1837911003/0800
s variabilním symbolem uvedeným v údajích po přihlášení a konstantním symbolem 554.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
fuxxo
Obyvatel
Posts: 127
Joined: 21:54 14. Sep 2007

Re: Nový server - ještě jednou

Post by fuxxo »

no celkem slusna masinka :mrgreen:
co sa tyka toho disku raptoru (10k rpm) no len aby to nebolo rychlost na ukor zivotnosti hmm...?
Luthien Thiudien - bardka tulajuca sa po Thalii
Lilienn Wood - trochu netradicna knazna boha Lothiana
Lazhar z mrtveho lesa - prestrihany druid milujuci zvieratka, ked su tak trochu mrtve
acc in game: black_smith
User avatar
Lorelei
Měšťan
Posts: 191
Joined: 20:02 28. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Nový server - ještě jednou

Post by Lorelei »

Když napíšete kam, pošlu tam nějaké peníze.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Nový server - ještě jednou

Post by Rejty »

Hlavně ať je takovej, aby se nemusel kupovat za rok znova. :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nový server - ještě jednou

Post by kucik »

Tak stávající vydržel dva roky. Náročnost na výkon roste hlavně s počtem hráčů, takže tak.
Číslo účtu je na webu a v prvnim postu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Nový server - ještě jednou

Post by Theogil I »

Pokud bude vyhodnoceno, že pády a lagy jsou dílem starého servru pak jsme pro nákup nového a přispějeme pravděpodobně stejným dílem jako loni tj. B+B 2.000,-Kč.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nový server - ještě jednou

Post by kucik »

To snad brzo zjístíme. Dneska vezu do Plzně nainstalovanej server na testy, tak uvidíme, co se změní.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
fuxxo
Obyvatel
Posts: 127
Joined: 21:54 14. Sep 2007

Re: Nový server - ještě jednou

Post by fuxxo »

Rejty wrote:Hlavně ať je takovej, aby se nemusel kupovat za rok znova. :mrgreen:
taky pripad snad nenastane :mrgreen: :mrgreen:

este jedna uvaha... myslim si spravne ze touto novou masinkou sa zvysi max. pocet hracu na servri?!

a este jeden dotaz slovacko bude mat malinkaty problem z prevodom penazi do ciech bo poplatky by zkresali sumu mozna i na polovicu!!!
CIZE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Neithane :mrgreen: ty by si to eventuelne mohol zariadit ne?!
Luthien Thiudien - bardka tulajuca sa po Thalii
Lilienn Wood - trochu netradicna knazna boha Lothiana
Lazhar z mrtveho lesa - prestrihany druid milujuci zvieratka, ked su tak trochu mrtve
acc in game: black_smith
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Nový server - ještě jednou

Post by Rejty »

Tak holt přijedete na sraz. 8)
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
fuxxo
Obyvatel
Posts: 127
Joined: 21:54 14. Sep 2007

Re: Nový server - ještě jednou

Post by fuxxo »

Rejty wrote:Tak holt přijedete na sraz. 8)
tak holt keby to bolo tak za rohem nejakych 100km tak by som si aj odskocil... :D
no tento polrok je dost na P. ja a Daanri mame stacky a Haco s Prometheom by asi sami nesli, ale snad cez leto by to mohlo vypalit...
a potom :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Luthien Thiudien - bardka tulajuca sa po Thalii
Lilienn Wood - trochu netradicna knazna boha Lothiana
Lazhar z mrtveho lesa - prestrihany druid milujuci zvieratka, ked su tak trochu mrtve
acc in game: black_smith
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Nový server - ještě jednou

Post by Krata »

tak se slezte nějak s Neithanem a Marvem ne? :) .. ty taky začali jezdit
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
fuxxo
Obyvatel
Posts: 127
Joined: 21:54 14. Sep 2007

Re: Nový server - ještě jednou

Post by fuxxo »

Krata wrote:tak se slezte nějak s Neithanem a Marvem ne? :) .. ty taky začali jezdit
ved minule leto nam to pekne vyslo... tak toto leto to zopaknem - dufam :) ak teda nejaky sraz bude :mrgreen:

mne skorej slo o to ci by sa Neithan neozval a nedal nam nejake cislo uctu, na ktory by sme mu mohli poslat prasule a on by to potom za niesol cez hranicu do banky - aspon tak nejak to popisoval pred nejakym casom ze byva nedaleko hranic 8) 8)
Luthien Thiudien - bardka tulajuca sa po Thalii
Lilienn Wood - trochu netradicna knazna boha Lothiana
Lazhar z mrtveho lesa - prestrihany druid milujuci zvieratka, ked su tak trochu mrtve
acc in game: black_smith
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Nový server - ještě jednou

Post by nomis_b »

jezisi.. napiste rejtymu PM, posle vam svou adresu a dejte penize do obalky, pojistete ji za 20kc na 2000,- kc a mate klid... (hlavne pouzijte nepruhlednou obalku).
A zase se craftí...
User avatar
fuxxo
Obyvatel
Posts: 127
Joined: 21:54 14. Sep 2007

Re: Nový server - ještě jednou

Post by fuxxo »

nomis_b wrote:jezisi.. napiste rejtymu PM, posle vam svou adresu a dejte penize do obalky, pojistete ji za 20kc na 2000,- kc a mate klid... (hlavne pouzijte nepruhlednou obalku).
a hlavne je to trestné :mrgreen: :mrgreen:
Luthien Thiudien - bardka tulajuca sa po Thalii
Lilienn Wood - trochu netradicna knazna boha Lothiana
Lazhar z mrtveho lesa - prestrihany druid milujuci zvieratka, ked su tak trochu mrtve
acc in game: black_smith
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Nový server - ještě jednou

Post by Skipp »

fuxxo wrote:
nomis_b wrote:jezisi.. napiste rejtymu PM, posle vam svou adresu a dejte penize do obalky, pojistete ji za 20kc na 2000,- kc a mate klid... (hlavne pouzijte nepruhlednou obalku).
a hlavne je to trestné :mrgreen: :mrgreen:
To je fakt trestnee???? Do pr.. ja som to nedavno spravil a to som tie peniaze daval do obalky na poste pred vsetkymi...ani neviem ci adresatovi prisli

...co sa tyka tych cien...Kucik...pozeral si na stranke alza.cz vo februari som od nich kupil komponenty na kompletnu zostavu. Maju o dost nizsie ceny napr. procesory ..kukni http://www.alza.cz/procesory/intel/sock ... 848428.htm
Locked