Minimapa

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Fidorka
Obyvatel
Posts: 111
Joined: 16:10 27. Apr 2007

Minimapa

Post by Fidorka »

Mohl by mi někdo poradit jak v modulu vypnout/zakrýt mapku ? Pokud totiž chcete vytvořit bludiště/labirint tak ta pitomá minimapka pak vykecá vše tzn. z bloudění je hobeles jen se čučí na ten malej tahák ! :evil:
Vrog Kurval - Velitel Temné legie


Ptáte se jak zlepšit své hraní zlých postav na Thalii? Držte se vždy pravidla č.1 : Hraj tak , aby se hrou bavila PŘEDEVŠÍM DRUHÁ STRANA - čili oběť. Pokud si myslíte , že to nezvládnete tak trénujte na NPC ovládaných DM. Pak za vaše chyby nebudou ostatní hráči platit ztrátou zkušeností a víry , že na tomhle servru se hraje fajn a s dobrými hráči...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Minimapa

Post by photter »

já nevim, jak ji zakrejt ale často se dá docela solidně "zmást" - pokud tileset má použitelnou dlaždici "door transition" bude se na mapě ukazovat jako modrej obdélníček, pak stačí ji nějak zneprůchodnit
ve zdech potom nechat daleko víc průchodů, než kolik jich potřebuješ a zadělat některý placeablama - většinou to stačí, aby minimapa nebyla použitelná
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Minimapa

Post by kucik »

Na zakrytí minimapy mě nic nenapadá. Snad leda poeditovat přímo ten tileset, nebo ho něčim znečitelnit.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Fidorka
Obyvatel
Posts: 111
Joined: 16:10 27. Apr 2007

Re: Minimapa

Post by Fidorka »

kucik wrote:nebo ho něčim znečitelnit.
Vylejt kafe na monitor se osvědčilo , jen to budou muset udělat všichni při vstupu do lokace :lol:
Vrog Kurval - Velitel Temné legie


Ptáte se jak zlepšit své hraní zlých postav na Thalii? Držte se vždy pravidla č.1 : Hraj tak , aby se hrou bavila PŘEDEVŠÍM DRUHÁ STRANA - čili oběť. Pokud si myslíte , že to nezvládnete tak trénujte na NPC ovládaných DM. Pak za vaše chyby nebudou ostatní hráči platit ztrátou zkušeností a víry , že na tomhle servru se hraje fajn a s dobrými hráči...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Minimapa

Post by kucik »

Existuje takový to zatmění monitoru. Jestli ti teda neva, že hráč uvidí kulový. To by byl teprv labirint. :)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Minimapa

Post by igor »

Jak řiká Photter... podle mě stačí to zmatení pomocí modrejch obdélníčků v minimapce. Docela dlouho sem se takhle solidně motal asi mezi 4 lokacema než sem vylez ven.
I když teď nevim k čemu to má bejt... já popisuju dojmy z podtemna, pokud to má bejt labyrint jako takovej, tak netušim :)
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Morendred
Obyvatel
Posts: 100
Joined: 17:35 03. May 2008

Re: Minimapa

Post by Morendred »

Vytvorit labirint muzes nekolika zpusoby:

- u interieru udelat spoustu malickych mistnosti vzajemne propojenych dverma potom nektere zatarasis a jine nechas pruchodne (z mapky nepoznas absolutne nic)

- udelat labirint pomoci teleportu (ale to se hodi jenom do nekterych prostredi) jina alternativa je pomoci pasti (tady nejde uplne o labirint jako spis sazku do loterie :P tezko se urcuje kam muzes slapnout, ale treba na sachovnici se to pouzit da)

- vytvorit cesty a nasledne nektere znepruchodnit pomoci placeblu (ty se v mapce neukazuji)

urcite budou i jine zpusoby, tyhle me pripadaji nejjednodussi
Isabel
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Minimapa

Post by kucik »

Jo, udělat neviditelné triggery, které tě budou portovat po lokaci, to je dost dobrej způsob, je těžký to projít a minimapa ti je opravdu naprd. Mám to ozkoušený.

Kolikrát třeba vidíš východ kousek před sebou, ale nemůžeš tam přímo, protože je tam nějakej zrádnej port.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked