Page 1 of 1

Minimapa

Posted: 23:54 07. Apr 2009
by Fidorka
Mohl by mi někdo poradit jak v modulu vypnout/zakrýt mapku ? Pokud totiž chcete vytvořit bludiště/labirint tak ta pitomá minimapka pak vykecá vše tzn. z bloudění je hobeles jen se čučí na ten malej tahák ! :evil:

Re: Minimapa

Posted: 07:08 08. Apr 2009
by photter
já nevim, jak ji zakrejt ale často se dá docela solidně "zmást" - pokud tileset má použitelnou dlaždici "door transition" bude se na mapě ukazovat jako modrej obdélníček, pak stačí ji nějak zneprůchodnit
ve zdech potom nechat daleko víc průchodů, než kolik jich potřebuješ a zadělat některý placeablama - většinou to stačí, aby minimapa nebyla použitelná

Re: Minimapa

Posted: 09:29 08. Apr 2009
by kucik
Na zakrytí minimapy mě nic nenapadá. Snad leda poeditovat přímo ten tileset, nebo ho něčim znečitelnit.

Re: Minimapa

Posted: 12:23 08. Apr 2009
by Fidorka
kucik wrote:nebo ho něčim znečitelnit.
Vylejt kafe na monitor se osvědčilo , jen to budou muset udělat všichni při vstupu do lokace :lol:

Re: Minimapa

Posted: 12:49 08. Apr 2009
by kucik
Existuje takový to zatmění monitoru. Jestli ti teda neva, že hráč uvidí kulový. To by byl teprv labirint. :)

Re: Minimapa

Posted: 13:18 08. Apr 2009
by igor
Jak řiká Photter... podle mě stačí to zmatení pomocí modrejch obdélníčků v minimapce. Docela dlouho sem se takhle solidně motal asi mezi 4 lokacema než sem vylez ven.
I když teď nevim k čemu to má bejt... já popisuju dojmy z podtemna, pokud to má bejt labyrint jako takovej, tak netušim :)

Re: Minimapa

Posted: 16:15 09. Apr 2009
by Morendred
Vytvorit labirint muzes nekolika zpusoby:

- u interieru udelat spoustu malickych mistnosti vzajemne propojenych dverma potom nektere zatarasis a jine nechas pruchodne (z mapky nepoznas absolutne nic)

- udelat labirint pomoci teleportu (ale to se hodi jenom do nekterych prostredi) jina alternativa je pomoci pasti (tady nejde uplne o labirint jako spis sazku do loterie :P tezko se urcuje kam muzes slapnout, ale treba na sachovnici se to pouzit da)

- vytvorit cesty a nasledne nektere znepruchodnit pomoci placeblu (ty se v mapce neukazuji)

urcite budou i jine zpusoby, tyhle me pripadaji nejjednodussi

Re: Minimapa

Posted: 16:25 09. Apr 2009
by kucik
Jo, udělat neviditelné triggery, které tě budou portovat po lokaci, to je dost dobrej způsob, je těžký to projít a minimapa ti je opravdu naprd. Mám to ozkoušený.

Kolikrát třeba vidíš východ kousek před sebou, ale nemůžeš tam přímo, protože je tam nějakej zrádnej port.