Page 1 of 9
Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 07:20 08. Oct 2009
by sendys
Zdravím napadl mě system okradaní postav po PVP(jelikoz je tu PVP trochu rychlejsi tak je to myslim dobry napad) je zde udelano zee potreba zabit aby slo ukrast par zlatych to bych nechal avsak dat možnost armadě tak noobiku tim že by se zhotovil skill a hod na něj ktery by měl každy a to pi určitych HP protivnika by mohl onen člověk použit na soupeře čimž by ho jakoby srazil a mohl by si vzit vše co by chtěl a kdyby ho zabily tak by mohly vzit je určity peníze po skillu ktery by se použil by se protivnik uz nesměl zabit......... timto ziskava armada v kralovstvy novy rozmer a nebude se nudit nepotrebuje Q atd zlodějovy bych urcil okradani a ten by mohl ukrat jen určity počet zlatek čimž by nebyl problem aby si vydelal pomoci kradeni ve meste a však udělal bych tam taky určity hod že bude oběven nebo se proitvník tomuto vyhne a zlodejovy se to nepovede
Ma to určité minusy ale taky určité plusy jetse to neni dodelany jenze tednevim co tam jeste pridat prosim navrhy kritiku (ale blby kecy si nechte prosim pro sede)
Děkuju

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 07:44 08. Oct 2009
by Lorelei
Jsme konečně rád, že se někdo ozval, že by se začalo něco dít s okrádáním. Na co jiný skill, když OKRÁDANÍ už je. Stačí že v současné době je OKRÁDÁNÍ pro Zloděje opravdu na nic, když bylo tak omezeno a to díky pár lidem, kteří nemají soudnost a okradou jiného hráče do posledního knoflíku. Já bych ho ponechal bez omezení s tím, že by šlo vzít pouze mince do určitého max počtu a věci menších velikosti pouze ložených v inventáři a to do 1 čtverečku a také omezení do určité váhy. Ale opravdu nevím jak je to náročné udělat. Je opravdu smutné hrát čistého zloděje, když nemůžu ani okrádat vlastně nic a nechci někoho zabít. Pak nevím, proč Zloděj je Zloděj a není třeba Odpasťovač, Odemykač nebo něco podobného?
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 08:00 08. Oct 2009
by sendys
Lorelei wrote:Jsme konečně rád, že se někdo ozval, že by se začalo něco dít s okrádáním. Na co jiný skill, když OKRÁDANÍ už je. Stačí že v současné době je OKRÁDÁNÍ pro Zloděje opravdu na nic, když bylo tak omezeno a to díky pár lidem, kteří nemají soudnost a okradou jiného hráče do posledního knoflíku. Já bych ho ponechal bez omezení s tím, že by šlo vzít pouze mince do určitého max počtu a věci menších velikosti pouze ložených v inventáři a to do 1 čtverečku a také omezení do určité váhy. Ale opravdu nevím jak je to náročné udělat. Je opravdu smutné hrát čistého zloděje, když nemůžu ani okrádat vlastně nic a nechci někoho zabít. Pak nevím, proč Zloděj je Zloděj a není třeba Odpasťovač, Odemykač nebo něco podobného?
nemluvim nejen o zlodejich ale obecnepro vsechny postavy neboli jaky by to melo vyznam aby to mohl jen zlodejokradani je pokud mam dobre info tak je vypnute a pracuje se na nem tohle je vseobecne pro lidi kteri nejsou zlodeji a chtej byt takto udelany ze zabitim vydelaj takhle by se nemuselo zabijet a zapojilo by se do toho RP a take armada misot toho aby se clovek trapil tim ze prisel o exp a prachy
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 08:27 08. Oct 2009
by tao kan
Co přeorientovat zlodějinu z PC na NPC? Příklad:
po městech se budou pohybovat NPC "bohatý muž", "Občan s měšcem u pasu","chudák se zlatkou v ruce"....Zloděj si tuto postavu vyhlídne, počká až půjde uličkou a tam použije "okrádání" (podobně jako když jdete těžit rudu", bude zkoušet a zkoušet. Pokud uspěje v hodu u kterého se bude na uspěch přičítat skill "pickpocket" tak získá nějaké ty zlatky nebo item podle NPC. Pokud neuspěje NPC si vybere z akci: zautocit,pohyb k nejblizsimu straznemu - nahlásí jmeno posledniho okradajiciho, to se ulozi do databaze (bude vznikat popis), pokud dosahne nahlaseni hranice bodu, vznikne uplny popis a stihani zlodeje. Body se budou odečitat odehranymi hodinami na serveru.
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 08:31 08. Oct 2009
by sendys
tao kan wrote:Co přeorientovat zlodějinu z PC na NPC? Příklad:
po městech se budou pohybovat NPC "bohatý muž", "Občan s měšcem u pasu","chudák se zlatkou v ruce"....Zloděj si tuto postavu vyhlídne, počká až půjde uličkou a tam použije "okrádání" (podobně jako když jdete těžit rudu", bude zkoušet a zkoušet. Pokud uspěje v hodu u kterého se bude na uspěch přičítat skill "pickpocket" tak získá nějaké ty zlatky nebo item podle NPC. Pokud neuspěje NPC si vybere z akci: zautocit,pohyb k nejblizsimu straznemu - nahlásí jmeno posledniho okradajiciho, to se ulozi do databaze (bude vznikat popis), pokud dosahne nahlaseni hranice bodu, vznikne uplny popis a stihani zlodeje. Body se budou odečitat odehranymi hodinami na serveru.
neco podobnyho jsme myslel u normal zlodjee ale tam je problem s tim udelat chodiciho obcana jako npc ktery chodi nekam a aby se treba obnenoval atd ale jde mi spis o to okradani po boji
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 08:48 08. Oct 2009
by Modrovousice
No... zkoušeli jste někdy ožrat postavičku? Ta pak taky sama utíká k nejbližší postavě a něco mele...
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 10:21 08. Oct 2009
by Xaarth
tao kan wrote:Co přeorientovat zlodějinu z PC na NPC? Příklad:
po městech se budou pohybovat NPC "bohatý muž", "Občan s měšcem u pasu","chudák se zlatkou v ruce"....Zloděj si tuto postavu vyhlídne, počká až půjde uličkou a tam použije "okrádání" (podobně jako když jdete těžit rudu", bude zkoušet a zkoušet. Pokud uspěje v hodu u kterého se bude na uspěch přičítat skill "pickpocket" tak získá nějaké ty zlatky nebo item podle NPC. Pokud neuspěje NPC si vybere z akci: zautocit,pohyb k nejblizsimu straznemu - nahlásí jmeno posledniho okradajiciho, to se ulozi do databaze (bude vznikat popis), pokud dosahne nahlaseni hranice bodu, vznikne uplny popis a stihani zlodeje. Body se budou odečitat odehranymi hodinami na serveru.
Tenhle návrh se mi zamlouvá

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 10:25 08. Oct 2009
by kucik
//Prosim pište text normálními barvami. Žlutej text na bílym pozadí se čte opravdu dost mizerně.
Okrádání se rušilo kvůli dobytkům, kteří byli opakovaně schopní vyluxovat celý inventář.
1. Proč by ho měla postava zrovna srážet? Pokud chceš někoho okrást, můžeš ho ubít do bezvědomí a vzít mu peníze.
2. Proč by po zabití změl vzít jen určitý počet peněz, když při sražení si může vzít všechno? Nad mrtvolou má přece víc času na prohledávání.
3. Jak chceš zajistit, že postavu následně nezabije?
@tao kan:
NPC je vždy mnohem snadnější nějak zmizet a nabízí to pokaždé možnosti k nějakému obchození.
@Lorelei
Okrádání jsme museli zatrhnout právě kvůli hráčům, kterých ses tolik zastával, tak se zamysli, jak se tomu dalo zabránit a jestli má smysl si na to teď stěžovat.
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 11:09 08. Oct 2009
by sendys
kucik wrote://Prosim pište text normálními barvami. Žlutej text na bílym pozadí se čte opravdu dost mizerně.
Okrádání se rušilo kvůli dobytkům, kteří byli opakovaně schopní vyluxovat celý inventář.
1. Proč by ho měla postava zrovna srážet? Pokud chceš někoho okrást, můžeš ho ubít do bezvědomí a vzít mu peníze.
2. Proč by po zabití změl vzít jen určitý počet peněz, když při sražení si může vzít všechno? Nad mrtvolou má přece víc času na prohledávání.
3. Jak chceš zajistit, že postavu následně nezabije?
@tao kan:
NPC je vždy mnohem snadnější nějak zmizet a nabízí to pokaždé možnosti k nějakému obchození.
@Lorelei
Okrádání jsme museli zatrhnout právě kvůli hráčům, kterých ses tolik zastával, tak se zamysli, jak se tomu dalo zabránit a jestli má smysl si na to teď stěžovat.
Vse sem tam prakticky vysvetlil ale asi jsem to neupresnil zakas zabiti pri okradeni ... pri zabiti udelano ze by mohly vzit jenpenize tim by sevyvazilo ze on prisel o expy a ke vsemu stim nemuze nic delat ani se pomstit a sraženi protože jak jinak ho proste sundat kzemi?? a nemyslim to jako skillem sraženi ale jiny ukon co by to udelal
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 11:20 08. Oct 2009
by LDamian
SENDYS: Vse sem tam prakticky vysvetlil ale asi jsem to neupresnil zakas zabiti pri okradeni ... pri zabiti udelano ze by mohly vzit jenpenize tim by sevyvazilo ze on prisel o expy a ke vsemu stim nemuze nic delat ani se pomstit a sraženi protože jak jinak ho proste sundat kzemi?? a nemyslim to jako skillem sraženi ale jiny ukon co by to udelal
Jak chces zakazat zabiti pri okradeni?
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 11:24 08. Oct 2009
by sendys
LDamian wrote:SENDYS: Vse sem tam prakticky vysvetlil ale asi jsem to neupresnil zakas zabiti pri okradeni ... pri zabiti udelano ze by mohly vzit jenpenize tim by sevyvazilo ze on prisel o expy a ke vsemu stim nemuze nic delat ani se pomstit a sraženi protože jak jinak ho proste sundat kzemi?? a nemyslim to jako skillem sraženi ale jiny ukon co by to udelal
Jak chces zakazat zabiti pri okradeni?
hele nevim pravidlem nebo by se dalo udelat ze by byl chvili nesmrtelny nevim fakt ne

to uz je na DM
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 11:29 08. Oct 2009
by jachyra
Ja som jednoznačne proti okrádaniu. Takto by nijaká postava nemohla nosiť koruny u seba. Dosť že je risk, že niekto niekoho zabije
to okrádanie predmetov na 1 políčko: totálna zhovadilosť .. vás asi nenapadlo, že napr meteorický prsteň s hocijakými kameňmi, síce je na 1 políčko a váži prd ale stojí 1 MILION!!! Low lvl zlodejík dobre hodí a má zarobené na celý život

Toto by bolo riadne svinstvo. Ešte nízke postavy so slabými pedmetmi by to ešte toľko netrápilo (určite aj ich) ale kebych takto prišla o toľko miliónov, asik bych začala vraždiť od podozrenia
to okrádanie korún: ľudia si poctivo zarobia a zlodejíkovia si len prídu povedzme do dielní, kde postavy vždy musia mať koruny .. 10 zlodejov a postavy sú na mizine!
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 11:33 08. Oct 2009
by sendys
jachyra wrote:Ja som jednoznačne proti okrádaniu. Takto by nijaká postava nemohla nosiť koruny u seba. Dosť že je risk, že niekto niekoho zabije
to okrádanie predmetov na 1 políčko: totálna zhovadilosť .. vás asi nenapadlo, že napr meteorický prsteň s hocijakými kameňmi, síce je na 1 políčko a váži prd ale stojí 1 MILION!!! Low lvl zlodejík dobre hodí a má zarobené na celý život

Toto by bolo riadne svinstvo. Ešte nízke postavy so slabými pedmetmi by to ešte toľko netrápilo (určite aj ich) ale kebych takto prišla o toľko miliónov, asik bych začala vraždiť od podozrenia
to okrádanie korún: ľudia si poctivo zarobia a zlodejíkovia si len prídu povedzme do dielní, kde postavy vždy musia mať koruny .. 10 zlodejov a postavy sú na mizine!
a tebe asi nenapadlo ze od toho se to povolani jmenuje zlodej *placl se do cela* dnes ti zlodej taky lohne koplet kabelku a co
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 11:42 08. Oct 2009
by LDamian
jachyra wrote:Ja som jednoznačne proti okrádaniu. Takto by nijaká postava nemohla nosiť koruny u seba. Dosť že je risk, že niekto niekoho zabije
to okrádanie predmetov na 1 políčko: totálna zhovadilosť .. vás asi nenapadlo, že napr meteorický prsteň s hocijakými kameňmi, síce je na 1 políčko a váži prd ale stojí 1 MILION!!! Low lvl zlodejík dobre hodí a má zarobené na celý život

Toto by bolo riadne svinstvo. Ešte nízke postavy so slabými pedmetmi by to ešte toľko netrápilo (určite aj ich) ale kebych takto prišla o toľko miliónov, asik bych začala vraždiť od podozrenia
to okrádanie korún: ľudia si poctivo zarobia a zlodejíkovia si len prídu povedzme do dielní, kde postavy vždy musia mať koruny .. 10 zlodejov a postavy sú na mizine!
No je to preci porad jeste lepsi, nez kdyz nekdo jiny hraje poctive zapornou postavu, vojak ho chytne a on dostane permku na hranici nebo popravisti ne?
Ne trochu rypu, kdyz vidim, jak si tu ohnive obhajujes svuj mamon.

Ale je fakt, ze stav, kdy je treba nekoho zabit, aby bylo mozno mu vzit penize neni uplne ok. Na druhou stranu tohle je jedno z tech temat, ktere se v nwn resi velmi tezko.
IMHO bud to cele slozite predelavat, nebo jednoduse povolit okradani, ale omezit ho pouze na penize. Tak proste clovek vi, ze o prachy co ma u sebe muze prijit mnoha zpusoby - smrti, smrti a tim ze ho nekdo obere, okradenim... A nehrozi mu, ze prijde o veci z kraftu, klice od gildy a podobne.
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 11:50 08. Oct 2009
by jachyra
to LDamian - si si to prispôsobil, ako sa ti to páčilo
Ja som ani fň nehovorila o zatváraní do basy a o popravovaní. Ja som hovorila o jednoducho svinskom zmláen aždho podozrivého aj za tej možnosti, že ma Krata z armády vylúči

čo som spomínala, ani trochu som nenarážala na armádu.
A navyše, trochu si to s tou permkou pri poprave mýliš

ani popravou hráč nedstáva permku, jedine ak by so svojou postavou urobil nejaké fakt nechutné svinstvo, ako napr Carcaroth

a bez nejakého odôvodnenia.
To je presne o tom, ako keď drowovia popravia povrchňana - taktiež nedostáva permku ... to by ju už Kora teda asi 3x mala

Hráč si so svojou postavou nanajvýš musí dávať pozor, aby v ňom nik nespoznal toho, ktorý sa popravoval