Page 1 of 6
srážení a výcvik
Posted: 18:09 12. May 2010
by černý vlk
poté, kdy jsem se dozvěděl na vlastní kůži, že i zlobři sráží...musím to tu napsat. Silové buildy (dál plechovky) mají bonus k dovednosti "výcvik" plynoucí z jejich síly...to je jejich výhoda oproti dexterům. Buildy zaměřené na obratnost i když maxují výcvik, nikdy nedosáhnou stejného výcviku jako buildy silové. To je v pořádku. Věc, kterou nechápu a nezdá se mi ani trošku fer je, že plechovky NAVÍC mají bonusy k výcviku ve vybavení a dexteři ne..vidím to u svých postav..má postava silová má výcvik srovnatelný na 16. úrovni s výcvikem dextrové postavy na dvojnásobném levlu, přitom výcvik maxuji s oběma a s tou dextrovkou mám dokonce +10 výcvik feat (a stejně si ji srazí tygr v prahvozdě O-o)...
Re: srážení a výcvik
Posted: 18:11 12. May 2010
by de Aers
černý vlk wrote:poté, kdy jsem se dozvěděl na vlastní kůži, že i zlobři sráží...musím to tu napsat. Silové buildy (dál plechovky) mají bonus k dovednosti "výcvik" plynoucí z jejich síly...to je jejich výhoda oproti dexterům. Buildy zaměřené na obratnost i když maxují výcvik, nikdy nedosáhnou stejného výcviku jako buildy silové. To je v pořádku. Věc, kterou nechápu a nezdá se mi ani trošku fer je, že plechovky NAVÍC mají bonusy k výcviku ve vybavení a dexteři ne..vidím to u svých postav..má postava silová má výcvik srovnatelný na 16. úrovni s výcvikem dextrové postavy na dvojnásobném levlu, přitom výcvik maxuji s oběma a s tou dextrovkou mám dokonce +10 výcvik feat (a stejně si ji srazí tygr v prahvozdě O-o)...
Máš si sebou vzít plechovku

Re: srážení a výcvik
Posted: 18:17 12. May 2010
by černý vlk
de Aers wrote:černý vlk wrote:poté, kdy jsem se dozvěděl na vlastní kůži, že i zlobři sráží...musím to tu napsat. Silové buildy (dál plechovky) mají bonus k dovednosti "výcvik" plynoucí z jejich síly...to je jejich výhoda oproti dexterům. Buildy zaměřené na obratnost i když maxují výcvik, nikdy nedosáhnou stejného výcviku jako buildy silové. To je v pořádku. Věc, kterou nechápu a nezdá se mi ani trošku fer je, že plechovky NAVÍC mají bonusy k výcviku ve vybavení a dexteři ne..vidím to u svých postav..má postava silová má výcvik srovnatelný na 16. úrovni s výcvikem dextrové postavy na dvojnásobném levlu, přitom výcvik maxuji s oběma a s tou dextrovkou mám dokonce +10 výcvik feat (a stejně si ji srazí tygr v prahvozdě O-o)...
Máš si sebou vzít plechovku

*plechovka jde po tygrech, tygři po dexterovi, srazí ho, zabijí ho páč nemůže zdrhat, plechovka pak zabije tygry* hmmm hmmm k čemu to pomůže??
Re: srážení a výcvik
Posted: 18:22 12. May 2010
by DenGrasse
Všechno chápu, jen jedno mi není jasný.. co je na tom špatně?
Re: srážení a výcvik
Posted: 18:40 12. May 2010
by černý vlk
DenGrasse wrote:Všechno chápu, jen jedno mi není jasný.. co je na tom špatně?
dvojité posílení? třeba to? silové postavy mají mít vyšší výcvik kvůli větší síle...ale ne ještě bonusy na výbavě, ke kterým dexteři přístup nemají...so easy
Re: srážení a výcvik
Posted: 18:42 12. May 2010
by de Aers
černý vlk wrote:
*plechovka jde po tygrech, tygři po dexterovi, srazí ho, zabijí ho páč nemůže zdrhat, plechovka pak zabije tygry* hmmm hmmm k čemu to pomůže??
Nemáš si sebou brát slabé plechovky, které tě nejsou schopné uhlídat, když se po tobě vrhne tygr

Re: srážení a výcvik
Posted: 18:49 12. May 2010
by Lord_Berserk
proc furt na forech kazdej breci ?

Re: srážení a výcvik
Posted: 18:52 12. May 2010
by DenGrasse
černý vlk wrote:DenGrasse wrote:Všechno chápu, jen jedno mi není jasný.. co je na tom špatně?
dvojité posílení? třeba to? silové postavy mají mít vyšší výcvik kvůli větší síle...ale ne ještě bonusy na výbavě, ke kterým dexteři přístup nemají...so easy
myslím, že vycházíš z nesprávných informací..ale i kdyby ne - kde je problém? Existuje snad nějaké závazné pravidlo, že všichni musí dostat to samé?
Re: srážení a výcvik
Posted: 19:01 12. May 2010
by černý vlk
DenGrasse wrote:černý vlk wrote:DenGrasse wrote:Všechno chápu, jen jedno mi není jasný.. co je na tom špatně?
dvojité posílení? třeba to? silové postavy mají mít vyšší výcvik kvůli větší síle...ale ne ještě bonusy na výbavě, ke kterým dexteři přístup nemají...so easy
myslím, že vycházíš z nesprávných informací..ale i kdyby ne - kde je problém? Existuje snad nějaké závazné pravidlo, že všichni musí dostat to samé?
když mi přijde něco divného, tak to napíšu..pokud vycházím z nesprávných informací (vycházím z praxe, ale nemusím znát vše, že ano) tak je to zvláštní, že se to tak jeví..a pokud je účelem zvýraznit a prohloubit rozdíl v typech postav ohledně výcviku, tak to je pak jiná. Určitě je to zcela logické a určitě to povede k variabilitě a k zábavě

Re: srážení a výcvik
Posted: 19:04 12. May 2010
by Pajule
Lord_Berserk wrote:proc furt na forech kazdej breci ?

nemaj co jinýho na práci

Re: srážení a výcvik
Posted: 21:06 12. May 2010
by Esuliams
Pajule wrote:Lord_Berserk wrote:proc furt na forech kazdej breci ?

nemaj co jinýho na práci

kdo to má pořád číst?

Re: srážení a výcvik
Posted: 21:11 12. May 2010
by -darkvision-
Esuliams wrote:Pajule wrote:Lord_Berserk wrote:proc furt na forech kazdej breci ?

nemaj co jinýho na práci

kdo to má pořád číst?

Tak to nečti

Re: srážení a výcvik
Posted: 21:19 12. May 2010
by Bahnak
černý vlk wrote:*plechovka jde po tygrech, tygři po dexterovi, srazí ho, zabijí ho páč nemůže zdrhat, plechovka pak zabije tygry* hmmm hmmm k čemu to pomůže??
rada1: sraz tygra dřív než on tebe

rada2: rekni plechovce at srazi tygra
fórek...
proč jde tygr po tobě a ne po plechovce když ty jako dextrař máš vyšší AC? nějak mi to neštymuje...
Re: srážení a výcvik
Posted: 21:23 12. May 2010
by Lenulasek
Hold na Thalii nikdy neproběhne něco podobného jako bitva u Azincourtu. Pro ty co nevědí co se tam stalo. To najedné straně stálo 12 000 (6k lučištníci, 1k rytíři) anglánů a na druhé 40 000(armáda založená na těžké jízdě) Francouzů. Den předtím pršelo. Rytíři se motali v blátě a tak lučistníci po pár salvách vytáhli kudly a zapíchávali plecháče škvírkami v brnění. Angláni prostě vyhráli.
Pardon... možná to je OT, možná probokuju, hold mám zrovna fakt mizernou náladu.
Re: srážení a výcvik
Posted: 21:27 12. May 2010
by sandoftime
Bahnak wrote:černý vlk wrote:*plechovka jde po tygrech, tygři po dexterovi, srazí ho, zabijí ho páč nemůže zdrhat, plechovka pak zabije tygry* hmmm hmmm k čemu to pomůže??
rada1: sraz tygra dřív než on tebe

rada2: rekni plechovce at srazi tygra
fórek...
proč jde tygr po tobě a ne po plechovce když ty jako dextrař máš vyšší AC? nějak mi to neštymuje...
protože díky předmětům vyšší AC naopak nemá? a nebo je možné že ten tygr vidí že mu prorazí disciplínu v případě, že je schopný trefit postavy obě, npc se občas chovají dost jasnovidecky