Page 1 of 4

Přírustek HP/level

Posted: 23:54 16. May 2010
by Sigil
Ahoj,

Neprijde mi zrovna nejstastnejsi nahazovat si kostkou protoze to muze velice lehce nejake hrace znevyhodnit.

Co jsem zatim vypozoroval:

- Pri delevelu a opetovnem nabiti levelu si hazi postavicka znova kostkou, mohlo by to vest k tomu ze si hraci pri spatnem hodu nechaji dat dobrovolny exploss.

- Dostaval jsem vicemene pravidelne desitky ale kdyz jsem na prestupu z 3 na 4 mel chorobu a snizenou CON na 3/-4 padlo +6HP. Nahoda nebo nejaky sotek ktery zapocitava constituci.

Ocenim jakekoliv systemove informace o prirustku HP/level.

Dekuji

Re: Přírustek HP/level

Posted: 00:10 17. May 2010
by KaTo
Sigil wrote:...
Na Thalii je zaveden puvodni system NWN. 1-2-3 lvl dostava postava 100% HP za povolani + bonus za CON a Toughness.
Od 4tého lvlu výše pak dostáva 50-100% HP za povolani + bonus za CON a Toughness.
Takze je to v pořádku.

Re: Přírustek HP/level

Posted: 07:20 17. May 2010
by nomis_b
a aby si schvalne prisel o lvl kvuli rerollu poctu HP je mozne, ale se zvysujicimi lvly je to ponekud mene a mene vyhodne..

Re: Přírustek HP/level

Posted: 07:21 17. May 2010
by Luelle
nomis_b wrote:a aby si schvalne prisel o lvl kvuli rerollu poctu HP je mozne, ale se zvysujicimi lvly je to ponekud mene a mene vyhodne..
naopak,když chcípneš na vyšším lvlu říkáš si... má to jedno pozitivum..třeba si líp hodím..a pak SI HODÍŠ JEŠTĚ HŮŘ :mrgreen:

Re: Přírustek HP/level

Posted: 10:33 17. May 2010
by kucik
No a nakonec nikdo neříká, že když umřeš, tak z toho podsvětí vždycky vylezeš ;)

Re: Přírustek HP/level

Posted: 16:29 17. May 2010
by Arsen
Ale tak je fakt, že náhoda zvýhodní určitý hráče tím, že se líp hoděj, přece jenom to může být celkem slušný rozdíl když má někdo třeba mezi 6-10 tak jedna postava na 20lvl může vyjít se 120hp a druhá 200 :)

Re: Přírustek HP/level

Posted: 16:33 17. May 2010
by sandoftime
nj hlavne ze by stacilo zapnout max zivotu pro kazdeho ale tak na to mi tu zas nekdo namitne ze "to je zivot" nebo nejaky podobne priblbly argument proc to nedelat

Re: Přírustek HP/level

Posted: 16:38 17. May 2010
by Arsen
No v tomhle s tebou musím souhlasit ,)

Re: Přírustek HP/level

Posted: 16:42 17. May 2010
by kucik
Je to hra o náhodě a o hodech kostkou. To bys taky mohl mohl prosazovat, že se zrušej hody na útok a bude se brát vždycky 20.

Ano, náhoda někoho zvýhodní a jiného ne. Proto se tomu říká náhoda. Při boji si taky stěžuješ, že druhému padaj líp kostky?

Re: Přírustek HP/level

Posted: 16:50 17. May 2010
by sandoftime
kucik wrote:Je to hra o náhodě a o hodech kostkou. To bys taky mohl mohl prosazovat, že se zrušej hody na útok a bude se brát vždycky 20.
no nwn to tak někdy dělá

Re: Přírustek HP/level

Posted: 16:53 17. May 2010
by -darkvision-
kucik wrote:Je to hra o náhodě a o hodech kostkou. To bys taky mohl mohl prosazovat, že se zrušej hody na útok a bude se brát vždycky 20.
Kuciku promin, ale tohle se mi zda trosku zcestny.

Srovnavat utok a zivoty. Dungy se stizily, nevidim duvod, proc by se nedavalo max hp. Vy ano?

Re: Přírustek HP/level

Posted: 16:57 17. May 2010
by KaTo
sandoftime wrote:
kucik wrote:Je to hra o náhodě a o hodech kostkou. To bys taky mohl mohl prosazovat, že se zrušej hody na útok a bude se brát vždycky 20.
no nwn to tak někdy dělá
Hehe...souhlasím, z pěti útoků, které na mě za jedno odpoledne šli od trollů, když se trhli tankovi, byli tři kritické (20) a dva potvrzené (a díky low HP (způsobené smůlou při lvlupech...a špatném buildu nezaměřeném na HP :twisted: ) postavičky v obou případech jen těsně nebyla smrtm, ale opravdu těsně :lol: ).
Mimochodem, "Take20" na útok mají jako kouzlo mágové :twisted: !

Re: Přírustek HP/level

Posted: 16:58 17. May 2010
by Grunt
Doporucuju se na to podívat z hlediska statistiky, zjistíte že valná většina postav bude mít na takovém 20lv +/- stejně životů s minimální odchylkou. Šance že někomu padne 20x za sebou řekněme 9 nebo 10 je minimální.

Re: Přírustek HP/level

Posted: 17:00 17. May 2010
by kucik
Já zase nevidim důvod, proč by se to mělo měnit. Že někomu padne míň a někomu víc? Proto se tomu přece říká hra.

Re: Přírustek HP/level

Posted: 17:02 17. May 2010
by Arsen
kucik wrote:Je to hra o náhodě a o hodech kostkou. To bys taky mohl mohl prosazovat, že se zrušej hody na útok a bude se brát vždycky 20.

Ano, náhoda někoho zvýhodní a jiného ne. Proto se tomu říká náhoda. Při boji si taky stěžuješ, že druhému padaj líp kostky?
Ale tak hody na útok sou proměnlivý po celou dobu hraní, ale životy si prostě nahodíš jen párkrát za celou dobu oproti tomu a aby byl někdo zvýhodněnej po celou dobu hraní, že si zrovna v tuhle dobu dobře hodil. Mě prostě přijde férový ,aby všichni dostávali max. hp..

PS : například hody při útoku sou furt něčím ovlivnovaný AB x AC ale čím je ovlivněný tohle ? jenom štěstím prostě...