Craft - podtemno

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Cyprian
Nováček
Posts: 43
Joined: 18:33 17. Nov 2010

Craft - podtemno

Post by Cyprian »

Taková otázka, i když spíše povzdech

Je mi +- jasné jak funguje system craftu, a shledavám ho celkem dobrým. Moje otázka ale stojí na něčem jiném. V současné je v podtemnu 6 stabilních hráčů. S tím, že dva jsou dle mého pohledu bez zájmu o RP, ale to je vedlejší, je to jejich volba. Pro naši skupinku tedy zbývají 4 lidé, co se mohou craftu ujmout. Od nich odečítám jednoho co má na hraní minimum času a druhého, který hraje čistě pro RP. Zbýváme tedy dva na obstarání craftu. Většina z vás si dovede představit kolik času craft zabere dvěma lidem, když si musí vše zajistit sami. Ani jeden z nás by velmi nerad trávil čas v dílnách a tento čas ukrajoval z času pro RP nebo třeba lovení. Není to o lenosti, ale spíše o praktičnosti využití času, který pro hru máme. Je to prostě další problém zapříčiněný nedostatkem hráčů v podtemnu.
Existuje nějaký juiný způsob získávání výbavy? Pokdu nepočítám loot? Například eventy?

//Jen tak pro jistotu, Uvítám věcné poznámky, nikoli bezhlavé výlevy :-)
Cyprián - Maniodepresivní alkoholický mnich se sklony k sodomii - v současně době zavřen kdesi v cele, kde ně něm klečí bratr Ignacius
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Craft - podtemno

Post by LDamian »

Žádný snadný mne nenapadá. Z těch obtížnějších a problematických co mne napadly...

Obchodování s tou částí povrchu, která by byla ochotná to pašovat.

Crafter z povrchu. Po domluvě s DM a hráčem craftera, zda v případě zdařilého IC únosu by byl ochoten tam nějaký čas (zřejmě delší) zůstat. Nejspíš celkem náročné řešení.

Domluva s některým z hráčů v podtemnu co hráli předtím a moc nelogují, zda by nelogl a nevytvořil.

Pokud vše ostatní co nevyžaduje DM selže, tak IC snaha přes npc řemeslníky a nějaké ty questy pro ně, které by vám umožnily následný odkup, pokud se toho nějaký DM bude chtít ujmout a projde to.

Obejit se bez velké části výbavy z craftu až do doby, než se nějací PC řemeslníci objeví.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: Craft - podtemno

Post by Woxa »

LDamian wrote:...
Jednička se mi docela libí a je i zajímavá, jen se obávám, že docela nereálná, zvlášt bez nějaké předchozí OOC dohody. Ve dvojce a trojce mě to OOC vysloveně smrdí a navíc by to asi i vyžadovalo trochu větší znalost Thalie, než kterou máme.

Čtyřka mě docela potěšila, doufal jsem, že by se nám něco takového mohlo povést, ačkoliv Cipriš tomu moc nevěřil :)

Pětka by sice byla taky fajn, ale raději bych tu uvítal hráče, kteří budou RPit místo toho aby 90% času trávili v dílnách.

---

Nicméně mám jíný dotaz, týkající se equipu. Je někde v podtemnu prodejce, který by prodával magické kapuce, opasky, rukavice a boty? Si vyjimkou démona v Cheelu (který je trochu jiná cenová kategorie) jsem nic takového nenašel. Nějaká obdoba krejčího v Karathě, naši oděvníci nabízí jen kožené zbroje a navíc mam pocit, že mají nějakou pevnou nabídku, která se nemění.

Podobné se mi to zdá se zbraněma, nejlepší meče co jsem našel jsou +1 a 2d4 ke kritům. Pak tu jsou ještě v Hagolu duegarské zbraně, které jsou sice zajímavé, ale to jsou jen sekery, palcáty, palice a podobné, meče nikde.

Takže otázka je, zda jen špatně hledám a nebo to v podtemnu vážně chybí.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
supik
Nováček
Posts: 34
Joined: 09:06 15. Nov 2010

Re: Craft - podtemno

Post by supik »

Ještě k tomu čekání na crafty/jiné hráče až přijdou nebo znovu začnou hrát:
máme takovou nemilou zkušenost (byť z jiné hry a serveru, nicméně s podobně malou a rozdrobenou populací), že je to čekání na Godota a kdo si neudělal sám (v tomto případně neměl craft alta), ten neměl.

Vyquestění si nějaké lepší výbavy mi proto přijde jako velice dobrý nápad hodný realizace, už jen proto že grindit na RP serveru dokolečka dokola mi je z duše protivné...
Su'aco, další generická mrcha z Podtemna

Na RP mám nwn, na PVP warhammer ;)
User avatar
Urlraen
Rytíř
Posts: 745
Joined: 09:42 02. Nov 2009

Re: Craft - podtemno

Post by Urlraen »

Woxa wrote: Nicméně mám jíný dotaz, týkající se equipu. Je někde v podtemnu prodejce, který by prodával magické kapuce, opasky, rukavice a boty?
Je tam, stačí hledat líp ;)
Woxa wrote: Podobné se mi to zdá se zbraněma, nejlepší meče co jsem našel jsou +1 a 2d4 ke kritům. Pak tu jsou ještě v Hagolu duegarské zbraně, které jsou sice zajímavé, ale to jsou jen sekery, palcáty, palice a podobné, meče nikde.
Mám pocit, že meče nejsou (nebo jsem je nezahlédnul). Nezbývá nic jiného než démon, který tam má dycky aspoň jeden kousek na prodej za restart.
Urlraen Zau'ndar - Vůdce klanu Zau'ndar.

Hladový pes loví nejlíp.

Drowí mysl
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: Craft - podtemno

Post by Woxa »

Urlraen wrote:...
díky
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
Garett
Šlechtic
Posts: 453
Joined: 23:50 13. Sep 2008
Location: Zákupy

Re: Craft - podtemno

Post by Garett »

Urlraen wrote: Mám pocit, že meče nejsou (nebo jsem je nezahlédnul). Nezbývá nic jiného než démon, který tam má dycky aspoň jeden kousek na prodej za restart.
to sice ma, ale ty ceny nejsou pro nizsi lvly moc optimalni... chtelo by to klasickyho kovare s mecema...
Garett - vojak Temne legie, padl za Hag Grar
Jalamyn - uznavany sperkar podtemna
Vugdishnak - otrok se silou obra a inteligenci cajovyho pytliku
a par dalsich...
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Craft - podtemno

Post by jachyra »

Ja stále tvrdím, že treba zajať Koru a dopratať ju do podtemna .. a nebudete viac musieť craftiť XD
aby niekto nevyšiloval, že sa vystatujem alebo ktovie čo iné .. už dávno sme som si s pár podtemnáckymi hráčmi robila z tohoto srandu :D
Alebo zajmite Sandru no
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Craft - podtemno

Post by -RoF- »

Lepší kdyby třeba Rejty opravil obchody v podtemnu a dal tam stejnou nabídku věcí, jako jsou na povrchu.

Aby dodával DM craft věci drowům za nějaké questy mi přijde divné.

Hráč nahoře musí tvrdě makat v craftu, aby mohl vyrábět pak ty dobré věci.Pomohl tomu hráčovi DM? Nevím o tom. Většinou tam spíš cítím odpor ze strany DM ke crafterům.

To že se vám nelíbí hodiny sedět u craftu. Tak to nedělejte, ale zároveň si nestěžujte, že nic nemáte.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Cyprian
Nováček
Posts: 43
Joined: 18:33 17. Nov 2010

Re: Craft - podtemno

Post by Cyprian »

jachyra wrote:Ja stále tvrdím, že treba zajať Koru a dopratať ju do podtemna .. a nebudete viac musieť craftiť XD
aby niekto nevyšiloval, že sa vystatujem alebo ktovie čo iné .. už dávno sme som si s pár podtemnáckymi hráčmi robila z tohoto srandu :D
Alebo zajmite Sandru no
Ok dohodnuto, behem dneska se jdi projit k pruchodu, zakopni a dokutalej se nejlepe az do Charxssaskych strok :-)
Cyprián - Maniodepresivní alkoholický mnich se sklony k sodomii - v současně době zavřen kdesi v cele, kde ně něm klečí bratr Ignacius
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Craft - podtemno

Post by jachyra »

Neni problém, tam som bola už X krát :D že bych začala obchodovať s podtemnom? XD
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Craft - podtemno

Post by DenGrasse »

Cyprian wrote:... dva jsou dle mého pohledu bez zájmu o RP...
pokud nehrajou RP, třeba dělaj craft...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Cyprian
Nováček
Posts: 43
Joined: 18:33 17. Nov 2010

Re: Craft - podtemno

Post by Cyprian »

DenGrasse wrote:
Cyprian wrote:... dva jsou dle mého pohledu bez zájmu o RP...
pokud nehrajou RP, třeba dělaj craft...
ANo to je velice zajímavá dedukce, téměř šokující. Ano minimálně jeden z nich dělá craft. Otázka ovšem zní, jak od něj získáme my nějaké výrobky, když s námi neRPí a to co RPí je nepřátelské? Máme se na něj spolehat že se v něm ustrne dušička a něco nám vyrobí?
Cyprián - Maniodepresivní alkoholický mnich se sklony k sodomii - v současně době zavřen kdesi v cele, kde ně něm klečí bratr Ignacius
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Craft - podtemno

Post by Istvan »

jachyra wrote:Neni problém, tam som bola už X krát :D že bych začala obchodovať s podtemnom? XD
Jiste muzes, ale nezapomen, ze jsou na povrchu lide, kterym tve obchodovani nebude lhostejne, az na to prijdou. :wink:
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Craft - podtemno

Post by DenGrasse »

Cyprian wrote:ANo to je velice zajímavá dedukce, téměř šokující. Ano minimálně jeden z nich dělá craft. Otázka ovšem zní, jak od něj získáme my nějaké výrobky, když s námi neRPí a to co RPí je nepřátelské? Máme se na něj spolehat že se v něm ustrne dušička a něco nám vyrobí?
no já vám nemůžu moc radit... ale tahle informace je snad veřejně dostupná... co třeba... obchod?
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked