Page 1 of 7

Craft - podtemno

Posted: 04:09 28. Dec 2010
by Cyprian
Taková otázka, i když spíše povzdech

Je mi +- jasné jak funguje system craftu, a shledavám ho celkem dobrým. Moje otázka ale stojí na něčem jiném. V současné je v podtemnu 6 stabilních hráčů. S tím, že dva jsou dle mého pohledu bez zájmu o RP, ale to je vedlejší, je to jejich volba. Pro naši skupinku tedy zbývají 4 lidé, co se mohou craftu ujmout. Od nich odečítám jednoho co má na hraní minimum času a druhého, který hraje čistě pro RP. Zbýváme tedy dva na obstarání craftu. Většina z vás si dovede představit kolik času craft zabere dvěma lidem, když si musí vše zajistit sami. Ani jeden z nás by velmi nerad trávil čas v dílnách a tento čas ukrajoval z času pro RP nebo třeba lovení. Není to o lenosti, ale spíše o praktičnosti využití času, který pro hru máme. Je to prostě další problém zapříčiněný nedostatkem hráčů v podtemnu.
Existuje nějaký juiný způsob získávání výbavy? Pokdu nepočítám loot? Například eventy?

//Jen tak pro jistotu, Uvítám věcné poznámky, nikoli bezhlavé výlevy :-)

Re: Craft - podtemno

Posted: 09:41 28. Dec 2010
by LDamian
Žádný snadný mne nenapadá. Z těch obtížnějších a problematických co mne napadly...

Obchodování s tou částí povrchu, která by byla ochotná to pašovat.

Crafter z povrchu. Po domluvě s DM a hráčem craftera, zda v případě zdařilého IC únosu by byl ochoten tam nějaký čas (zřejmě delší) zůstat. Nejspíš celkem náročné řešení.

Domluva s některým z hráčů v podtemnu co hráli předtím a moc nelogují, zda by nelogl a nevytvořil.

Pokud vše ostatní co nevyžaduje DM selže, tak IC snaha přes npc řemeslníky a nějaké ty questy pro ně, které by vám umožnily následný odkup, pokud se toho nějaký DM bude chtít ujmout a projde to.

Obejit se bez velké části výbavy z craftu až do doby, než se nějací PC řemeslníci objeví.

Re: Craft - podtemno

Posted: 11:39 28. Dec 2010
by Woxa
LDamian wrote:...
Jednička se mi docela libí a je i zajímavá, jen se obávám, že docela nereálná, zvlášt bez nějaké předchozí OOC dohody. Ve dvojce a trojce mě to OOC vysloveně smrdí a navíc by to asi i vyžadovalo trochu větší znalost Thalie, než kterou máme.

Čtyřka mě docela potěšila, doufal jsem, že by se nám něco takového mohlo povést, ačkoliv Cipriš tomu moc nevěřil :)

Pětka by sice byla taky fajn, ale raději bych tu uvítal hráče, kteří budou RPit místo toho aby 90% času trávili v dílnách.

---

Nicméně mám jíný dotaz, týkající se equipu. Je někde v podtemnu prodejce, který by prodával magické kapuce, opasky, rukavice a boty? Si vyjimkou démona v Cheelu (který je trochu jiná cenová kategorie) jsem nic takového nenašel. Nějaká obdoba krejčího v Karathě, naši oděvníci nabízí jen kožené zbroje a navíc mam pocit, že mají nějakou pevnou nabídku, která se nemění.

Podobné se mi to zdá se zbraněma, nejlepší meče co jsem našel jsou +1 a 2d4 ke kritům. Pak tu jsou ještě v Hagolu duegarské zbraně, které jsou sice zajímavé, ale to jsou jen sekery, palcáty, palice a podobné, meče nikde.

Takže otázka je, zda jen špatně hledám a nebo to v podtemnu vážně chybí.

Re: Craft - podtemno

Posted: 11:55 28. Dec 2010
by supik
Ještě k tomu čekání na crafty/jiné hráče až přijdou nebo znovu začnou hrát:
máme takovou nemilou zkušenost (byť z jiné hry a serveru, nicméně s podobně malou a rozdrobenou populací), že je to čekání na Godota a kdo si neudělal sám (v tomto případně neměl craft alta), ten neměl.

Vyquestění si nějaké lepší výbavy mi proto přijde jako velice dobrý nápad hodný realizace, už jen proto že grindit na RP serveru dokolečka dokola mi je z duše protivné...

Re: Craft - podtemno

Posted: 11:59 28. Dec 2010
by Urlraen
Woxa wrote: Nicméně mám jíný dotaz, týkající se equipu. Je někde v podtemnu prodejce, který by prodával magické kapuce, opasky, rukavice a boty?
Je tam, stačí hledat líp ;)
Woxa wrote: Podobné se mi to zdá se zbraněma, nejlepší meče co jsem našel jsou +1 a 2d4 ke kritům. Pak tu jsou ještě v Hagolu duegarské zbraně, které jsou sice zajímavé, ale to jsou jen sekery, palcáty, palice a podobné, meče nikde.
Mám pocit, že meče nejsou (nebo jsem je nezahlédnul). Nezbývá nic jiného než démon, který tam má dycky aspoň jeden kousek na prodej za restart.

Re: Craft - podtemno

Posted: 12:03 28. Dec 2010
by Woxa
Urlraen wrote:...
díky

Re: Craft - podtemno

Posted: 12:12 28. Dec 2010
by Garett
Urlraen wrote: Mám pocit, že meče nejsou (nebo jsem je nezahlédnul). Nezbývá nic jiného než démon, který tam má dycky aspoň jeden kousek na prodej za restart.
to sice ma, ale ty ceny nejsou pro nizsi lvly moc optimalni... chtelo by to klasickyho kovare s mecema...

Re: Craft - podtemno

Posted: 12:47 28. Dec 2010
by jachyra
Ja stále tvrdím, že treba zajať Koru a dopratať ju do podtemna .. a nebudete viac musieť craftiť XD
aby niekto nevyšiloval, že sa vystatujem alebo ktovie čo iné .. už dávno sme som si s pár podtemnáckymi hráčmi robila z tohoto srandu :D
Alebo zajmite Sandru no

Re: Craft - podtemno

Posted: 14:38 28. Dec 2010
by -RoF-
Lepší kdyby třeba Rejty opravil obchody v podtemnu a dal tam stejnou nabídku věcí, jako jsou na povrchu.

Aby dodával DM craft věci drowům za nějaké questy mi přijde divné.

Hráč nahoře musí tvrdě makat v craftu, aby mohl vyrábět pak ty dobré věci.Pomohl tomu hráčovi DM? Nevím o tom. Většinou tam spíš cítím odpor ze strany DM ke crafterům.

To že se vám nelíbí hodiny sedět u craftu. Tak to nedělejte, ale zároveň si nestěžujte, že nic nemáte.

Re: Craft - podtemno

Posted: 14:39 28. Dec 2010
by Cyprian
jachyra wrote:Ja stále tvrdím, že treba zajať Koru a dopratať ju do podtemna .. a nebudete viac musieť craftiť XD
aby niekto nevyšiloval, že sa vystatujem alebo ktovie čo iné .. už dávno sme som si s pár podtemnáckymi hráčmi robila z tohoto srandu :D
Alebo zajmite Sandru no
Ok dohodnuto, behem dneska se jdi projit k pruchodu, zakopni a dokutalej se nejlepe az do Charxssaskych strok :-)

Re: Craft - podtemno

Posted: 14:51 28. Dec 2010
by jachyra
Neni problém, tam som bola už X krát :D že bych začala obchodovať s podtemnom? XD

Re: Craft - podtemno

Posted: 14:55 28. Dec 2010
by DenGrasse
Cyprian wrote:... dva jsou dle mého pohledu bez zájmu o RP...
pokud nehrajou RP, třeba dělaj craft...

Re: Craft - podtemno

Posted: 14:57 28. Dec 2010
by Cyprian
DenGrasse wrote:
Cyprian wrote:... dva jsou dle mého pohledu bez zájmu o RP...
pokud nehrajou RP, třeba dělaj craft...
ANo to je velice zajímavá dedukce, téměř šokující. Ano minimálně jeden z nich dělá craft. Otázka ovšem zní, jak od něj získáme my nějaké výrobky, když s námi neRPí a to co RPí je nepřátelské? Máme se na něj spolehat že se v něm ustrne dušička a něco nám vyrobí?

Re: Craft - podtemno

Posted: 14:58 28. Dec 2010
by Istvan
jachyra wrote:Neni problém, tam som bola už X krát :D že bych začala obchodovať s podtemnom? XD
Jiste muzes, ale nezapomen, ze jsou na povrchu lide, kterym tve obchodovani nebude lhostejne, az na to prijdou. :wink:

Re: Craft - podtemno

Posted: 15:00 28. Dec 2010
by DenGrasse
Cyprian wrote:ANo to je velice zajímavá dedukce, téměř šokující. Ano minimálně jeden z nich dělá craft. Otázka ovšem zní, jak od něj získáme my nějaké výrobky, když s námi neRPí a to co RPí je nepřátelské? Máme se na něj spolehat že se v něm ustrne dušička a něco nám vyrobí?
no já vám nemůžu moc radit... ale tahle informace je snad veřejně dostupná... co třeba... obchod?