+3 do skillu max kazdy lvl

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Sigil
Nováček
Posts: 10
Joined: 17:16 12. May 2010
Contact:

+3 do skillu max kazdy lvl

Post by Sigil »

Systemove omezeni na skilly +3 do kazdeho max kazdy lvl mimo prvni level (character creation)

Znamena to ze si skilly musim rozvrhnout dopredu a nemuzu si je setrit protoze bych skilly pak uz nevytahl?

A co kdyz si zapomenu dat 4body na 1 levelu do dulezite vlastnosti a necham tam treba 0, ovlivni to max vysku dosazitelneho skillu?
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: +3 do skillu max kazdy lvl

Post by innfra »

Nechápu co tím míníš, ale musíš počítat s tím že pokud našetříš 10 bodů a chceš je později rozdělit tak ti rozdělení zabere 4 další lvly. Neni tam žádnej strop jestli se nepletu. Jen musíš počítat že ty body nepřerozházíš naráz, já to takhle udělal a měl jsem asi 40 bodů na přerozdělení a zabralo to nějaký ten čas a rozdělil jsem je všechny.
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: +3 do skillu max kazdy lvl

Post by Nalkanar »

Jednoduchá matematika. Pokud nedáš na prvním lvlu body, dáš je třeba až na třetím tak nastane tato situace:

3. lvl
před lvlem = 0
po levelu = 3
maximum na lvlu = 6

4. lvl
před lvlem = 3
po levelu = 6
max = 7

5. lvl
před lvlem = 6
po leveleu = 8
max = 8

Prostě to déle trvá ;)
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: +3 do skillu max kazdy lvl

Post by -darkvision- »

Proc tak slozite.
Kazdy lvl si muzes dat max 3body do kazdeho skillu (ale musis ty body mit).
Takze treba si das 3body do leceni a 3body do vycviku etc.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: +3 do skillu max kazdy lvl

Post by Nalkanar »

-darkvision- wrote:Proc tak slozite.
Kazdy lvl si muzes dat max 3body do kazdeho skillu (ale musis ty body mit).
Takze treba si das 3body do leceni a 3body do vycviku etc.
Já jsem reagoval hlavně na to maximum, ten zbytek už se pak zpětně snad vysvětlil :) pokud to vůbec bylo třeba
.
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: +3 do skillu max kazdy lvl

Post by rosnicka »

me to treba pridat neslo, chtela jsem pridat do zastrasovani ktere bylo 1, body na rozdelni byli 2 a cena za pridani byla taky 2. podotykam ze to bylo pri postupu na level 2
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: +3 do skillu max kazdy lvl

Post by Nalkanar »

rosnicka wrote:me to treba pridat neslo, chtela jsem pridat do zastrasovani ktere bylo 1, body na rozdelni byli 2 a cena za pridani byla taky 2. podotykam ze to bylo pri postupu na level 2
To je zase jiný problém.

Jsou class skilly (dovednosti povolání), které tě stojí 1 stupeň za 1 bod. A pak jsou crossclass skilly (dovednosti které přímo nepatří tvému povolání) a tam 1 stupeň stojí 2 body. Zároveň je tam pak nižší maximální počet dosažitelných stupňů v dovednosti.

EDIT dodatek: jsem moc vyjetý na to, abych tu vysvětloval veškerý NWN systém.. guys chopte se toho někdo
Last edited by Nalkanar on 15:30 11. Sep 2011, edited 1 time in total.
.
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: +3 do skillu max kazdy lvl

Post by rosnicka »

takze kdyz to primo nepatri k memu povolani a pritom ty dva body mam tak mi to neprida? a neni to nejake divne?
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: +3 do skillu max kazdy lvl

Post by xxxMajkyxxx »

rosnicka wrote:takze kdyz to primo nepatri k memu povolani a pritom ty dva body mam tak mi to neprida? a neni to nejake divne?
Ppokud je to crossclass skill, muzes je davat jen kazdy lichy level a stoji te dva body......pokud mas nasetrene body, muzes pridat i tri pri klikani levelu, ale stoji te to dvojnasobek, tedy 6 bodu.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: +3 do skillu max kazdy lvl

Post by DenGrasse »

hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: +3 do skillu max kazdy lvl

Post by rosnicka »

xxxMajkyxxx wrote:
rosnicka wrote:takze kdyz to primo nepatri k memu povolani a pritom ty dva body mam tak mi to neprida? a neni to nejake divne?
Ppokud je to crossclass skill, muzes je davat jen kazdy lichy level a stoji te dva body......pokud mas nasetrene body, muzes pridat i tri pri klikani levelu, ale stoji te to dvojnasobek, tedy 6 bodu.
no tak tohle jsem chtela vedet, pekne hezky polopate :D :D moc diky. mam pocit ze jsem teda uplnej :wall: kdyz jsem na to neprisla ze je to ob level. takze moooooc a moooc dekuji.
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: +3 do skillu max kazdy lvl

Post by DenGrasse »

Ono to neni, přísně vzato, "ob level", resp. je to "ob level" pokud to dáváš kdy nejdřív můžeš. Prostě class skill a cross class skill má jiný maximum (cc skill má poloviční) a to nemůžeš překročit; je jedno na kterym levlu si tam ty body dáš.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked