Page 1 of 1
+3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 13:45 11. Sep 2011
by Sigil
Systemove omezeni na skilly +3 do kazdeho max kazdy lvl mimo prvni level (character creation)
Znamena to ze si skilly musim rozvrhnout dopredu a nemuzu si je setrit protoze bych skilly pak uz nevytahl?
A co kdyz si zapomenu dat 4body na 1 levelu do dulezite vlastnosti a necham tam treba 0, ovlivni to max vysku dosazitelneho skillu?
Re: +3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 14:02 11. Sep 2011
by innfra
Nechápu co tím míníš, ale musíš počítat s tím že pokud našetříš 10 bodů a chceš je později rozdělit tak ti rozdělení zabere 4 další lvly. Neni tam žádnej strop jestli se nepletu. Jen musíš počítat že ty body nepřerozházíš naráz, já to takhle udělal a měl jsem asi 40 bodů na přerozdělení a zabralo to nějaký ten čas a rozdělil jsem je všechny.
Re: +3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 14:09 11. Sep 2011
by Nalkanar
Jednoduchá matematika. Pokud nedáš na prvním lvlu body, dáš je třeba až na třetím tak nastane tato situace:
3. lvl
před lvlem = 0
po levelu = 3
maximum na lvlu = 6
4. lvl
před lvlem = 3
po levelu = 6
max = 7
5. lvl
před lvlem = 6
po leveleu = 8
max = 8
Prostě to déle trvá

Re: +3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 14:43 11. Sep 2011
by -darkvision-
Proc tak slozite.
Kazdy lvl si muzes dat max 3body do kazdeho skillu (ale musis ty body mit).
Takze treba si das 3body do leceni a 3body do vycviku etc.
Re: +3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 15:04 11. Sep 2011
by Nalkanar
-darkvision- wrote:Proc tak slozite.
Kazdy lvl si muzes dat max 3body do kazdeho skillu (ale musis ty body mit).
Takze treba si das 3body do leceni a 3body do vycviku etc.
Já jsem reagoval hlavně na to maximum, ten zbytek už se pak zpětně snad vysvětlil

pokud to vůbec bylo třeba
Re: +3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 15:08 11. Sep 2011
by rosnicka
me to treba pridat neslo, chtela jsem pridat do zastrasovani ktere bylo 1, body na rozdelni byli 2 a cena za pridani byla taky 2. podotykam ze to bylo pri postupu na level 2
Re: +3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 15:15 11. Sep 2011
by Nalkanar
rosnicka wrote:me to treba pridat neslo, chtela jsem pridat do zastrasovani ktere bylo 1, body na rozdelni byli 2 a cena za pridani byla taky 2. podotykam ze to bylo pri postupu na level 2
To je zase jiný problém.
Jsou class skilly (dovednosti povolání), které tě stojí 1 stupeň za 1 bod. A pak jsou crossclass skilly (dovednosti které přímo nepatří tvému povolání) a tam 1 stupeň stojí 2 body. Zároveň je tam pak nižší maximální počet dosažitelných stupňů v dovednosti.
EDIT dodatek: jsem moc vyjetý na to, abych tu vysvětloval veškerý NWN systém.. guys chopte se toho někdo
Re: +3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 15:27 11. Sep 2011
by rosnicka
takze kdyz to primo nepatri k memu povolani a pritom ty dva body mam tak mi to neprida? a neni to nejake divne?
Re: +3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 15:30 11. Sep 2011
by xxxMajkyxxx
rosnicka wrote:takze kdyz to primo nepatri k memu povolani a pritom ty dva body mam tak mi to neprida? a neni to nejake divne?
Ppokud je to crossclass skill, muzes je davat jen kazdy lichy level a stoji te dva body......pokud mas nasetrene body, muzes pridat i tri pri klikani levelu, ale stoji te to dvojnasobek, tedy 6 bodu.
Re: +3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 15:30 11. Sep 2011
by DenGrasse
Re: +3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 07:29 12. Sep 2011
by rosnicka
xxxMajkyxxx wrote:rosnicka wrote:takze kdyz to primo nepatri k memu povolani a pritom ty dva body mam tak mi to neprida? a neni to nejake divne?
Ppokud je to crossclass skill, muzes je davat jen kazdy lichy level a stoji te dva body......pokud mas nasetrene body, muzes pridat i tri pri klikani levelu, ale stoji te to dvojnasobek, tedy 6 bodu.
no tak tohle jsem chtela vedet, pekne hezky polopate

moc diky. mam pocit ze jsem teda uplnej

kdyz jsem na to neprisla ze je to ob level. takze moooooc a moooc dekuji.
Re: +3 do skillu max kazdy lvl
Posted: 09:33 12. Sep 2011
by DenGrasse
Ono to neni, přísně vzato, "ob level", resp. je to "ob level" pokud to dáváš kdy nejdřív můžeš. Prostě class skill a cross class skill má jiný maximum (cc skill má poloviční) a to nemůžeš překročit; je jedno na kterym levlu si tam ty body dáš.