Bard+RDD build

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Mangix
Nováček
Posts: 3
Joined: 16:01 15. Sep 2011

Bard+RDD build

Post by Mangix »

Zkousel jsem sestavit vhodny build pro bojoveho barda+rdd

str: 16(+8 RDD)(+all level progression)(+? greater STR)
dex: 8
con: 16
int: 14(+2 RDD)
wis: 8
cha: 12(+2 RDD)(+2 Greater CHA z bonus epic featu Barda)

V zasede mam moznost jet dve vetve, jedna se snazi dosahnout dev critu a druha ne

Pokud pojedu bez dev critu usetrim tak 6 featu ktere muzu investovat jinak
Overhelming critcal, Devastating critical (preq: power attack, improved power attack, cleave, great cleave)
Napr do featu:
  • Greater STR
  • Blind fighting
  • Luck of heroes
  • Expertise
  • Improved Expertise
  • Still spell (Potrebuje bard tento feat na nejaky dulezity kouzla v boji?)
  • Empower spell (Na silnejsi buffy)
Muj pocit je ze je vyhodnejsi jet bez dev critu a jaky je vas nazor?
Last edited by Mangix on 21:49 15. Sep 2011, edited 1 time in total.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Bard+RDD build

Post by kucik »

Muj nazor je ten, ze po peti levelech ve hre zjistis, ze je Thalie uplne jinak nastavena a budes chtit relevel. Ale je to jen muj nazor.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Mangix
Nováček
Posts: 3
Joined: 16:01 15. Sep 2011

Re: Bard+RDD build

Post by Mangix »

Mam tu starou postavu war10 takze o thalce neco malicko vim a hodne jeste nevim.

Proc si myslis ze budu chtit reroll?
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Bard+RDD build

Post by kucik »

Ciste statisticky odhad.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Ikstremist
Měšťan
Posts: 163
Joined: 04:34 21. Mar 2010
Location: Psychedelict
Contact:

Re: Bard+RDD build

Post by Ikstremist »

//OT
Vykašli se na RDD to tu hraje každej. Na thalii je 50% postav bardi, z toho je jako barda hraje jen par. Což mi přijde krapet postavene na hlavu.
Všichni jsme výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.
PSYTRANCE POWER

Laelaan Caana
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Bard+RDD build

Post by -RoF- »

Mangix wrote:....
Obratnost bych nedával tak nízkou, reflexy se dost hodí ;).
Charismu bych dal aspoň 14. Je škoda plýtvat epic featama.

Still spell, pokud se nepletu je to klidné kouzlo že? a nebo tiché? Klodné kouzlo se hodí, pokud jdeš barda na fullplate z pavézou no, ale je to feat navíc.
Empower spell (Na silnejsi buffy) - nevyplatí se.

Výhoda devastu je že budeš dávat kritáky kolem 120-160 (záleží na zbrani), ale utopíš v tom hodně featů.
Bez devastu bys mohl mít silnou postavu jak na obranu tak na záchrané hody, ale kritáky by byly asi 70-90.

Já kdybych jel znova RDD, tak bych ho možná zkusil bez devastu, dával bych feat klidné kouzla a šel ve fullplate a pavéze. Dával featy na záchrané hody a taky útok v obraně a další kravinky. Byl by to takový RDD obránce.
Ikstremist wrote://OT
Vykašli se na RDD to tu hraje každej. Na thalii je 50% postav bardi, z toho je jako barda hraje jen par. Což mi přijde krapet postavene na hlavu.
50%? To abych kucika požádal o čísla a udělal z toho statistiku. :roll: Tahle statistika by mě hodně zajímala.
A ukaž kdo nehraje barda jako barda ;)

Statistika RDD ve hře, vím asi o 7-9 RDD ve hře s tím že 2 téměř nehrají.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Bard+RDD build

Post by kucik »

Nevim, jak bych takovou statistiku dělal. Jednak nikde nevedu kolik má ta postava levelů čeho a pak může mít každej postav několik, ale zase záleží jak často za ně hraje.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Bard+RDD build

Post by -RoF- »

kucik wrote:Nevim, jak bych takovou statistiku dělal. Jednak nikde nevedu kolik má ta postava levelů čeho a pak může mít každej postav několik, ale zase záleží jak často za ně hraje.
Šak jasné no, to by se leda muselo vytáhnout z databáze nebo nevím no. Tomuhle nerozumím.
To by chtělo leda tak vytáhnout postavy, co hrály v posledních 2 měsícech a aktivně.
Proto jsem udělal jen orientační statistiku http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 59#p114559

A zase jsme mimo topic :roll:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Mangix
Nováček
Posts: 3
Joined: 16:01 15. Sep 2011

Re: Bard+RDD build

Post by Mangix »

jj still spell je tiche kouzlo ktere nema arcane failure ve zbroji, otazka je jestli je nutny pro nejaky zajimavy spell nutny castit v boji nebo se da jet bez nej a buffovat v "nahacovi".

Co se tyce dexy ja myslim ze se vic vyplati mit teda str15/con16/dex8 nez str 16/con/14/dex10 a do dulezitejch boju tu dexu o +4 na 12/+1 (fullplate) nahodit.

Co se tyce tech dvou bodu v charizme to je podle me takova PB vychytavka protoze nekde nad levely 30 u bonus featu barda je velmi uzky vyber featu
Epic bonus feats: arcane defense, curse song, epic skill focus (all but animal empathy), epic spell focus, epic will, extra music, great charisma, great dexterity, greater spell focus, greater spell penetration, improved combat casting, lasting inspiration, lingering song
Akorat se tam hodi 2x ta Greater Charisma, jinak by jsi musel brat featy jako epicky zamereni na skill (to myslim bard nepotrebuje, itemy na perform jsou dost silne?) Nebo lingering song ktery je taky nanic s lasting inspiration.

Nevyhoda je ze dokud se ta CHA nevytahne pomerne dost levelu (nekolik nad tricitku) je ten bard bez 5/6 kruhu takze jsem zvolil zacit se STR15 DEX8 CON16 INT 14 WIS 8 CHA 14 a event tak body z greater charisma bonus featu vyuzit na vic spell slotu (funguje to tak u barda?).

Dalsi vec co me napadla je brat vic RDD levelu nez 10 ale netroufam si tvrdit zdali se to vyplati na ukor bardich leveliku.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Bard+RDD build

Post by -RoF- »

Jinak to klidné kouzlo, no dá se bez nej přežít, jen si holt člověk musí zvyknout na to sundat zbroj a dát šaty a nakouzlit se. Na druhou stranu, zase v boji se občas hodí dát hromadný spěch a podobně no.

S tím že začneš barda na nízkou charismu, budiž je to na tobě, ale bard má opravdu pár fajn kouzel, které se vyplatí. Ale je fakt, že teoreticky by to šlo přežít bez 5 a 6 kruhu. Ale než se dostaneš na vysoký lvl, tak budeš hoodně měsíců nadávat. :D

S tím jestli se vyplatí víc RDD? Ano vyplatí (Každý 4lvl je feat navíc a každý 5 je +1OC a je trošku silnější ten dračí dech). Já taky chtěl dát větší počet RDD, ale nakonec mi to nevyšlo, páč jsem měnil build za chodu jak jsem hrál postavu a pak už to nešlo bez relelvlu.

Na druhou stranu, když dáš víclvl barda, tak kouzla mají delší dobu trvání a taky jejich rozptýlení není tak jednoduché.

A ano ve hře je dost věcí na perform nebo-li umění.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Bard+RDD build

Post by kucik »

Udělej si dexovku a nemusíš řešit sundavání zbroje na kouzlení.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Bard+RDD build

Post by -RoF- »

kucik wrote:Udělej si dexovku a nemusíš řešit sundavání zbroje na kouzlení.
Taky pravda ;) Takový bard/rdd na dex přes silný luk. Hmmm :)
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
GeForce
Obyvatel
Posts: 148
Joined: 19:32 04. Dec 2009

Re: Bard+RDD build

Post by GeForce »

Jinak jestli mužu doporučit ,tak když už rdd na dexu ,tak už na sekerky :twisted:
Sareth - *Leč temnota nezvítezila, odpočívá rukou své milované, pokoj mu*
Kvas - Tož ja to nezvdam! Öing!
Cornelius *připravuje se*
User avatar
Elverin
Měšťan
Posts: 229
Joined: 13:50 30. Apr 2010

Re: Bard+RDD build

Post by Elverin »

-RoF- wrote: S tím jestli se vyplatí víc RDD? Ano vyplatí (Každý 4lvl je feat navíc a každý 5 je +1OC a je trošku silnější ten dračí dech). Já taky chtěl dát větší počet RDD, ale nakonec mi to nevyšlo, páč jsem měnil build za chodu jak jsem hrál postavu a pak už to nešlo bez relelvlu.
A me si rikal ze se to nevyplati :D

Jinak on je tam nejaky feat ktery RDD umozni kouzlit ve zbroji, nebo je to jen jedno kouzlo co se da provest ve zbroji?
Elverin z rodu Darwolf - Všechno ví, všechno zná, všude byla dvakrát, za moře vidí a klíče má i od lesa
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Bard+RDD build

Post by Nalkanar »

Elverin - klidné kouzlo a automatické klidné kouzlo (1 - 3). Klidné kouzlo vezme to kouzlo, co chceš, sešle ho ve zbroji, ale čaruješ ho o kruh výše (chceš trojku, tak ho vyčaruješ ze čtyřky). Na automatické klidné kouzlo si bard+rdd nešáhne (to umožňuje cast ve zbroji, bez toho zvýšení o kruh, požadavkem je mít 9. kruh a 27 čarozpyt).
.
Locked