Page 1 of 2
Bard+RDD build
Posted: 21:25 15. Sep 2011
by Mangix
Zkousel jsem sestavit vhodny build pro bojoveho barda+rdd
str: 16(+8 RDD)(+all level progression)(+? greater STR)
dex: 8
con: 16
int: 14(+2 RDD)
wis: 8
cha: 12(+2 RDD)(+2 Greater CHA z bonus epic featu Barda)
V zasede mam moznost jet dve vetve, jedna se snazi dosahnout dev critu a druha ne
Pokud pojedu bez dev critu usetrim tak 6 featu ktere muzu investovat jinak
Overhelming critcal, Devastating critical (preq: power attack, improved power attack, cleave, great cleave)
Napr do featu:
- Greater STR
- Blind fighting
- Luck of heroes
- Expertise
- Improved Expertise
- Still spell (Potrebuje bard tento feat na nejaky dulezity kouzla v boji?)
- Empower spell (Na silnejsi buffy)
Muj pocit je ze je vyhodnejsi jet bez dev critu a jaky je vas nazor?
Re: Bard+RDD build
Posted: 21:27 15. Sep 2011
by kucik
Muj nazor je ten, ze po peti levelech ve hre zjistis, ze je Thalie uplne jinak nastavena a budes chtit relevel. Ale je to jen muj nazor.
Re: Bard+RDD build
Posted: 21:41 15. Sep 2011
by Mangix
Mam tu starou postavu war10 takze o thalce neco malicko vim a hodne jeste nevim.
Proc si myslis ze budu chtit reroll?
Re: Bard+RDD build
Posted: 22:05 15. Sep 2011
by kucik
Ciste statisticky odhad.
Re: Bard+RDD build
Posted: 02:02 16. Sep 2011
by Ikstremist
//OT
Vykašli se na RDD to tu hraje každej. Na thalii je 50% postav bardi, z toho je jako barda hraje jen par. Což mi přijde krapet postavene na hlavu.
Re: Bard+RDD build
Posted: 06:29 16. Sep 2011
by -RoF-
Mangix wrote:....
Obratnost bych nedával tak nízkou, reflexy se dost hodí

.
Charismu bych dal aspoň 14. Je škoda plýtvat epic featama.
Still spell, pokud se nepletu je to klidné kouzlo že? a nebo tiché? Klodné kouzlo se hodí, pokud jdeš barda na fullplate z pavézou no, ale je to feat navíc.
Empower spell (Na silnejsi buffy) - nevyplatí se.
Výhoda devastu je že budeš dávat kritáky kolem 120-160 (záleží na zbrani), ale utopíš v tom hodně featů.
Bez devastu bys mohl mít silnou postavu jak na obranu tak na záchrané hody, ale kritáky by byly asi 70-90.
Já kdybych jel znova RDD, tak bych ho možná zkusil bez devastu, dával bych feat klidné kouzla a šel ve fullplate a pavéze. Dával featy na záchrané hody a taky útok v obraně a další kravinky. Byl by to takový RDD obránce.
Ikstremist wrote://OT
Vykašli se na RDD to tu hraje každej. Na thalii je 50% postav bardi, z toho je jako barda hraje jen par. Což mi přijde krapet postavene na hlavu.
50%? To abych kucika požádal o čísla a udělal z toho statistiku.

Tahle statistika by mě hodně zajímala.
A ukaž kdo nehraje barda jako barda
Statistika RDD ve hře, vím asi o 7-9 RDD ve hře s tím že 2 téměř nehrají.
Re: Bard+RDD build
Posted: 09:32 16. Sep 2011
by kucik
Nevim, jak bych takovou statistiku dělal. Jednak nikde nevedu kolik má ta postava levelů čeho a pak může mít každej postav několik, ale zase záleží jak často za ně hraje.
Re: Bard+RDD build
Posted: 09:41 16. Sep 2011
by -RoF-
kucik wrote:Nevim, jak bych takovou statistiku dělal. Jednak nikde nevedu kolik má ta postava levelů čeho a pak může mít každej postav několik, ale zase záleží jak často za ně hraje.
Šak jasné no, to by se leda muselo vytáhnout z databáze nebo nevím no. Tomuhle nerozumím.
To by chtělo leda tak vytáhnout postavy, co hrály v posledních 2 měsícech a aktivně.
Proto jsem udělal jen orientační statistiku
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 59#p114559
A zase jsme mimo topic

Re: Bard+RDD build
Posted: 14:14 16. Sep 2011
by Mangix
jj still spell je tiche kouzlo ktere nema arcane failure ve zbroji, otazka je jestli je nutny pro nejaky zajimavy spell nutny castit v boji nebo se da jet bez nej a buffovat v "nahacovi".
Co se tyce dexy ja myslim ze se vic vyplati mit teda str15/con16/dex8 nez str 16/con/14/dex10 a do dulezitejch boju tu dexu o +4 na 12/+1 (fullplate) nahodit.
Co se tyce tech dvou bodu v charizme to je podle me takova PB vychytavka protoze nekde nad levely 30 u bonus featu barda je velmi uzky vyber featu
Epic bonus feats: arcane defense, curse song, epic skill focus (all but animal empathy), epic spell focus, epic will, extra music, great charisma, great dexterity, greater spell focus, greater spell penetration, improved combat casting, lasting inspiration, lingering song
Akorat se tam hodi 2x ta Greater Charisma, jinak by jsi musel brat featy jako epicky zamereni na skill (to myslim bard nepotrebuje, itemy na perform jsou dost silne?) Nebo lingering song ktery je taky nanic s lasting inspiration.
Nevyhoda je ze dokud se ta CHA nevytahne pomerne dost levelu (nekolik nad tricitku) je ten bard bez 5/6 kruhu takze jsem zvolil zacit se STR15 DEX8 CON16 INT 14 WIS 8 CHA 14 a event tak body z greater charisma bonus featu vyuzit na vic spell slotu (funguje to tak u barda?).
Dalsi vec co me napadla je brat vic RDD levelu nez 10 ale netroufam si tvrdit zdali se to vyplati na ukor bardich leveliku.
Re: Bard+RDD build
Posted: 14:49 16. Sep 2011
by -RoF-
Jinak to klidné kouzlo, no dá se bez nej přežít, jen si holt člověk musí zvyknout na to sundat zbroj a dát šaty a nakouzlit se. Na druhou stranu, zase v boji se občas hodí dát hromadný spěch a podobně no.
S tím že začneš barda na nízkou charismu, budiž je to na tobě, ale bard má opravdu pár fajn kouzel, které se vyplatí. Ale je fakt, že teoreticky by to šlo přežít bez 5 a 6 kruhu. Ale než se dostaneš na vysoký lvl, tak budeš hoodně měsíců nadávat.
S tím jestli se vyplatí víc RDD? Ano vyplatí (Každý 4lvl je feat navíc a každý 5 je +1OC a je trošku silnější ten dračí dech). Já taky chtěl dát větší počet RDD, ale nakonec mi to nevyšlo, páč jsem měnil build za chodu jak jsem hrál postavu a pak už to nešlo bez relelvlu.
Na druhou stranu, když dáš víclvl barda, tak kouzla mají delší dobu trvání a taky jejich rozptýlení není tak jednoduché.
A ano ve hře je dost věcí na perform nebo-li umění.
Re: Bard+RDD build
Posted: 14:51 16. Sep 2011
by kucik
Udělej si dexovku a nemusíš řešit sundavání zbroje na kouzlení.
Re: Bard+RDD build
Posted: 14:53 16. Sep 2011
by -RoF-
kucik wrote:Udělej si dexovku a nemusíš řešit sundavání zbroje na kouzlení.
Taky pravda

Takový bard/rdd na dex přes silný luk. Hmmm

Re: Bard+RDD build
Posted: 23:29 16. Sep 2011
by GeForce
Jinak jestli mužu doporučit ,tak když už rdd na dexu ,tak už na sekerky

Re: Bard+RDD build
Posted: 12:44 17. Sep 2011
by Elverin
-RoF- wrote:
S tím jestli se vyplatí víc RDD? Ano vyplatí (Každý 4lvl je feat navíc a každý 5 je +1OC a je trošku silnější ten dračí dech). Já taky chtěl dát větší počet RDD, ale nakonec mi to nevyšlo, páč jsem měnil build za chodu jak jsem hrál postavu a pak už to nešlo bez relelvlu.
A me si rikal ze se to nevyplati
Jinak on je tam nejaky feat ktery RDD umozni kouzlit ve zbroji, nebo je to jen jedno kouzlo co se da provest ve zbroji?
Re: Bard+RDD build
Posted: 13:07 17. Sep 2011
by Nalkanar
Elverin - klidné kouzlo a automatické klidné kouzlo (1 - 3). Klidné kouzlo vezme to kouzlo, co chceš, sešle ho ve zbroji, ale čaruješ ho o kruh výše (chceš trojku, tak ho vyčaruješ ze čtyřky). Na automatické klidné kouzlo si bard+rdd nešáhne (to umožňuje cast ve zbroji, bez toho zvýšení o kruh, požadavkem je mít 9. kruh a 27 čarozpyt).