Page 1 of 2

Volnost pohybu

Posted: 06:58 02. Jan 2012
by J.F.Payne
Tohle kouzlo dávají imunitu na zapletení, ochromení a zpomalení chrání i před zpomalením plynoucím z přetížení postavy.

EDIT: A pakliže se postava dostane do přetížení ještě za trvání kouzla, Volnost pohybu spolehlivě ochrání před zpomalením z přetížení i tehdy, když sknončí trvání kouzla.

EDIT 2: Přesčasový efekt se ale zruší po jakékoliv změně rychlosti pohybu (například zapnutím módu hledání).

Re: Volnost pohybu

Posted: 15:28 02. Jan 2012
by Shaman88
Ano tohle je známý bug. Doporučuju smazat téma a řešit soukromou cestou. Je to totiž velmi snadno a velmi výhodně zneužitelné.

Re: Volnost pohybu

Posted: 16:57 02. Jan 2012
by sendys
Shaman88 wrote:Ano tohle je známý bug. Doporučuju smazat téma a řešit soukromou cestou. Je to totiž velmi snadno a velmi výhodně zneužitelné.
a neda se to nijak kontorlovat:)

Re: Volnost pohybu

Posted: 17:54 02. Jan 2012
by zachy
"That is not bug, that is feature!" :D

Re: Volnost pohybu

Posted: 18:07 02. Jan 2012
by Silvaner01
bug to je a blbost taky , nikdy ti to nepomuže od zpomalení uplně, pouze se postava pohybuje trochu rychleji než při plném přetížení, je to v celým nwn a nikde se to ještě neodstranilo, protože to nejde...
spíš by mě zajímalo kde mají wizny brát svitky na učení, když se tak prozíravě odstranily z nabídky
a v dropu nepadaj...

Re: Volnost pohybu

Posted: 18:12 02. Jan 2012
by Shaman88
Dá se to opravit.

Re: Volnost pohybu

Posted: 18:15 02. Jan 2012
by Silvaner01
Shaman88 wrote:Dá se to opravit.
tak po thalijsku dá no, zrušíš to kouzlo a lektvar v alchemce :twisted:
jinak kdyby to šlo tak lehce tak to už to je opravený všude...

Re: Volnost pohybu

Posted: 18:18 02. Jan 2012
by Shaman88
Dá se udělat aby se po skončení kouzla udělal přepočet rychlosti.

Re: Volnost pohybu

Posted: 18:20 02. Jan 2012
by Shaman88
Třeba tak že v postavě zapneš mod hledani a po 0.001 sekundě ho zrušíš :)

Re: Volnost pohybu

Posted: 18:20 02. Jan 2012
by Czech_Luthor
To ti ale zabrání pouze chození po skončení kouzla...
Ale pokud kouzlo trvá, nic s tím neuděláš :wink:

Re: Volnost pohybu

Posted: 18:20 02. Jan 2012
by xxxMajkyxxx
Tim se ale odstrani jen pulka bugu a nemyslim, ze zrovna ta podstatnejsi :)

Re: Volnost pohybu

Posted: 18:21 02. Jan 2012
by Shaman88
To je ale efekt toho kouzla - je to proti veškerým efektům zpomalení - nejen magickým, tuším že to funguje i proti cílenému zásahu na nohy.

Re: Volnost pohybu

Posted: 18:28 02. Jan 2012
by xxxMajkyxxx
This spell also protects the target from movement speed decreases.
Otazka pro mne je nakolik je bug samotny efekt zrychleni s volnosti, nebo zpusob jakym se toho musi docilit. Precijen i pretizeni je proste speed decrease.

Re: Volnost pohybu

Posted: 18:37 02. Jan 2012
by Shaman88
Řeknu to takhle, jestli je ta část co jsem psal výše nebezpečná tak ji lze opravit.

Jinak v budoucnu bude na Thalii systém, který bude globálně počítat rychlost postavy a bude brát v potaz veškeré faktory.... tzn... přetížení, spěch, spěšný ústup, veškeré snižovaní a zvyšování rychlosti pohybu, jízdní zvířata a také monky, barbary prostě vše. (Již mám část rozdělanou a připravené vzorce pro přepočet).
Třeba těžce přetížený monk bude stejně rychlý jako těžce přetížený kdokoli jiný. Je to velmi nutné protože celý systém rychlosti v nwn je hodně zabugovaný, a tohle, co se tady řeší je jen drobnost.

Re: Volnost pohybu

Posted: 18:42 02. Jan 2012
by Silvaner01
Shaman88 wrote:Řeknu to takhle, jestli je ta část co jsem psal výše nebezpečná tak ji lze opravit.

Jinak v budoucnu bude na Thalii systém, který bude globálně počítat rychlost postavy a bude brát v potaz veškeré faktory.... tzn... přetížení, spěch, spěšný ústup, veškeré snižovaní a zvyšování rychlosti pohybu, jízdní zvířata a také monky, barbary prostě vše. (Již mám část rozdělanou a připravené vzorce pro přepočet).
Třeba těžce přetížený monk bude stejně rychlý jako těžce přetížený kdokoli jiný. Je to velmi nutné protože celý systém rychlosti v nwn je hodně zabugovaný, a tohle, co se tady řeší je jen drobnost.
hodně štěstí při těch opravách , zatím co jsem si všiml, když se něco opravilo, tak většinou
opravovaná chyba zmizela, ale vyskočily z toho dva další bugy uplně někde jinde... :mrgreen: