Page 1 of 31
Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 09:46 27. Apr 2012
by Amber
S ohledem na své psychické zdraví (a občas i fyzické, abych si nemusela u počítače škubat žíly z ruky) zakládám téma zaměřené na
hráčské hříchy páchané na naší mateřštině. Nechci chytat nikoho za každé jedno slůvko a překlep, ale většina z nás tady jsou dospělé svéprávné osoby a snad by podle toho mohlo vypadat i naše vyjadřování při (volnočasové a odpočinkové) hře a na fóru. Neříkám, že nedělám sama chyby, nemám patent na moudrost.
Jde sice o flame, protože si jdu beztak jen stěžovat a rýpat (

), ale pokusím se o konstruktivní kritiku a veškeré odezvy jsou samozřejmě vítány.
Tak dem do hrobu?
Edit:
Červená barva pro chybné tvary,
zelená pro správné tvary,
modrá pro různé jiné nadpisy.
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 09:50 27. Apr 2012
by Bruciacullo
Kdiš jzme zvépravný tak si mušem pzat jak chcem ne? :-O
To je dyskrymynace!!!!!!!!
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 09:57 27. Apr 2012
by Amber
@ Galli: Tak na tebe speciálně si posvítím!
ní, jí (Podívat se na ní. Urazit jí.) - U tohoto skvostu teklo už hodně krve, tak mě netrapte už!

Ve 4. pádě (
na koho/co) osobního zájmena ženského rodu ona je krátké i. Ve všech ostatních je dlouhé í a při záměně vznikají dost podezřelé významy.
Edit:
Podívat se na ni (pohlédnout na danou osobu) X Podívat se na ní (dupnout na danou osobu, stát na jejím těle a rozhlížet se)
Urazit ji (dotknout se někoho) X Urazit jí (třeba nos)
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 09:59 27. Apr 2012
by Theogil I
Jestli to nebude tím, že já i Češtinu považuji za cizí jazyk. Někdo prostě má dar a někdo nemá. A je spousta lidí se spoustou dis....., kteří to prostě ovlivnit nemůžou. Obzvláště ve stavu kdy ve stresu či shonu musí rychle odpovídat psaným projevem.
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 10:00 27. Apr 2012
by -RoF-
Hmmm nová paní učitelka? Tak to si nechám líbit.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 10:01 27. Apr 2012
by Theogil I
Amber wrote:@ Galli: Tak na tebe speciálně si posvítím!
ní, jí (Podívat se na ní. Urazit jí.) - U tohoto skvostu teklo už hodně krve, tak mě netrapte už!

Ve 4. pádě (
na koho/co) osobního zájmena ženského rodu ona je krátké i. Ve všech ostatních je dlouhé í a při záměně vznikají dost podezřelé významy.

A já myslel, že nás chceš naučit alespoň zákldy a ty jdeš rovnou na vyšší level.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 10:01 27. Apr 2012
by Thenesen
na thalii je tech dis.... nejak moc

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 10:05 27. Apr 2012
by Amber
@ Theogil I - Život je boj, to nevíš?
Jedinný - V
jediný piště jedno n. Nechci zabíhat do podrobností morfologické stavby slov, tak prostě jedno (to druhé šetřit pro Braenn

)
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 10:06 27. Apr 2012
by Absinthorix
Raděj piš výrazně ty správny tvary, než si zapamatuju ty špatný zvýrazněný
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 10:07 27. Apr 2012
by Práček
konečně, další, téma, kde, si, budu, nahánět, příspěvky, (,obhajovací,), jen, co, vyleze, můj, Dispučík, na, povrch,

*je, pyšnej, že, nezapomněl, žádnou, čárku*

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 10:07 27. Apr 2012
by Bruciacullo
Absinthorix wrote:Raděj piš výrazně ty správny tvary, než si zapamatuju ty špatný zvýrazněný
recht.. moc učytelzkeho zkilu holka nepobrala

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 10:08 27. Apr 2012
by Aulus
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 10:10 27. Apr 2012
by Theogil I
Thenesen wrote:na thalii je tech dis.... nejak moc

Souhlas, já mám jednoho doma (brácha) a ten je na tom pekelně špatně. I já vidím chyby, když po něm čtu text a to jsem v tomto ohledu rovněž hodně zaostalý. Zkrátka a dobře, cit pro jazyk nemáme, od školy je velmi daleko a u něj je to ještě stvrzeno černé na bílém, že s tím nic moc nenadělá. Já se třeba za svůj psaný projev občas stydím, ale to je tak všechno co s tím mohu dělat.
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 10:11 27. Apr 2012
by -RoF-
Ano ano *přikyvuje a upírá na ni oči*

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 10:11 27. Apr 2012
by Absinthorix