Page 1 of 31

Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:46 27. Apr 2012
by Amber
S ohledem na své psychické zdraví (a občas i fyzické, abych si nemusela u počítače škubat žíly z ruky) zakládám téma zaměřené na hráčské hříchy páchané na naší mateřštině. Nechci chytat nikoho za každé jedno slůvko a překlep, ale většina z nás tady jsou dospělé svéprávné osoby a snad by podle toho mohlo vypadat i naše vyjadřování při (volnočasové a odpočinkové) hře a na fóru. Neříkám, že nedělám sama chyby, nemám patent na moudrost.

Jde sice o flame, protože si jdu beztak jen stěžovat a rýpat ( :roll: :twisted: ), ale pokusím se o konstruktivní kritiku a veškeré odezvy jsou samozřejmě vítány.

Tak dem do hrobu? :var_25:




Edit:
Červená barva pro chybné tvary,
zelená pro správné tvary,
modrá pro různé jiné nadpisy.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:50 27. Apr 2012
by Bruciacullo
Kdiš jzme zvépravný tak si mušem pzat jak chcem ne? :-O

To je dyskrymynace!!!!!!!!

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:57 27. Apr 2012
by Amber
@ Galli: Tak na tebe speciálně si posvítím! :D


:idea: ní, jí (Podívat se na ní. Urazit jí.) - U tohoto skvostu teklo už hodně krve, tak mě netrapte už! :P Ve 4. pádě (na koho/co) osobního zájmena ženského rodu ona je krátké i. Ve všech ostatních je dlouhé í a při záměně vznikají dost podezřelé významy. :roll:

Edit:
Podívat se na ni (pohlédnout na danou osobu) X Podívat se na ní (dupnout na danou osobu, stát na jejím těle a rozhlížet se)
Urazit ji (dotknout se někoho) X Urazit jí (třeba nos)

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:59 27. Apr 2012
by Theogil I
Jestli to nebude tím, že já i Češtinu považuji za cizí jazyk. Někdo prostě má dar a někdo nemá. A je spousta lidí se spoustou dis....., kteří to prostě ovlivnit nemůžou. Obzvláště ve stavu kdy ve stresu či shonu musí rychle odpovídat psaným projevem.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 10:00 27. Apr 2012
by -RoF-
Hmmm nová paní učitelka? Tak to si nechám líbit. :roll:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 10:01 27. Apr 2012
by Theogil I
Amber wrote:@ Galli: Tak na tebe speciálně si posvítím! :D


:idea: ní, jí (Podívat se na ní. Urazit jí.) - U tohoto skvostu teklo už hodně krve, tak mě netrapte už! :P Ve 4. pádě (na koho/co) osobního zájmena ženského rodu ona je krátké i. Ve všech ostatních je dlouhé í a při záměně vznikají dost podezřelé významy. :roll:
A já myslel, že nás chceš naučit alespoň zákldy a ty jdeš rovnou na vyšší level. :lol:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 10:01 27. Apr 2012
by Thenesen
na thalii je tech dis.... nejak moc :D

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 10:05 27. Apr 2012
by Amber
@ Theogil I - Život je boj, to nevíš? :wink:

:idea: Jedinný - V jediný piště jedno n. Nechci zabíhat do podrobností morfologické stavby slov, tak prostě jedno (to druhé šetřit pro Braenn :wink: )

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 10:06 27. Apr 2012
by Absinthorix
Raděj piš výrazně ty správny tvary, než si zapamatuju ty špatný zvýrazněný

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 10:07 27. Apr 2012
by Práček
konečně, další, téma, kde, si, budu, nahánět, příspěvky, (,obhajovací,), jen, co, vyleze, můj, Dispučík, na, povrch, :mrgreen: *je, pyšnej, že, nezapomněl, žádnou, čárku* :mrgreen:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 10:07 27. Apr 2012
by Bruciacullo
Absinthorix wrote:Raděj piš výrazně ty správny tvary, než si zapamatuju ty špatný zvýrazněný
recht.. moc učytelzkeho zkilu holka nepobrala :roll: :mrgreen:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 10:08 27. Apr 2012
by Aulus
-RoF- wrote:Hmmm nová paní učitelka? Tak to si nechám líbit. :roll:
Pááá-nííí učíí-teel-kó :twisted: :twisted: :twisted:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 10:10 27. Apr 2012
by Theogil I
Thenesen wrote:na thalii je tech dis.... nejak moc :D
Souhlas, já mám jednoho doma (brácha) a ten je na tom pekelně špatně. I já vidím chyby, když po něm čtu text a to jsem v tomto ohledu rovněž hodně zaostalý. Zkrátka a dobře, cit pro jazyk nemáme, od školy je velmi daleko a u něj je to ještě stvrzeno černé na bílém, že s tím nic moc nenadělá. Já se třeba za svůj psaný projev občas stydím, ale to je tak všechno co s tím mohu dělat.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 10:11 27. Apr 2012
by -RoF-
Aulus wrote:
-RoF- wrote:Hmmm nová paní učitelka? Tak to si nechám líbit. :roll:
Pááá-nííí učíí-teel-kó :twisted: :twisted: :twisted:
Ano ano *přikyvuje a upírá na ni oči*

:oops:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 10:11 27. Apr 2012
by Absinthorix
Aulus wrote:
-RoF- wrote:Hmmm nová paní učitelka? Tak to si nechám líbit. :roll:
Pááá-nííí učíí-teel-kó :twisted: :twisted: :twisted:
Image