H.R. Giger muzeum

Plánované i proběhlé srazy.

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

H.R. Giger muzeum

Post by KaTo »

Mirror, mirror on the wall, say me...
...kdo si pamatuje na předletní debatu ve spamu ohledně návštěvy muzea tvůrce grafiky počítačové hry (Dark Seed), filmů (Vetřelci) a pár dalších obrazů, plastik apod. - konkrétně Hanse Ruediho Gigera ve Švýcarsku, tak zde je topic, ve kterém bychom si měli ujasnit, zda šlo o mlácení prázdné slámy a nebo zda jsme schopni ten výlet dohodnout do stavu realizace.

Termíny otevření a ceny pro návštěvníky muzea níže:

Code: Select all

 MUSEUM HR GIGER
Château St. Germain
1663 Gruyères

Opening hours HR GIGER MUSEUM
Apr - Oct: opened every day 10 - 18 h
Nov - March: Tue - Fri 13 - 17 h; Sat / Sun 10-18 h; Mondays closed

Opening hours HR GIGER BAR
Apr – Oct: opened every day 10 - 20.30 h Nov – March: Mondays closed 

Admission Prices
Adults: 	CHF 12.50 (EUR 9.80)
Students / Seniors / Military: 	CHF 8.50 (EUR 6.70)
Children: 	CHF 5.50 (EUR 4.30) 	 
	
Group Rates (12 or more)
Adults: 	CHF 8.50 (EUR 6.70) 	 
Students / Seniors / Military: 	CHF 7.50 (EUR 5.90) 	 
Children: 	CHF 4.50 (EUR 3.50) 	 

Combined tickets for the HR Giger Museum (Château St. Germain) and the upper Castle Gruyères: CHF 17.- (EUR 13.30) 
Zdroj: http://www.hrgigermuseum.com
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: H.R. Giger muzeum

Post by kucik »

October už asi nestihnem. Jinak jsem pro. Chtělo by to asi větší vůz, nebo by se dalo cestovat i vlakem.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: H.R. Giger muzeum

Post by KaTo »

Co se týká auta, jsem schopen sehnat "ředitelskou" oktávku v dízlu s cenou 2 Kč / km :mrgreen: (děleno počtem lidí v něm). Trasa je asi 900 km (tam a stejný počet zpátky). Pět lidí (včetně řidiče) se do ní v pohodě vejde (kdybych se hodně snažil, můžu zajistit i takovou tu 4x4 Dacii, jezdí pomaleji, ale sedí se v ní výše). Problém je, že "bourat" s ní smím jen já :lol: , takže případný druhý řidič musí být velmi, VELMI zodpovědný :lol: :lol: .

Takže auto (jedno) je. Pak mám šílenou kámošku, co vetřelce žere a pokud bych jí dal vědět, vzala by řidiče...eee...přítele :lol: , co vím má nějaký velký auto (už nás s tím vezla z knajpy). Takže teoreticky další tři místa. Cena u ní by byla nejspíš benzín/nafta/krev neviňátek či na co to jezdí dělená počet lidí v autě.

Pokud by se jelo vlakem...netuším jak na vlaky, ale nebráním se tomu :lol: .
Jo a neumím ani slovo německy, francouzsky, italsky, rusky bo jak se v dotyčném kantonu mluví, takže kromě "řidičství" jsem spíš pasivní člen, co se týká komunikace s okolím.

A to mi připománá - nevím jak je to s pasy (můj je určitě propadlý :lol: :lol: ) případně s řidičákem a Švýcarskem. (EU je fajn věc, ale...nevěř ničemu :mrgreen: )
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: H.R. Giger muzeum

Post by Bahnak »

Hm, to je nějaká levná oktávka, ty naše firemní se dostávají alespoň ke 4 Kč/km a to jen za naftu.
Jinak co tak vím, tak pasu netřeba od roku 2004 - nám z EU postačí občanský průkaz.
řidič musí mít řidičák, malej techničák a zelenou kartu stejně jako u nás + ještě jednu kopii zelené karty.
Bacha na dodržování rychlosti, obec je stejná (50km/h), ale jinak na silni tam je 80km/h a na dálnici 120km/h, tak bacha, zvyk je zvyk...

Potěším řidiče, Švýcaři můžou řídit opilí :-D (ale musíte se vlézt do 0,5 promile)

Jinak levný výlet to asi nebude, pokud po dálnici tak ještě započítejte cenu dálniční známky (netuším kolik stojí)
Benzín tam a zpět vyjde dle spotřeby někde mezi 5 až 10 tisíci, takže zadara to nejni.

Osobně bych doporučil vlak a hooodně hledal. tam se dá tuším pak dojet daleko levněji + švajcaři maj pěknou dráhu...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: H.R. Giger muzeum

Post by kucik »

Jel jsem tím směrem nedávno. (o 200km blíž na hranice s Luxemburkem) a vyšlo mi to cca 3600,- tam i zpět při 2.50 na km (jedna nádrž tam, druhá zpět).
V Německu (většina cesty) dálniční známka není a podle předpisů se dá jet v průměru 120.

S 2Kč/km by mohla cesta vyjít do 4000,- + dálniční známka pro Švýcarsko je je aktuálně 40CHF což je cca 830Kč

Nicméně ty vlaky tam jsou údajně pohodlné a asi by to bylo příjemnější, než v autě.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Post Reply