můžete poradit, jestli jde u postavičky rychle střídat volby různých emocí, aby plynule přecházela jedna do druhé, aniž by se musil volit dost zdlouhavý postup podle výběru myší z roletky v nabídce emocí?
Mám na mysli, jestli existují pro emoce klávesové zkratky, podobně jako třeba pro některé hlasové hlášky. Jednou jsem na přehled možností klávesových zkratek myslím někde na fóru náhodně narazila, ale nemohu to znovu najít
Jde mi o to, když postavička chce například tancovat, aby ty změny stylů šly rychleji.
Taky je výpis z jednoho zapadlého tématu, kde jsou některé návody tohoto tipu popsány. Bohužel to funguje jen na emoce, které jsou v kruhovém menu (aspoň podle toho popisu). Snad to aspoň trochu pomůže.
davidsoft wrote:JAK UŠETŘIT MÍSTO NA LIŠTĚ
K vyvolání některých často používaných akcí lze používat "telefonického ovládání" vyťukáním příslušného čísla na numerické klávesnici. Všechna čísla začínají předvolbou 0, která aktivuje kruhové menu se zaměřením na vlastní postavu hráče.
Příkazy summonům:
011 -- Chraň mě 012 -- Hlídej na místě
013 -- Následuj 014 -- Vyleč mě (neznám nic, co by umělo tomuto příkazu vyhovět)
016 -- Napadni nejbližšího
Poznámky k příkazům summonům:
Platí plošně pro všechno, čemu můžete takový pokyn vydat. Vyplatí se, pokud sebou vedete víc tvorů.
Všechny uvedené příkazy lze také přiřadit na lištu a pak aktivovat jediným kliknutím.
Platí na libovolnou vzdálenost v rámci lokace (nejsem si jistý, zda to není bug).
Lze je vydat, i když nemáte žádného tvora, který by takový příkaz přijal.
Další
02 -- Různé příkazy (např. uvolnění z ovládnutí, vystoupení z družiny, zrušení proměny)
038 -- Mód krytu (aktivovat/deaktivovat)
0428 -- Vyvolat/ovládnout přítelíčka (k 1. povolání)
0438 -- Vyvolat/ovládnout přítelíčka (ke 2. povolání)
044 -- Mód ukrytí (aktivovat/deaktivovat)
046 -- Mód hledání (aktivovat/deaktivovat)
Z kruhového menu vyvolaného nulou si můžete odvodit i mnoho dalších čísel, ale ta se mohou měnit s vývojem postavy, takže není bezpečné zvykat si na jejich používání.
//edit: odstraněny závorky (příkaz summonům) - byly zbytečné
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět."David Mitchell, Atlas mraků "But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Jo, buďto to můžeš dělat složitě jak říká Aulus, nebo můžeš používat tzv. quick voicechat.
Aktivuješ klávesou "V" pak si vybereš z příslušných možností:
"W" pro bojovou sadu
"E" pro průzkumnickou sadu
"D" pro úkolovou sadu
"S" pro společenskou sadu
"X" pro pocitovou sadu
Každá sada má pod sebou ještě finální písmeno, pro konkrétní zvukové vyjádření postavy, všechny se mi nechce vypisovat tak si to prozkoumej sama, uvedu pro příklad:
"V-S-S" postava pozdraví
"V-X-X" postava poděkuje
"V-S-A" postava se rozloučí
"V-X"W" postava se chechtá
atd.
Pro emoce samotné si můžeš buď pamatovat kombinace jak píše aulus, nebo využívat služeb emoční hůlky a nebo uplně nejlépe, používat "/pc emo" makro v chatu, případně si dát "/pc emo" na jeden z quickslotů jako psané makro
Jakmile se ti otevře dialog emocí po aktivaci "/pc emo" makra, můžeš si vybírat z hodně bohatého seznamu (má tuším ještě dvě přídavné stránky)¨a dialog nezmizí dokud ho nezavřeš/nesedneš na židli/neodejdeš z lokace
Mezi emocemi v dialogu přepínáš myší, nebo příslušným číslem klávesnice (vidíš v dialogu vypsáno jakou má jaká emoce číslo)
Například "/pc emo + 7" postavičku posadí na zem.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo Pain is temporary. Victory is forever.