Zeirův kněz
Zeirův kněz
Ahoj, rád bych začal hrát Zeirova kněze. Bohužel IC jsem toho moc nenašel (V karatské knihovně je jedná příhoda o prolezení krypty) ale to je asi tak vše. Ovšem Forum je obrovské a je možné že jsem to přehlédl. Takže se chci zeptat, zdali jsou pohřební rituály a jiné věci někde sepsané, či zda mám volnou ruku...
Last edited by Legition on 15:17 04. Nov 2012, edited 1 time in total.
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
Re: Zehirův kněz
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: Zeirův kněz
To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rituály" o kterých panteon hovoří
Last edited by Legition on 19:21 04. Nov 2012, edited 1 time in total.
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
Re: Zeirův kněz
Co třeba použít fantasii?Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
Re: Zeirův kněz
Spíš na to, že bude postaven na základě různých OOC kanálů a toků informací na okraj společnostiKrysak wrote:Co třeba použít fantasii?Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Zeirův kněz
a důvod? narozdíl od helgarona je víra v zeira a jeho rituály zcela legálníKrysak wrote:Co třeba použít fantasii?Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Zeirův kněz
Spamnu si: v původním ADND byla možnost poznat zlo i pravdu nebo lež kouzly. To se postupně omezovalo, protože to bylo silné.
Co však zůstávalo, že mocný kněz dobrý měl i zbran proti zlu, které se museli bát, dokázal jej poznat za určitých okolností.
1. Osobně si myslím, že by nemel být problém poznat pale mastera
lvl jena pale master - kněz se na nej podívá - check kostkama, poznal? - cítím z tebe temné síly u lvl 1 pale mastera 10 lvl + dle povahy, ale nejčastejí - svatý ohen te očistí.....
2. Zeierův kněz by němel jít poznat ihned, ale s rostoucími obětmi a mocí bude pro nej stále težší se skrýt před konkurencí
Platí to i obráceně.
Proč by to tak melo být?
Ovčacký pes taky pozná vlka v beránčím rouchu po pachu, i když mi ostatní o něm nevíme. Není to OOC, ten pes má jiné smysly než my.
Co však zůstávalo, že mocný kněz dobrý měl i zbran proti zlu, které se museli bát, dokázal jej poznat za určitých okolností.
1. Osobně si myslím, že by nemel být problém poznat pale mastera
lvl jena pale master - kněz se na nej podívá - check kostkama, poznal? - cítím z tebe temné síly u lvl 1 pale mastera 10 lvl + dle povahy, ale nejčastejí - svatý ohen te očistí.....
2. Zeierův kněz by němel jít poznat ihned, ale s rostoucími obětmi a mocí bude pro nej stále težší se skrýt před konkurencí
Platí to i obráceně.
Proč by to tak melo být?
Ovčacký pes taky pozná vlka v beránčím rouchu po pachu, i když mi ostatní o něm nevíme. Není to OOC, ten pes má jiné smysly než my.
Re: Zeirův kněz
Krysak wrote:Co třeba použít fantasii?Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
Moje fantazie je veliká, jen se chci ujisti, že než si něco vymyslím nebude to v rozporu se sepanými reliemy...Legition wrote:Takže se chci zeptat, zdali jsou pohřební rituály a jiné věci někde sepsané, či zda mám volnou ruku...
A jen doplním z panteonu bohů:
"Tak se postupně oddělily dva Zeirovy aspekty: Pán smrti, který je uznáván i na povrchu a do jeho péče spadají zemřelí. Obřady nad nimi konané mají zabránit jejich pádu do Astarothova jha, i když se už mnohde na tento důvod zapomnělo a kněží vykonávají své řemeslo na bázi tradice. Je na ně však často pohlíženo odtažitě a s obavami, jako na vše, co souvisí se smrtí.
Existuje však ještě jeden Zeirův aspekt, Pán živých mrtvých. Jeho moc dovoluje tvořit nemrtvé, kteří slouží svým pánům v nejhrůznějších činech. Tito zvrácení jedinci jsou pronásledováni ve všech říších kde vládne světlo, kam až ruka zákona dosáhne. Přesto mnozí podléhají tomuto vábení a hledají v mystériích Zeira větší moc nad živými i mrtvými."
V mém případě by byl kněží starající se o pohřby
Last edited by Legition on 19:19 04. Nov 2012, edited 1 time in total.
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
Re: Zeirův kněz
Legální Zeierův kněz bude velmi nudný. Představuji si ho jako obřadníka na pohřbech. Může být i hrobníkem, lékařem.Prasokralik wrote:a důvod? narozdíl od helgarona je víra v zeira a jeho rituály zcela legální
Předpokládejme však , že na Tahlii je nelegální i vedecká pitva človeka, v takovém případě by měl takový člověk velmi omezenoý styl. Ovšem , někomu to může vyhovovat.
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Zeirův kněz
Prostě hrobník - ukládá těla k pohřbu atd. + "léčitel" alias bába andělíčkářka... Navíc může aktivně pořádat výpravy na lov nemrtvejch
bez paladinského patosu a podobně... Možností je více než dost.
Popravdě, nedokážu si ho představit jako nudnej, nebo ve stínech se skrývající charakter.
Popravdě, nedokážu si ho představit jako nudnej, nebo ve stínech se skrývající charakter.
Last edited by Absinthorix on 19:26 04. Nov 2012, edited 1 time in total.
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Re: Zeirův kněz
Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála.Nalkanar wrote:Zeirův kněz nemusí být zlý
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Zeirův kněz
Já dokonce i jako neutrální/zákonné zloAulus wrote:Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála.Nalkanar wrote:Zeirův kněz nemusí být zlý
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Re: Zeirův kněz
Jen pro inspiraci, jeden takovej kněz z beletrie:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Egyp%C5%A5an_Sinuhet
Obávám se, že i takový by byl upálen. A to rozhodně není zlý.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Egyp%C5%A5an_Sinuhet
Obávám se, že i takový by byl upálen. A to rozhodně není zlý.
Re: Zeirův kněz
Tak to já taky, ale tohle by byl podle mě spíš ten buditel nemrtvých. Neutrál by byl zase spíš ten hrobník podle mě.Absinthorix wrote:Já dokonce i jako neutrální/zákonné zloAulus wrote: Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála.![]()
aniž by nutně musel eviláka na přechodech
EDIT: *koukne se do svého podpisu* Aha, no, něco na tom Krysáku asi bude.
Last edited by Aulus on 19:31 04. Nov 2012, edited 1 time in total.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”