Zeirův kněz

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Zeirův kněz

Post by Legition »

Ahoj, rád bych začal hrát Zeirova kněze. Bohužel IC jsem toho moc nenašel (V karatské knihovně je jedná příhoda o prolezení krypty) ale to je asi tak vše. Ovšem Forum je obrovské a je možné že jsem to přehlédl. Takže se chci zeptat, zdali jsou pohřební rituály a jiné věci někde sepsané, či zda mám volnou ruku...
Last edited by Legition on 15:17 04. Nov 2012, edited 1 time in total.
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Zehirův kněz

Post by -RoF- »

Asi myslí Zeira ne? ;)

Jinak něco je aj tu ... http://thalie.pilsfree.cz/panteon-bohu-86.htm
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Re: Zeirův kněz

Post by Legition »

To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rituály" o kterých panteon hovoří
Last edited by Legition on 19:21 04. Nov 2012, edited 1 time in total.
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zeirův kněz

Post by Krysak »

Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Zeirův kněz

Post by Derken- »

Krysak wrote:
Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
Spíš na to, že bude postaven na základě různých OOC kanálů a toků informací na okraj společnosti :mrgreen:
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Zeirův kněz

Post by Prasokralik »

Krysak wrote:
Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
a důvod? narozdíl od helgarona je víra v zeira a jeho rituály zcela legální
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zeirův kněz

Post by Krysak »

Spamnu si: v původním ADND byla možnost poznat zlo i pravdu nebo lež kouzly. To se postupně omezovalo, protože to bylo silné.
Co však zůstávalo, že mocný kněz dobrý měl i zbran proti zlu, které se museli bát, dokázal jej poznat za určitých okolností.

1. Osobně si myslím, že by nemel být problém poznat pale mastera
lvl jena pale master - kněz se na nej podívá - check kostkama, poznal? - cítím z tebe temné síly u lvl 1 pale mastera 10 lvl + dle povahy, ale nejčastejí - svatý ohen te očistí.....

2. Zeierův kněz by němel jít poznat ihned, ale s rostoucími obětmi a mocí bude pro nej stále težší se skrýt před konkurencí

Platí to i obráceně.

Proč by to tak melo být?
Ovčacký pes taky pozná vlka v beránčím rouchu po pachu, i když mi ostatní o něm nevíme. Není to OOC, ten pes má jiné smysly než my.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Zeirův kněz

Post by Nalkanar »

Zeirův kněz nemusí být zlý :)
.
Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Re: Zeirův kněz

Post by Legition »

Krysak wrote:
Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
Legition wrote:Takže se chci zeptat, zdali jsou pohřební rituály a jiné věci někde sepsané, či zda mám volnou ruku...
Moje fantazie je veliká, jen se chci ujisti, že než si něco vymyslím nebude to v rozporu se sepanými reliemy...

A jen doplním z panteonu bohů:

"Tak se postupně oddělily dva Zeirovy aspekty: Pán smrti, který je uznáván i na povrchu a do jeho péče spadají zemřelí. Obřady nad nimi konané mají zabránit jejich pádu do Astarothova jha, i když se už mnohde na tento důvod zapomnělo a kněží vykonávají své řemeslo na bázi tradice. Je na ně však často pohlíženo odtažitě a s obavami, jako na vše, co souvisí se smrtí.

Existuje však ještě jeden Zeirův aspekt, Pán živých mrtvých. Jeho moc dovoluje tvořit nemrtvé, kteří slouží svým pánům v nejhrůznějších činech. Tito zvrácení jedinci jsou pronásledováni ve všech říších kde vládne světlo, kam až ruka zákona dosáhne. Přesto mnozí podléhají tomuto vábení a hledají v mystériích Zeira větší moc nad živými i mrtvými."

V mém případě by byl kněží starající se o pohřby
Last edited by Legition on 19:19 04. Nov 2012, edited 1 time in total.
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zeirův kněz

Post by Krysak »

Prasokralik wrote:a důvod? narozdíl od helgarona je víra v zeira a jeho rituály zcela legální
Legální Zeierův kněz bude velmi nudný. Představuji si ho jako obřadníka na pohřbech. Může být i hrobníkem, lékařem.
Předpokládejme však , že na Tahlii je nelegální i vedecká pitva človeka, v takovém případě by měl takový člověk velmi omezenoý styl. Ovšem , někomu to může vyhovovat.
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Zeirův kněz

Post by Absinthorix »

Prostě hrobník - ukládá těla k pohřbu atd. + "léčitel" alias bába andělíčkářka... Navíc může aktivně pořádat výpravy na lov nemrtvejch :) bez paladinského patosu a podobně... Možností je více než dost.

Popravdě, nedokážu si ho představit jako nudnej, nebo ve stínech se skrývající charakter.
Last edited by Absinthorix on 19:26 04. Nov 2012, edited 1 time in total.
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Zeirův kněz

Post by Aulus »

Nalkanar wrote:Zeirův kněz nemusí být zlý :)
Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála. :wink:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Zeirův kněz

Post by Absinthorix »

Aulus wrote:
Nalkanar wrote:Zeirův kněz nemusí být zlý :)
Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála. :wink:
Já dokonce i jako neutrální/zákonné zlo :) aniž by nutně musel eviláka na přechodech
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zeirův kněz

Post by Krysak »

Jen pro inspiraci, jeden takovej kněz z beletrie:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Egyp%C5%A5an_Sinuhet

Obávám se, že i takový by byl upálen. A to rozhodně není zlý.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Zeirův kněz

Post by Aulus »

Absinthorix wrote:
Aulus wrote: Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála. :wink:
Já dokonce i jako neutrální/zákonné zlo :) aniž by nutně musel eviláka na přechodech
Tak to já taky, ale tohle by byl podle mě spíš ten buditel nemrtvých. Neutrál by byl zase spíš ten hrobník podle mě. :wink:

EDIT: *koukne se do svého podpisu* Aha, no, něco na tom Krysáku asi bude. :) Tam bych i v některých fázích uvažoval na dobrem. A upálen? Proč?
Last edited by Aulus on 19:31 04. Nov 2012, edited 1 time in total.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Locked