Page 1 of 2

Zeirův kněz

Posted: 15:13 04. Nov 2012
by Legition
Ahoj, rád bych začal hrát Zeirova kněze. Bohužel IC jsem toho moc nenašel (V karatské knihovně je jedná příhoda o prolezení krypty) ale to je asi tak vše. Ovšem Forum je obrovské a je možné že jsem to přehlédl. Takže se chci zeptat, zdali jsou pohřební rituály a jiné věci někde sepsané, či zda mám volnou ruku...

Re: Zehirův kněz

Posted: 15:16 04. Nov 2012
by -RoF-
Asi myslí Zeira ne? ;)

Jinak něco je aj tu ... http://thalie.pilsfree.cz/panteon-bohu-86.htm

Re: Zeirův kněz

Posted: 15:18 04. Nov 2012
by Legition
To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rituály" o kterých panteon hovoří

Re: Zeirův kněz

Posted: 18:56 04. Nov 2012
by Krysak
Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.

Re: Zeirův kněz

Posted: 19:02 04. Nov 2012
by Derken-
Krysak wrote:
Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
Spíš na to, že bude postaven na základě různých OOC kanálů a toků informací na okraj společnosti :mrgreen:

Re: Zeirův kněz

Posted: 19:11 04. Nov 2012
by Prasokralik
Krysak wrote:
Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
a důvod? narozdíl od helgarona je víra v zeira a jeho rituály zcela legální

Re: Zeirův kněz

Posted: 19:14 04. Nov 2012
by Krysak
Spamnu si: v původním ADND byla možnost poznat zlo i pravdu nebo lež kouzly. To se postupně omezovalo, protože to bylo silné.
Co však zůstávalo, že mocný kněz dobrý měl i zbran proti zlu, které se museli bát, dokázal jej poznat za určitých okolností.

1. Osobně si myslím, že by nemel být problém poznat pale mastera
lvl jena pale master - kněz se na nej podívá - check kostkama, poznal? - cítím z tebe temné síly u lvl 1 pale mastera 10 lvl + dle povahy, ale nejčastejí - svatý ohen te očistí.....

2. Zeierův kněz by němel jít poznat ihned, ale s rostoucími obětmi a mocí bude pro nej stále težší se skrýt před konkurencí

Platí to i obráceně.

Proč by to tak melo být?
Ovčacký pes taky pozná vlka v beránčím rouchu po pachu, i když mi ostatní o něm nevíme. Není to OOC, ten pes má jiné smysly než my.

Re: Zeirův kněz

Posted: 19:15 04. Nov 2012
by Nalkanar
Zeirův kněz nemusí být zlý :)

Re: Zeirův kněz

Posted: 19:16 04. Nov 2012
by Legition
Krysak wrote:
Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
Legition wrote:Takže se chci zeptat, zdali jsou pohřební rituály a jiné věci někde sepsané, či zda mám volnou ruku...
Moje fantazie je veliká, jen se chci ujisti, že než si něco vymyslím nebude to v rozporu se sepanými reliemy...

A jen doplním z panteonu bohů:

"Tak se postupně oddělily dva Zeirovy aspekty: Pán smrti, který je uznáván i na povrchu a do jeho péče spadají zemřelí. Obřady nad nimi konané mají zabránit jejich pádu do Astarothova jha, i když se už mnohde na tento důvod zapomnělo a kněží vykonávají své řemeslo na bázi tradice. Je na ně však často pohlíženo odtažitě a s obavami, jako na vše, co souvisí se smrtí.

Existuje však ještě jeden Zeirův aspekt, Pán živých mrtvých. Jeho moc dovoluje tvořit nemrtvé, kteří slouží svým pánům v nejhrůznějších činech. Tito zvrácení jedinci jsou pronásledováni ve všech říších kde vládne světlo, kam až ruka zákona dosáhne. Přesto mnozí podléhají tomuto vábení a hledají v mystériích Zeira větší moc nad živými i mrtvými."

V mém případě by byl kněží starající se o pohřby

Re: Zeirův kněz

Posted: 19:17 04. Nov 2012
by Krysak
Prasokralik wrote:a důvod? narozdíl od helgarona je víra v zeira a jeho rituály zcela legální
Legální Zeierův kněz bude velmi nudný. Představuji si ho jako obřadníka na pohřbech. Může být i hrobníkem, lékařem.
Předpokládejme však , že na Tahlii je nelegální i vedecká pitva človeka, v takovém případě by měl takový člověk velmi omezenoý styl. Ovšem , někomu to může vyhovovat.

Re: Zeirův kněz

Posted: 19:25 04. Nov 2012
by Absinthorix
Prostě hrobník - ukládá těla k pohřbu atd. + "léčitel" alias bába andělíčkářka... Navíc může aktivně pořádat výpravy na lov nemrtvejch :) bez paladinského patosu a podobně... Možností je více než dost.

Popravdě, nedokážu si ho představit jako nudnej, nebo ve stínech se skrývající charakter.

Re: Zeirův kněz

Posted: 19:26 04. Nov 2012
by Aulus
Nalkanar wrote:Zeirův kněz nemusí být zlý :)
Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála. :wink:

Re: Zeirův kněz

Posted: 19:27 04. Nov 2012
by Absinthorix
Aulus wrote:
Nalkanar wrote:Zeirův kněz nemusí být zlý :)
Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála. :wink:
Já dokonce i jako neutrální/zákonné zlo :) aniž by nutně musel eviláka na přechodech

Re: Zeirův kněz

Posted: 19:28 04. Nov 2012
by Krysak
Jen pro inspiraci, jeden takovej kněz z beletrie:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Egyp%C5%A5an_Sinuhet

Obávám se, že i takový by byl upálen. A to rozhodně není zlý.

Re: Zeirův kněz

Posted: 19:29 04. Nov 2012
by Aulus
Absinthorix wrote:
Aulus wrote: Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála. :wink:
Já dokonce i jako neutrální/zákonné zlo :) aniž by nutně musel eviláka na přechodech
Tak to já taky, ale tohle by byl podle mě spíš ten buditel nemrtvých. Neutrál by byl zase spíš ten hrobník podle mě. :wink:

EDIT: *koukne se do svého podpisu* Aha, no, něco na tom Krysáku asi bude. :) Tam bych i v některých fázích uvažoval na dobrem. A upálen? Proč?