Page 1 of 2
Zeirův kněz
Posted: 15:13 04. Nov 2012
by Legition
Ahoj, rád bych začal hrát Zeirova kněze. Bohužel IC jsem toho moc nenašel (V karatské knihovně je jedná příhoda o prolezení krypty) ale to je asi tak vše. Ovšem Forum je obrovské a je možné že jsem to přehlédl. Takže se chci zeptat, zdali jsou pohřební rituály a jiné věci někde sepsané, či zda mám volnou ruku...
Re: Zehirův kněz
Posted: 15:16 04. Nov 2012
by -RoF-
Re: Zeirův kněz
Posted: 15:18 04. Nov 2012
by Legition
To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rituály" o kterých panteon hovoří
Re: Zeirův kněz
Posted: 18:56 04. Nov 2012
by Krysak
Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?
Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
Re: Zeirův kněz
Posted: 19:02 04. Nov 2012
by Derken-
Krysak wrote:Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?
Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
Spíš na to, že bude postaven na základě různých OOC kanálů a toků informací na okraj společnosti

Re: Zeirův kněz
Posted: 19:11 04. Nov 2012
by Prasokralik
Krysak wrote:Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?
Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
a důvod? narozdíl od helgarona je víra v zeira a jeho rituály zcela legální
Re: Zeirův kněz
Posted: 19:14 04. Nov 2012
by Krysak
Spamnu si: v původním ADND byla možnost poznat zlo i pravdu nebo lež kouzly. To se postupně omezovalo, protože to bylo silné.
Co však zůstávalo, že mocný kněz dobrý měl i zbran proti zlu, které se museli bát, dokázal jej poznat za určitých okolností.
1. Osobně si myslím, že by nemel být problém poznat pale mastera
lvl jena pale master - kněz se na nej podívá - check kostkama, poznal? - cítím z tebe temné síly u lvl 1 pale mastera 10 lvl + dle povahy, ale nejčastejí - svatý ohen te očistí.....
2. Zeierův kněz by němel jít poznat ihned, ale s rostoucími obětmi a mocí bude pro nej stále težší se skrýt před konkurencí
Platí to i obráceně.
Proč by to tak melo být?
Ovčacký pes taky pozná vlka v beránčím rouchu po pachu, i když mi ostatní o něm nevíme. Není to OOC, ten pes má jiné smysly než my.
Re: Zeirův kněz
Posted: 19:15 04. Nov 2012
by Nalkanar
Zeirův kněz nemusí být zlý

Re: Zeirův kněz
Posted: 19:16 04. Nov 2012
by Legition
Krysak wrote:Legition wrote:To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří
Co třeba použít fantasii?
Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.
Legition wrote:Takže se chci zeptat, zdali jsou pohřební rituály a jiné věci někde sepsané, či zda mám volnou ruku...
Moje fantazie je veliká, jen se chci ujisti, že než si něco vymyslím nebude to v rozporu se sepanými reliemy...
A jen doplním z panteonu bohů:
"Tak se postupně oddělily dva Zeirovy aspekty: Pán smrti, který je uznáván i na povrchu a do jeho péče spadají zemřelí. Obřady nad nimi konané mají zabránit jejich pádu do Astarothova jha, i když se už mnohde na tento důvod zapomnělo a kněží vykonávají své řemeslo na bázi tradice. Je na ně však často pohlíženo odtažitě a s obavami, jako na vše, co souvisí se smrtí.
Existuje však ještě jeden Zeirův aspekt, Pán živých mrtvých. Jeho moc dovoluje tvořit nemrtvé, kteří slouží svým pánům v nejhrůznějších činech. Tito zvrácení jedinci jsou pronásledováni ve všech říších kde vládne světlo, kam až ruka zákona dosáhne. Přesto mnozí podléhají tomuto vábení a hledají v mystériích Zeira větší moc nad živými i mrtvými."
V mém případě by byl kněží starající se o pohřby
Re: Zeirův kněz
Posted: 19:17 04. Nov 2012
by Krysak
Prasokralik wrote:a důvod? narozdíl od helgarona je víra v zeira a jeho rituály zcela legální
Legální Zeierův kněz bude velmi nudný. Představuji si ho jako obřadníka na pohřbech. Může být i hrobníkem, lékařem.
Předpokládejme však , že na Tahlii je nelegální i vedecká pitva človeka, v takovém případě by měl takový člověk velmi omezenoý styl. Ovšem , někomu to může vyhovovat.
Re: Zeirův kněz
Posted: 19:25 04. Nov 2012
by Absinthorix
Prostě hrobník - ukládá těla k pohřbu atd. + "léčitel" alias bába andělíčkářka... Navíc může aktivně pořádat výpravy na lov nemrtvejch

bez paladinského patosu a podobně... Možností je více než dost.
Popravdě, nedokážu si ho představit jako nudnej, nebo ve stínech se skrývající charakter.
Re: Zeirův kněz
Posted: 19:26 04. Nov 2012
by Aulus
Nalkanar wrote:Zeirův kněz nemusí být zlý

Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála.

Re: Zeirův kněz
Posted: 19:27 04. Nov 2012
by Absinthorix
Aulus wrote:Nalkanar wrote:Zeirův kněz nemusí být zlý

Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála.

Já dokonce i jako neutrální/zákonné zlo

aniž by nutně musel eviláka na přechodech
Re: Zeirův kněz
Posted: 19:28 04. Nov 2012
by Krysak
Jen pro inspiraci, jeden takovej kněz z beletrie:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Egyp%C5%A5an_Sinuhet
Obávám se, že i takový by byl upálen. A to rozhodně není zlý.
Re: Zeirův kněz
Posted: 19:29 04. Nov 2012
by Aulus
Absinthorix wrote:Aulus wrote:
Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála.
Já dokonce i jako neutrální/zákonné zlo

aniž by nutně musel eviláka na přechodech
Tak to já taky, ale tohle by byl podle mě spíš ten buditel nemrtvých. Neutrál by byl zase spíš ten hrobník podle mě.
EDIT: *koukne se do svého podpisu* Aha, no, něco na tom Krysáku asi bude.

Tam bych i v některých fázích uvažoval na dobrem. A upálen? Proč?