startovni atributy "subras"
startovni atributy "subras"
Hele děcka, chvíli jsem musel namáhat hlavu (a že to fakt bolelo), abych pochopil jak to vlastně na NT je s těma bonusama do atributů, které dávají různé rasy.
A jestli jsem to pochopil správně, tak třeba u drowa šlechtice proběhne úprava takto:
1) nejprve +2con a -2dex, pro srovnání elfího templatu
2) a teprve poté dostanu +2 int, +2char a -2con.
u drowa obecného pak takto:
1) nejprve +2con a -2dex, pro srovnání elfího templatu
2) a pak dostanu +2dex a -2con za drowa obecného
Z toho mi vychází, že ty bonusy a postihy máte na webu hodně blbě napsané a asi by to chtělo upravit na
drow šlechtic: +2char, +2int, -2dex
drow obecný: nic
S ostatníma rasama je to asi podobné (hádám mimo půlelfů a lidí, kteří v základním nwn nemají staty modifikované). Hráč by pak byl ušetřen zmatení a složitých přepočtů.
A jestli jsem to pochopil správně, tak třeba u drowa šlechtice proběhne úprava takto:
1) nejprve +2con a -2dex, pro srovnání elfího templatu
2) a teprve poté dostanu +2 int, +2char a -2con.
u drowa obecného pak takto:
1) nejprve +2con a -2dex, pro srovnání elfího templatu
2) a pak dostanu +2dex a -2con za drowa obecného
Z toho mi vychází, že ty bonusy a postihy máte na webu hodně blbě napsané a asi by to chtělo upravit na
drow šlechtic: +2char, +2int, -2dex
drow obecný: nic
S ostatníma rasama je to asi podobné (hádám mimo půlelfů a lidí, kteří v základním nwn nemají staty modifikované). Hráč by pak byl ušetřen zmatení a složitých přepočtů.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Re: startovni atributy "subras"
Ne-e. Platí to, jak je to napsáno. Ty bonusy subras jsou finální bonusy k Thalijské subrase, nezávisle na NWN rase.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: startovni atributy "subras"
Určitě? já vycházel z tohodle http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 65#p201365
Jo, vím, že je to 3 měsíce starý, ale zajímalo mě, zda je to ještě platný a nebo už je to jinak.
Fakt teda můžu reálně založit drowa obecnýho, který bude mít na 1.lvl dexu na 22? Případně třeba Hirana se sílou 24?
Jo, vím, že je to 3 měsíce starý, ale zajímalo mě, zda je to ještě platný a nebo už je to jinak.
Fakt teda můžu reálně založit drowa obecnýho, který bude mít na 1.lvl dexu na 22? Případně třeba Hirana se sílou 24?
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Re: startovni atributy "subras"
Drow
- klíčové slovo: drow
- omezení: přesvědčení (jakékoliv zlé), Podtemno
- vlastnosti: +2 obratnost, -2 odolnost
- dovednosti: +2 všímavost, +2 naslouchání, +2 hledání, +2 čarozpyt
- kouzla: temnota (1x denně)
- ostatní: používání zbraní (bič, scimitar, lehká kuše), ostrost smyslů, vidění ve tmě, oslepení na světle
V praxi - kouknu a vidím, že má stejné bonusy a postihy do statů jako standartní NWN elf, tzn. jak to složím, tak to dostanu, protože už při tvorbě má sraženou odolnost a zvedlou obratnost.
Co je na tom těžkého?
EDIT:
něco "těžšího"
Elf okřídlený - ECL 1
- klíčové slovo: winged, okridleny
- omezení: přesvědčení (jakékoliv nezákonné a nezlé)
- vzhled: křídla (na 21. úrovni, ptačí)
- vlastnosti: +4 obratnost, -2 odolnost, -2 síla
- dovednosti: +2 skrývání, +2 tichý pohyb, +2 hledání, +2 naslouchání
- ostatní: používání zbraní (dlouhý meč, dlouhý luk), ostrost smyslů, imunita na spánek, vidění za šera, zvýšení rychlosti (20%)
+4 obratnost -2 odolnost -2 síla
Elf má opět sraženou odolnost už při tvorbě v NWN a zvedlou obratnost. Nicméně musím počítat s tím, že dodatečně dostane další sražení do síly a zvednutí obratnosti o dva. Takže chci-li sílu 12 a dex 18, tak zakládám se silou 14 a obratností 16.
- klíčové slovo: drow
- omezení: přesvědčení (jakékoliv zlé), Podtemno
- vlastnosti: +2 obratnost, -2 odolnost
- dovednosti: +2 všímavost, +2 naslouchání, +2 hledání, +2 čarozpyt
- kouzla: temnota (1x denně)
- ostatní: používání zbraní (bič, scimitar, lehká kuše), ostrost smyslů, vidění ve tmě, oslepení na světle
V praxi - kouknu a vidím, že má stejné bonusy a postihy do statů jako standartní NWN elf, tzn. jak to složím, tak to dostanu, protože už při tvorbě má sraženou odolnost a zvedlou obratnost.
Co je na tom těžkého?
EDIT:
něco "těžšího"
Elf okřídlený - ECL 1
- klíčové slovo: winged, okridleny
- omezení: přesvědčení (jakékoliv nezákonné a nezlé)
- vzhled: křídla (na 21. úrovni, ptačí)
- vlastnosti: +4 obratnost, -2 odolnost, -2 síla
- dovednosti: +2 skrývání, +2 tichý pohyb, +2 hledání, +2 naslouchání
- ostatní: používání zbraní (dlouhý meč, dlouhý luk), ostrost smyslů, imunita na spánek, vidění za šera, zvýšení rychlosti (20%)
+4 obratnost -2 odolnost -2 síla
Elf má opět sraženou odolnost už při tvorbě v NWN a zvedlou obratnost. Nicméně musím počítat s tím, že dodatečně dostane další sražení do síly a zvednutí obratnosti o dva. Takže chci-li sílu 12 a dex 18, tak zakládám se silou 14 a obratností 16.
.
Re: startovni atributy "subras"
Ano, Nalku, není na tom nic až tak těžkého, pouze mi to přišlo matoucí.
Zkrátka se ptám, zda by nebylo lepší uvádět to už po vykrácení těch statů, které se navzájem potlučou?
Jinak řečeno, zakládám drowa šlechtice:
- naklikám si výchozí staty v nwn con 12, int 14, char 10
- koukl bych web a vidím, že ve výsledku budu mít con 10, int 16, char 12
- a nemusím rešit ještě nějaké propočty s tím, jaké zvýhodnění mi dává elf v základu
(o které stejně po připojení na NT přijdu)
EDIT:
případně nekoukal bych jako puk, že con se mi nezměnila a dex mám o 2 v mínusu, protože o takové úpravě jsem se nikde nedočetl a přesto proběhne.
Zkrátka se ptám, zda by nebylo lepší uvádět to už po vykrácení těch statů, které se navzájem potlučou?
Jinak řečeno, zakládám drowa šlechtice:
- naklikám si výchozí staty v nwn con 12, int 14, char 10
- koukl bych web a vidím, že ve výsledku budu mít con 10, int 16, char 12
- a nemusím rešit ještě nějaké propočty s tím, jaké zvýhodnění mi dává elf v základu
(o které stejně po připojení na NT přijdu)
EDIT:
případně nekoukal bych jako puk, že con se mi nezměnila a dex mám o 2 v mínusu, protože o takové úpravě jsem se nikde nedočetl a přesto proběhne.
Last edited by Woxa on 17:53 27. Nov 2013, edited 1 time in total.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Re: startovni atributy "subras"
No rozebíralo se to na fóru vícekrát a přehledně, není problém se zeptat a tak
Jsou tu ochotní admini.
EDIT: ne, ty do toho prostě reješ, neptáš se, jak to je.
EDIT: ne, ty do toho prostě reješ, neptáš se, jak to je.
Last edited by Nalkanar on 18:03 27. Nov 2013, edited 1 time in total.
.
Re: startovni atributy "subras"
No však se ptám, zda by nebylo jednoduší uvádět to po vykrácení, případně proč to tak uvedeno není.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Re: startovni atributy "subras"
To ano ale na druhou stranu pak nemůžeš srovnávat subrasy mezi sebou.Woxa wrote:Ano, Nalku, není na tom nic až tak těžkého, pouze mi to přišlo matoucí.
Zkrátka se ptám, zda by nebylo lepší uvádět to už po vykrácení těch statů, které se navzájem potlučou?
Jinak řečeno, zakládám drowa šlechtice:
- naklikám si výchozí staty v nwn con 12, int 14, char 10
- koukl bych web a vidím, že ve výsledku budu mít con 10, int 16, char 12
- a nemusím rešit ještě nějaké propočty s tím, jaké zvýhodnění mi dává elf v základu
(o které stejně po připojení na NT přijdu)
EDIT:
případně nekoukal bych jako puk, že con se mi nezměnila a dex mám o 2 v mínusu, protože o takové úpravě jsem se nikde nedočetl a přesto proběhne.
Jinak svůj důvod to má i mimo tento příklad.
Nekoukal bys jako puk, kdyby sis přečetl průvodce tvorbou postavy kde je tato skutečnost napsána.
Re: startovni atributy "subras"
Njn, řešilo se to už víckrát, je to prostě takové "matoucí", mě to třeba mate doteď, ale zvyknout si na to jde. Každopádně chyba to není a opravdu platí to co je uvedeno v průvodci tvorbou postavy.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: startovni atributy "subras"
Průvodce nové postavy jsem četl, ale vážně si tam nic takového nevybavuju. Pokud to tam opravdu je, tak se za svou slepotu omlouvám.
Je tím průvodcem myšleno toto: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... f=3&t=6315
Je tím průvodcem myšleno toto: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... f=3&t=6315
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Re: startovni atributy "subras"
Aha tak není to tam, tak to se omlouvám.Woxa wrote:Průvodce nové postavy jsem četl, ale vážně si tam nic takového nevybavuju. Pokud to tam opravdu je, tak se za svou slepotu omlouvám.
Je tím průvodcem myšleno toto: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... f=3&t=6315
Re: startovni atributy "subras"
Však v poho, hlavně, že jsme zjistili kde je jádro pudla.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)