Diskuze ohledně oznámení týmu Thalie

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Jaký provést wipe?

1) Úplný wipe
43
86%
2) Částečný wipe
7
14%
 
Total votes: 50

User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Diskuze ohledně oznámení týmu Thalie

Post by Rejty »

Zde pište Vaše reakce na Oznámení týmu Thalie, které naleznete v sekci Důležité informace. Také zde hlasujte v anketě, o které se dozvíte bližší informace právě v oznámení.
Last edited by Rejty on 17:55 18. Nov 2007, edited 2 times in total.
Vedoucí týmu Thalie
Seth-Plzen
Obyvatel
Posts: 104
Joined: 07:47 19. Jul 2007

Post by Seth-Plzen »

Tak předně musím tým pochválit, že se konečně rozhoupal k prohlášení. Krok správným směrem. :-)
Co se týče mě, tak preferuju celkový wipe. Nemám problém s tím začít znova. Ale rozohdně bych zkusil ze začátku nějak zvýhodnit hráče, kteří již na Thalii hráli před wipem. Tím nemám na mysli nějaké zkušenosti do začátku nebo peníze. Ale určitě existuje mnoho jiných možností. Např. možnost, že člověk vytyvoří guildu hned na začátku a DM k tomu hned přihodí hlavní sídlo zdarma atd.
User avatar
Hassan
Šlechtic
Posts: 362
Joined: 21:02 28. Apr 2007
Location: Stinadla
Contact:

Post by Hassan »

Ja jsem pro castecny wipe.Protoze ,kdyz se udela uplny, tak si myslim ze se toho moc neviresi!Dost lidi bude smutnejch ze je jejich hrani za nekolik let (mesicu) uplne pryc a zacina se od znova i kdyz nadruhou stranu vsichni maji stejny podminky na zacatku...Zaroven myslim ze kdo bude chtit a mit ten cas tak si tu postavicku znovu nahazi na ten lvl co mel pred wipem...Z tohodle duvodu mi to prijde jako nesmyslna vec delat uplny wipe.Tot vse..
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

Pre upresnenie...sidla gild, aspon tych najznamejsich budu hotove hned od zaciatku (casom pribudnu sidla a moznost vstupit do vsetkych moznych gild po celej Thalii) a tak isto aj moznost vstupu.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

další možnost chybí

Post by monstera »

hlasoval bych pro žádný wipe ! :(
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: další možnost chybí

Post by Rejty »

monstera wrote:hlasoval bych pro žádný wipe ! :(
Bohužel tato možnost tam není. :wink:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

Verte, ze sme zvazovali vsetky pre a proti, a tiez nas to moc netesi, ale vychadzaju nam len tieto dve moznosti ako to spravit.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Post by Kiri »

Tak a je to, nikoho to ani moc fyzicky nebolelo. Jsem pro komplet. :evil: Mnoho zdaru :wink:
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Post by nomis_b »

ja jsem pro celkovy wipe, a jsem rad, ze je moje zena se mnou (.

Je to hlavne kvuli tomu, ze kdyz se udela podtemno, bylo by to vuci drowum opravdu hodne nemile, kdyby je chodili chodit lovit stavajici naexpene postavy. I tak to podle mne, jako na vsech svetech budou mit drowove tezsi..

No oheldne gild, jsem hoodne zvedavy, co si na nas vymysleli (.
Snad se to konecne rozjede poradnym smerem, a az to bude dokoncene, tak na nas snad budou mit DM vice casu.

Jedina vec, co mne trochu mrzi, je to datum.. je dost daleko, ale chapu, ze jste k jemu odhaleni byli dohnani okolnostmi.

No snad se vam to povede ten wipe spustit a nedopadnete jako Mintaka. sice asi ted bude trosku Thalie do Ledna pusta, protoze nepredpokladam, ze se moc hracu bude chtit zapojovat do umirajiciho sveta, ale diky moznosti postaveni pomnicku se tam jeste parkrat objevim. A doufam, ze ostatni take.

Tak diky konecne za oficialni ohlaseni! to je to , co mi tu chybelo!! ted uz je vse jasne. Akorat bych rad vedel, jak to rozhodnete..jestli se budete ridit halsovanim, nebo ne (. ale kdyb ymel byt wipe castecny, tak bych bral hodne brutalni rez.


Jo a ad sepsani historie a poviseni na 3lvl, to je opravdu hezke.. v tom by se klidne mohlo pokracovat i po wipu, aby to motivovalo hrace premyslet o historii. Ma to trochu takovy povzbuzujici charakter, kdyz je vidina odmeny.

Jo a taky jeste ty nove subrasy. Nadhera!! To uz se fakt moc tesim, bude mit dobrej smysl zacit uplne od znova!

----------------------------------------------------------------------------
EDIT: Kdyby nahodou ty subrasy byly uz hotove, nebo aspon nejaka cast, bylo by hezke je uz postupne pridavat na Thalii, jen tak aby si hraci mohli otestovat, co je muze cekat. To same by slo udelat s craftem.

Prijdem o prekvapeni, ale no, jeste furt zbyvaji ty nove lokace, nove dejiny a tak.. a pomuzem vam jako hraci odskouset betaverzi za chodu. mozan by stalo za to o tom popremyslet. kdyz uz stejne budou postavy smazany, tak vas muzem v klidu upozornit, hele ja spojil dve suroviny a dostal jsem za ne 1000 pri vykupu, nez kdyz to bude normalne ve hre..
Last edited by nomis_b on 17:20 18. Nov 2007, edited 1 time in total.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Post by Rejty »

...sice asi ted bude trosku Thalie do Ledna pusta, protoze nepredpokladam, ze se moc hracu bude chtit zapojovat do umirajiciho sveta, ale diky moznosti postaveni pomnicku se tam jeste parkrat objevim. A doufam, ze ostatni take.
njn, s tim se bohuzel musi pocitat. :? Zase se aspon budete vic tesit az si potom zahrajete. Muzete si zkracit cekani na wipe pomoci pri tvorbe novych veci. :wink:
Akorat bych rad vedel, jak to rozhodnete..jestli se budete ridit halsovanim, nebo ne (. ale kdyb ymel byt wipe castecny, tak bych bral hodne brutalni rez.
Budeme se ridit vysledkem tohoto hlasovani. Jinak bychom ho sem nedavali. :)
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

Je škoda, že se to provalilo takto brzo, ale když už to prosáklo, tak moc děkuji, že to vyšlo i oficiálně. Jsem pro úplný wipe z několika důvodů:

WB to nebude tlačit ke kompromisům při změně lokací a reálií
Moje postava by byla stejně stařší o několik desítek let
Je to víc fér vůči rasám v podtemnu a vůbec lidem v nových lokacích
Umožní mi to vytvořit si tu postavu znovu a podle svého i s možností zvolit si některou subrasu
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

Ta moznost zacat od 3.lvl po spisani historie pravdepodobne zostane aj do buducnosti, je to vcelku dobra motivacia.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

Vazeny Team Thalie!
V prvom rade ak budete toto citat tak si nemyslite ze to pisem z nenavisti alebo zo zlosti len aby som vam uskodil. Pisem to preto aby som poukazal nato ze vami zvolena cesta wipu je zbytocna podla mojho nazoru a z mojho uhla pohladu na svet. Isto viete ze som tu prakticky dalo by sa povedat jeden z najstarsich hracov takze vidim ako aj do systemov Thalie tak aj do rozlozenia sveta. A viem z toho vyvodit mozne dosledky. Takze este raz, toto som nepisal preto aby som zdrbal vasu robotu,je to aj moj kus prace co Thaliu preslavil tak si nebudem spinit na vlastnom piesocku a preto citim potrebu vyjadrit sa k celej tejto veci.

Celkovo vidim WIPE ako nic neriesiaci event na par mesiacov. Zresetujme im XP a veci aby mali zas co robit a hladat dalsie itemy. A za taky rok zistite zas ze hraci nalootili a nacreepili opet majetok a XP a kolobeh zacne odznova. (uprimne verim ze toto je podla vas prvy a posledny wipe, ale vsetci vieme ze co nebolo moze byt)

Pricom cim viac systemov pridavate do hry tym je vacsia sanca ze vam vzniknu dalsie bugy vdaka nekompatibilite zo stavajucimy systemami zavedenymi v ramci tohoto projektu. (podrasy napriklad, a tiez ten system XP) A k tomu novemu systemu XP, to akoze ziskam XP aj za cinnosti mimo boj? Este som to sice nevidel v akcii ale ked sa nad tym trosku zamyslim... ved uznajte, pojde to este rychlejsie mozno hore nez teraz s levelmi.

otazka : bude sa koli tomu novemu systemu znizovat este viac XP za prisery a v dungoch bude este menej veci a o cosi viac penazi, flias od piva, vino a koralka? (tych alkoholickych napojov je v dungoch pomaly viac nez je zdrave Berserk by vam vedel o tom hovorit ;) )

Hlavny problem ale vidim v krafte ktory bol vzdy uplne mimo celu ekonomiku, nanom sa dalo zarabat najviac a to mi potvrdi kazdy krafter. Receptov je kopa, a vela z nich este stale nefunguje ved to hlasili hraci furt dokola.

otazka : chystate sa ten kraft orezat aby sa na nom nedalo zarabat nejakymi licenciami, alebo znizit cenu vykupu ci dokonca zamedzit "masovemu" vyrabaniu itemov za par sekund nahadzanim do stroja?

otazka : To sa da stihnut za mesiac a par dni toto vsetko a este ODLADIT aby to nebugovalo? Akoze chlapci, ja niesom blb a viem co je to za robotu odladovat scripty a testovat to cele. Mozno vas je vela ale povedzte mi uprimne, kto z vas je scripter ktory by toto dokazal a mal cas to dokoncit do toho wipe?

hlavna otazka : Nikde nepisete preco vlastne je potrebny WIPE? Koli vysokym lvlom postav? (v priemere 16lvl podla mna, ti co presli vysie zistili ake to je ked zomru) Vela zlata v banke? (to ste si mozno nevsimli ze to zlato maju koleckari a kraftmaniaci).

hmm asi vsetko co som mal na srdci (to aj na jazyku ako vzdy)

Vopred dakujem za zodpovedane moje otazky a prosim bez zbytocnosti typu "drz hubu, nechceme ta tu, do nicoho nevidis tak sa neozyvaj atd... "

PS: Sice som hlasoval za moznost ciastocneho wipe, ale predsa len je to nakoniec to iste ako uplny wipe. Ak by som chcel vytvorim si tu istu postavu od zaciatku a tych par RP veci a lvl 3 by mi za tu namahu urcite nestalo.
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

Mily Sylme,

ja ti s radostou mne vlastnou odpoviem na tento prispevok, ako na vsetky ostatne a viem, ze to myslis len a len v dobrom. :wink:

Nad wipom sme premyslali vazne zo vsetkych stran a je prekvapujuco vazne nutny jak kvoli novemu xp systemu, tak kvoli zmene ekonomiky, zmene predmetov v hre atd. aby neboli zbytocne velke rozdieli.

Novy xp system riesi vcelku znacne ziadosti hracov po inom xp systeme ako je teraz klasicky v NWN, myslim ze nami vymysleny xp system to ciastocne vyriesi a potesi aj hracov, ktory nechcu len expit na priserach, ale su skor mierumilovny.

Co sa tyka xp za prisery a loot, tak tie prejdu znacnymi zmenami. Najma dany loot, kedze sa pripravuju komplet nove veci pre Thaliu, ktore sa urcite vacsine hodne pacit a bude v nich vacsia logika ako teraz.

Kraft tak isto prejde znacnymi zmenami, avsak dufame, ze ku spokojnosti vsetkych, aby nevznikli moc velke obmedzenia, ale veci v crafte budu logickejsie ako teraz.

Mily Sylme, je nam jasne, ze prace je to vela, ale ako vravim na niektorych veciach sa pracuje uz dlhsiu dobu takze sa nemusis obavat, zeby sa to nestihlo. Aspon preto spravime vsetko co bude v nasich silach.

A myslim, ze tvoju hlavnu otazku som zodpovedal vyssie, pokial nie, tak sa ti z celeho srdca ospravedlnujeme, ale rozumnejsie zatial neviem na tvoju otazku odpovedat. :wink:

Dufam, ze sme ti aspon ciastocne vysvetlili nase pohnutky a smerovanie Thalie, a aspon ja osobne ti prajem hodne stastia a uspechov v praci a hrani na inych svetoch, a mozno aj natom nasom. :wink:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
liuk
WB Thalie
Posts: 220
Joined: 14:16 09. May 2007

Post by liuk »

Sylmael wrote:Celkovo vidim WIPE ako nic neriesiaci event na par mesiacov. Zresetujme im XP a veci aby mali zas co robit a hladat dalsie itemy. A za taky rok zistite zas ze hraci nalootili a nacreepili opet majetok a XP a kolobeh zacne odznova.
Rozdíl bude v tom, že se v novém systému mění i itemy. Bude větší důraz kladen na skilly a nepůjde třeba díky nasazení jednech rukavic a bot být najednou mistr daného skillu. Stejně tak některé další bonusy. Itemy by měly získat vedle současných silných, i vedlejší slabé stránky. Celkově ten system nových itemů je dobře rozepsán a předměty jsou už vytvořeny.
Sylmael wrote:otazka : bude sa koli tomu novemu systemu znizovat este viac XP za prisery a v dungoch bude este menej veci a o cosi viac penazi, flias od piva, vino a koralka?
Ten system bude paralelní, buď budeš získávat zkušenosti bojem, nebo nebojovou čiností. Bojem samozřejmě půjde rozvoj rychleji, ale s rizikem smrti. Tahle možnost by měla být hlavně pro bardy, mágy, kněze a jiná povolání co nechtějí místo studia mlátit dokola skřety. Zatím nevíte jak přesně bude fungovat, tak prosím neodsuzujte předem.
Sylmael wrote:Hlavny problem ale vidim v krafte ktory bol vzdy uplne mimo celu ekonomiku, nanom sa dalo zarabat najviac a to mi potvrdi kazdy krafter. Receptov je kopa, a vela z nich este stale nefunguje ved to hlasili hraci furt dokola.
otazka : chystate sa ten kraft orezat aby sa na nom nedalo zarabat nejakymi licenciami, alebo znizit cenu vykupu ci dokonca zamedzit "masovemu" vyrabaniu itemov za par sekund nahadzanim do stroja?
Nejblíž jsi asi tomu u těch licencí. Craftovat v hlavních povoláních budoucnu půjde jen pod nějakým cechem a cech bude většinovým vlastníkem vyrobené věci. Aby ti zůstala musíš si jí odkoupit za příslušný počet peněz. Takže když vyrobíš dlouhý meč buď ti za něj cech vyplatí nějakou menší částku, nebo si za cenu niží než na krámě ten meč můžeš odkoupit. Pak už nebude nastávat problém kdy vyrobíš a pak daruješ, neboť by jsi měl ztrátu. Snad tato odpověď utiší trochu hlad po informacích. Kdo by měl nějaký návrh může to probrat rovnou se mnou icq202-129*623, bude to rychlejší než hrát ping pong na foru.
Sylmael wrote:otazka : To sa da stihnut za mesiac a par dni toto vsetko a este ODLADIT aby to nebugovalo? Akoze chlapci, ja niesom blb a viem co je to za robotu odladovat scripty a testovat to cele. Mozno vas je vela ale povedzte mi uprimne, kto z vas je scripter ktory by toto dokazal a mal cas to dokoncit do toho wipe?
Některé věci už jsou hotové, na jiných se pracuje. Ne vše leží na scripterech, kteří po troškách pomáhají. Největší díl práce v současnosti je asi na WB. Pomoc kohokoliv však uvítáme a hodně nám odlehčí.
Sylmael wrote:hlavna otazka : Nikde nepisete preco vlastne je potrebny WIPE? Koli vysokym lvlom postav? ... Vela zlata v banke? ...

A) Kvůli itemům B) Kvůli zlatu v oběhu C) Kvůli současnému craftu D) Důvod může být i srovnání úrovně pro nově vzniknuvší podtemno. Proto je i možnost hlasovat pro částečný WIPE, který by měl těchto výsledků taktéž dosáhnout.
Sylmael wrote:Vopred dakujem za zodpovedane moje otazky a prosim bez zbytocnosti typu "drz hubu, nechceme ta tu, do nicoho nevidis tak sa neozyvaj atd... "
Nemáš zač, snad je teď pár věcí jasnějších. Samozřejmě jsem tu ale nastínil jen základní věci, většina vznikla po dlouhém promýšlení a několika osobních/IRC setkáních. Chceme takový svět, aby se na něm hrálo dobře a aby poskytoval možnost zároveň si kvalitně zahrát RP, hrát temné postavy i mít možnost dosyta bojovat.
Locked