VYSVĚTLENO: mnišské zbraně

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Losin
Nováček
Posts: 15
Joined: 22:13 04. Apr 2009

VYSVĚTLENO: mnišské zbraně

Post by Losin »

Mnich ve hře nemůže používat kuše. Myslel jsem, že je to nějaká další úprava provedená na mniších, ale teď jsem četl v popisku mnicha, že mnišské zbraně normálně používat může (viz. http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 192&t=6237 ). Každý správný builder ví, že mnich kuši ve svých základních zbraních má (viz http://nwn.wikia.com/wiki/Weapon_proficiency_(monk) ). :ugeek: Hvězdice a kamy jsou zezačátku sice super, ale 1k8 a 2k12 je zezačátku docela velkej rozdíl. Kde jen soudruzi z NDR udělali chybu?
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: mnišské zbraně

Post by Shaman88 »

Mnich kuši nemá.
User avatar
Losin
Nováček
Posts: 15
Joined: 22:13 04. Apr 2009

Re: mnišské zbraně

Post by Losin »

Na Thalii mnich kuši evidentně nemá, ale jak přímo v nwn, tak i na wiki se píše, že kuše (ať lehká či těžká) se do mnišských zbraní řadí. Z toho vyplývá, že jste se rozhodli mu ji na Thalii odejmout. V popisu mnicha na foru ale tvrdíte, že mnišský zbraně používat umí. Vzhledem k tomu, že kuš mezi mnišský zbraně (jak podle wiki, tak podle popisu featu přímo v nwn) patří, tak tam jednoduše máte chybu. Stačilo by tam k popisu mnicha doplnit, že může používat všechny mnišské zbraně až na kuše.
Ty mi tady píšeš, že kuše mezi mnišský zbraně nepatří, ale kdybys klikl na ty odkazy, který dokazujou má tvrzení, věděl bys, že píšeš pěknou hovadinu.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: mnišské zbraně

Post by Caehan »

Losin wrote:Na Thalii mnich kuši evidentně nemá, ale jak přímo v nwn, tak i na wiki se píše, že kuše (ať lehká či těžká) se do mnišských zbraní řadí. Z toho vyplývá, že jste se rozhodli mu ji na Thalii odejmout. V popisu mnicha na foru ale tvrdíte, že mnišský zbraně používat umí. Vzhledem k tomu, že kuš mezi mnišský zbraně (jak podle wiki, tak podle popisu featu přímo v nwn) patří, tak tam jednoduše máte chybu. Stačilo by tam k popisu mnicha doplnit, že může používat všechny mnišské zbraně až na kuše.
Ty mi tady píšeš, že kuše mezi mnišský zbraně nepatří, ale kdybys klikl na ty odkazy, který dokazujou má tvrzení, věděl bys, že píšeš pěknou hovadinu.
Se střeleckámi zbraněmi je to vůbec zvláštní... čaroděj může používat krátké luky a praky, což předtím nemohl, ale těžkou kuši do ruky už nevezme...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Losin
Nováček
Posts: 15
Joined: 22:13 04. Apr 2009

Re: mnišské zbraně

Post by Losin »

ještě jsem též koukal do příspěvku s novejma zbraněma a ani tam není zmínky o tom, že by se nějak měnily zbraně pro vybraná povolání, takže nevím, jak to mám předvídat...
Mělo by to být jasně řečeno u těch povolání (v jejich popisu na foru).. Klidně i celkový výčet zbraní, aby pak nevznikaly zmatky, zda mnich má kuše nebo ne nebo zda kouzelník má či nemá krátký luk.. Takhle to žádný hráč nemůže čuchat
černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

Re: mnišské zbraně

Post by černý vlk »

není chybou, že kamy mají násobitel x3? :O
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
Losin
Nováček
Posts: 15
Joined: 22:13 04. Apr 2009

Re: mnišské zbraně

Post by Losin »

chybný je pouze popis, fungují správně
černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

Re: mnišské zbraně

Post by černý vlk »

ještě že tak...ale kdyby to bylo opravdu x3, tak by zas RoF řval nesmysly, že je mnich silný apod., takže dokud neřve, je vše Ok a mnich zůstává slabým ;)
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: mnišské zbraně

Post by Shaman88 »

Jinak doporučuju se přestat ohánět wiki, to je úplně k ničemu.
User avatar
Losin
Nováček
Posts: 15
Joined: 22:13 04. Apr 2009

Re: mnišské zbraně

Post by Losin »

tak podle čeho se teda mám řídit? Čím se mám ohánět? v topicu zbraně a zbroje (v kategorii mechanika) se o mnišských zbraních vůbec nemluví stejně tak jako u mnicha samotného... Takže wiki je v některejch případech jedinej zdroj informací...
Jestli je někde nějakej topic, který pojem mnišské zbraně definuje, tak se omlouvám, ale jestli není, stojím si za svým.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: mnišské zbraně

Post by Shaman88 »

Stát si můžeš za čím chceš. Nicméně jsme prakticky všechno předělali a wiki už není relevantní zdroj informací, takže bud forum nebo pokud není na foru tak to sepsat podle hry.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: mnišské zbraně

Post by Aulus »

Nebo se zeptat ne fóru. Takže tvůj postup je v podstatě správný. :wink:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: mnišské zbraně

Post by Shaman88 »

Aktuálně nastavené zbraně co umí mnich:
dýka
kama
hůl
shuriken
prak
User avatar
Losin
Nováček
Posts: 15
Joined: 22:13 04. Apr 2009

Re: mnišské zbraně

Post by Losin »

oka, díky.. je to sice argumentace jako kdybyste změnili devast na epický kouzlo, nikam to nenapsali a hráčům řekli, ať si to ve hře zjistí nebo se zeptaj na foru, jestli to náhodou není změněný, ale to je fuk, aspoň už vím, na čem s těma zbraněma u mnicha jsem.. je takovýchto nevypsaných změn víc?
bylo by super, kdyby se tento výpis zbraní objevilo i v topicích ohledně mechaniky (ať už u mnicha nebo konkrétně u zbraní) . Ono když si člověk vytvoří postavu, vezme si nějaký povolání a až ve hře zjišťuje, co vlastně umí či neumí... no není to úplně (dle mého názoru, který se od vašeho může lišit) v pořádku. Například kdybych chtěl jet třeba zenko na kuši tak teď mám smůlu :D
černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

Re: mnišské zbraně

Post by černý vlk »

Shaman88 wrote:Aktuálně nastavené zbraně co umí mnich:
dýka
kama
hůl
shuriken
prak
mnišské rukavice jsem na servru neviděl, předpokládám, že jsou také zrušeny a nebo (což je pravděpodobnější), jsem nehledal dobře ;)
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
Locked