Page 1 of 1

Ivorský lesík - Kočovníci

Posted: 17:53 20. Dec 2013
by Paulus
Někteří kočovníci (včetně trenérky Maryky) běhají po celé lokaci a zabíjejí jezevce. Je pravda, že by mohli být na lovu pro maso popřípadě kvůli přivýdělku za kůže ale mám tak nějak tucha, že tam někde bude chybička. Pokud je to tak úmyslně tak se omlouvám.

Re: Ivorský lesík - Kočovníci

Posted: 20:21 20. Dec 2013
by klobouk
Já bych to nechal. Takové anomálie jsou zajímavé.

Re: Ivorský lesík - Kočovníci

Posted: 20:47 20. Dec 2013
by Paulus
klobouk wrote:Já bych to nechal. Takové anomálie jsou zajímavé.
No minimálně bych z toho vyjmul učitele, protože co sem koukal tak některým ti jezevci dávají docela zabrat (občas jdou dva proti skupince jezevců ale pokud je sám tak klidně i sám proti třem) a pochybuji co se týče spokojenosti některých hráčů jakmile zjistí, že jim někdo v 14:05 zabil NPC učitele :twisted: Navíc pokud to je nahodile tak je otázka jestli to nějakým způsobem i nezatěžuje server (nonstop umírání jezevců s následujícím nonstop spawnem atd.) ale tady už to je z mé strany pouze teoretická úvaha.

Re: Ivorský lesík - Kočovníci

Posted: 00:35 21. Dec 2013
by klobouk
Já to beru zpět. Je to divný. Kombinace útěků (fear) a pronásledování způsobí, že se fakt rozutečou po celé lokaci. Testoval jsem u dřevorubců chování, nalákal k nim jezevce z vedlejší lokace, oni ho zabili a pak se rozběhli přes půl lokace k nejbližším roháčům, aniž by je viděli. Naštěstí pathfinding nezafungoval a přes překážky tam ani jeden dřevoblbec nedoběhl, což jim zachránilo život.
Na druhou stranu obětovat kvůli tomu funkčnost AI není žádoucí.

Re: Ivorský lesík - Kočovníci

Posted: 08:42 21. Dec 2013
by Kinkin
Tak už vím, proč jsem si nemohl najít Mariku na učení...tak předci PC :ewink:

No lákejte si moby kam chcete, jen z toho vyjměte prosím učitele. Fakt je to nepříjemné, čekat, až se respawnou ... po restartu.

Re: Ivorský lesík - Kočovníci

Posted: 09:27 21. Dec 2013
by klobouk
Teď mě napadlo, jak to asi probíhá: postava projde lokací, jezevci od ní zbaběle odbíhají, doběhnou na dohled kočovníkům, ti nebožáka zabijou a díky AI začnou pobíhat po lokaci a zabíjet ostatní.