Ivorský lesík - Kočovníci

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Ivorský lesík - Kočovníci

Post by Paulus »

Někteří kočovníci (včetně trenérky Maryky) běhají po celé lokaci a zabíjejí jezevce. Je pravda, že by mohli být na lovu pro maso popřípadě kvůli přivýdělku za kůže ale mám tak nějak tucha, že tam někde bude chybička. Pokud je to tak úmyslně tak se omlouvám.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Ivorský lesík - Kočovníci

Post by klobouk »

Já bych to nechal. Takové anomálie jsou zajímavé.
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Re: Ivorský lesík - Kočovníci

Post by Paulus »

klobouk wrote:Já bych to nechal. Takové anomálie jsou zajímavé.
No minimálně bych z toho vyjmul učitele, protože co sem koukal tak některým ti jezevci dávají docela zabrat (občas jdou dva proti skupince jezevců ale pokud je sám tak klidně i sám proti třem) a pochybuji co se týče spokojenosti některých hráčů jakmile zjistí, že jim někdo v 14:05 zabil NPC učitele :twisted: Navíc pokud to je nahodile tak je otázka jestli to nějakým způsobem i nezatěžuje server (nonstop umírání jezevců s následujícím nonstop spawnem atd.) ale tady už to je z mé strany pouze teoretická úvaha.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Ivorský lesík - Kočovníci

Post by klobouk »

Já to beru zpět. Je to divný. Kombinace útěků (fear) a pronásledování způsobí, že se fakt rozutečou po celé lokaci. Testoval jsem u dřevorubců chování, nalákal k nim jezevce z vedlejší lokace, oni ho zabili a pak se rozběhli přes půl lokace k nejbližším roháčům, aniž by je viděli. Naštěstí pathfinding nezafungoval a přes překážky tam ani jeden dřevoblbec nedoběhl, což jim zachránilo život.
Na druhou stranu obětovat kvůli tomu funkčnost AI není žádoucí.
User avatar
Kinkin
Poutník
Posts: 62
Joined: 21:10 08. Dec 2013

Re: Ivorský lesík - Kočovníci

Post by Kinkin »

Tak už vím, proč jsem si nemohl najít Mariku na učení...tak předci PC :ewink:

No lákejte si moby kam chcete, jen z toho vyjměte prosím učitele. Fakt je to nepříjemné, čekat, až se respawnou ... po restartu.
"Vstupuji, když odcházím, já dobrodruh sám.
Nejsem maskou, kterou nosím ... však tváří v tvář stávám se jí ..."
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Ivorský lesík - Kočovníci

Post by klobouk »

Teď mě napadlo, jak to asi probíhá: postava projde lokací, jezevci od ní zbaběle odbíhají, doběhnou na dohled kočovníkům, ti nebožáka zabijou a díky AI začnou pobíhat po lokaci a zabíjet ostatní.
Locked