Na počátku bylo rozhodnutí. Tedy, samozřejmě - ne na úplném počátku. Říká se, že láska lidu země k pivu je věčná. Stejně tak, jako hamižnost draků nebo namyšlenost elfů, je tu i ta odnepaměti. Toto rozhodnutí je o poznání mladší. Padnulo v dobách, plamen vzpomínky na něž ještě mnozí z nás živí ve své paměti, a příběh, který se chystám zapsat, se pro prvních sedm z nás počal spřádat zároveň s ním. Až jednou budou trpasličí dějepravci z Knihy pramenů příběh rozpřádat, teprve tehdy jistě docení podivnost jeho okolností.
V roce dvoustém padesátem byl vladařem v domovině Ledoštítů král Sigun zvaný Zvonimíl, syn matky rodu Vucar, a bylo to právě jeho nařízení, které svedlo dohromady nás sedm k výpravě na druhý konec světa. V předsíní, jejíž klenby sotva dosahoval svit pochodní rozmístěných po sloupech a osvětlujících věkem zašle gobelíny, jsme byli shromážděni. Ten den měl královský komoří zřejmě mnoho práce. Než dorazil, voda z horských bystřin musela být na půli cesty k moři.
"…kde na místě odlehlém ode vší civilizace založíte osídlení ku slávě domoviny a z vůle našeho krále! Jeho veličenstvo si vyžádalo jmenovitě služeb obyvatel Nerozhodného dolu… jistě nemusím připomínat, že vyhnutí se povinnosti tak, jak někteří učinili za dob velké revolty…" *kaňka, která docela dobře může značit pohrdavé odfrknutí* "…se nesetká u krále s takovým pochopením, jako kdysi. Uspět znamená dokázat, že důvěra ve vás vložená nebyla vložená chybně. Jistě nemusím připomínat, jak zklamané by jeho veličenstvo bylo, kdyby se mělo ukázat, že se ve vašich schopnostech zmýlilo."
…se smrtí démonického Xana, proklínaného vojevůdce zelenokožců a vraha mnoha dětí hor, zmizel roku 216 i důležitý sjednocující prvek. V těch letech se v radě starších začaly ozývat první opatrné hlasy vystupující proti vládě stárnoucího vladaře. Během rebelie roku 193. - povstání, ve kterém se mužové a ženy mého osídlení odmítli postavit na nějakou za stran, vešlo místo mého původu ve známost jako Nerozhodný důl. Tato nerozhodnost měla být nyní podrobena zkoušce. Král nepromeškal příležitost přesvědčit se o loajalitě svých poddaných a často proto nechával ty, o nichž pochyboval nejvíce, prokázat svoji cenu na výpravě do dalekých končin.
Ještě teď si živě pamatuji okamžik, když mi komoří ukázal v mapách místo naší budoucí pevnosti. Tehdy jsem si nebyl jistý rozdílem naší zkouškou a vyhnanstvím.

Plán cesty (obrázky jdou obvykle rozkliknout)

Mapa okolí

Mapa bližšího okolí
"Převažte tej kovadlinu eště jednó, pakáži líná! Esli ji cestó vytrósíme! ...ví bohové, esli k nám tam naši braši najdú cestu už první zimu!"
"Stromy porazíme haž po cestě, žádné dřevo!"
"To víko sudu he třeba upevnit… tak kde mám to kladivo?"

Výbava
Přípravy na cestu probíhaly v plném proudu, mých šest společníků byli spíše řemeslníci, než válečníci. Kromě několika psů a dvou krumpáču jsme stejně neměli, jak se případnému přepadu ubránit, a plně se tedy spoléhali na doprovod, který nám snad poskytnou naši braši ze sousedních království. Mí společníci…
Dvě ženy a pět mužů, tedy popořadě:
Mörul - kamenice a nadšená sochařka a šampiónka v páce
Momuz - starší a respektovaný horník
Ast - cvičitel psů a jiné havěti
Thîkut - náš první kovář zaměřující se na zbroje
Nomal - druhý kovář zodpovědný za budoucí výrobu zbraní
Medtob - starší pěstitelka mající na starosti vaření piva
Tun/Kalet - já - pověřený vedoucí expedice, správce záznamů, organizátor prací, ta veš líná, lhář… (jmen jsem si za cestu sem vysloužil dost na to, aby vystačila na vlastní oddíl)
Přípravy netrvaly dlouho, zakrátko jsme již opouštěli chladivý stín místního pohoří. Náš cíl byl daleko na chladném jihu, naše pevnost měla stát na ledovém krunýři - v nehostinných krajích stranou zvídavých pohledů elfů, lidí a snad i nebezpečenství zelenokožců.

'ere the Polar Bears get hungry... uvítací obrazovka
Link na diskuzní vlákno přímo se netýkající pevnosti - http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 4&start=30Trocha OOC na závěr - k dispozici je prvních šest trpaslíků a trpaslic (-1 za mě), pokud chcete, aby váš trpaslík odpovídal vaším představám, stačí napsat, co si představujete, a já zkusím najít nějakého, který nejvíce odpovídá popisu. Pokud chcete být s někým v páru, bude asi lepší počkat, až se spolu trpaslíci trochu seznámí, nebo až imigrují celé rodiny... párování nejde to dost dobře ovlivňovat... příští update bude již na samotném místě našeho budoucího osídlení a pevnosti







