Page 1 of 2
Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 16:35 08. Apr 2014
by Nalkanar
Kouzlo Barkskin má slabší efekt, než by mělo mít. V mechanice není zmíněna úprava.
http://nwn.wikia.com/wiki/Barkskin
Dle standart NWN má dávat pro lvl 1-6 +3 AC, ale dává jen +2AC (ozkoušeno na komplet svlečené postavě, ačkoliv přirozené AC jiné už není a nemělo by se to tedy jak přebíjet).
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 17:41 08. Apr 2014
by kucik
To bylo upraveno v rámci druidských kouzel, ale jelikož druid zatím, není, tak to není v informacích.
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 18:40 08. Apr 2014
by Nalkanar
A jak je to upravené tedy?
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 18:54 08. Apr 2014
by Myrpa
lvl -> AC
<=6: 2
<=12: 3
<=18: 4
>18: 5
<[:]}
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 12:18 10. Apr 2014
by -darkvision-
Myrpa wrote:lvl -> AC
<=6: 2
<=12: 3
<=18: 4
>18: 5
<[:]}
Tohle nějak nechápu .. na 18lvl bude dávat +5ac?
(Edit Myrpa: Na 19.)
A proč pavoučí kůže dává +5ac až na 25lvl?
Mimoto že tahle rostlinna kura je na 2kruhu jeste. Pavoučí kuze az na 3.
Božská síla vesmes to samé. Je na dvou doménách. Válka a Síla. Podtemno může využít jen Síly. Čímž přichází o bitevní vřavu. A i ta doména síly je dost specifická. Pro hraní otroka nebo duergara dobrá.
edit
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 12:27 10. Apr 2014
by KaTo
Já zase pro povrch postrádám:
1) rasu s imkou na jed,
2) creep support v lokacích, jako to má podtemno,
3) opravené Velmistrovské toulce
(a pár dalších věcí)
...takže si z toho si nic nedělej...

Frakční svět holt není fér!
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 16:20 10. Apr 2014
by Bahnak
K těm tvým frakčním nevýhodám:
1) Rasa s imkou na jed je supr, ale jde dohnat výdrží, proti jedům se dají sehnat itemy a když už tak se dá vypít lektvar co tě odjeduje. Ale pokud myslíš že hrát s ECL je fajn... Každá frakce má svoje subrasy, které jsou něčím zajímavé.
EDIT: mimojiné až taková pecka to asi není, vzhledem k počtu bronzových duergarů hrajících na shardu...
2) Nechápu, rozveď nějak konkrétně.
3) My v podtemnu máme snad nějaký speciální obchod s jinou municí než vy? Co vím tak munice se u nás kupuje pouze v Kelu, tak tipuji že tam máte přístup taky ne? Alespoň tam občas někoho z povrchu potkáváme, tak si myslím že vám lodě do pouště fungují.
To kouzlo mi přijde jako BUG, původní záměr byl dát klerikovi jiných bohů ekvivalent kůry (Helgaron, Xi´an a Zeir ho nemají v doméně), nejspíše to koukám nevyšlo, bylo by tedy fajn to srovnat.
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 16:35 10. Apr 2014
by -darkvision-
Nene bahnacku. Xi'An to kouzlo má. U ni je to v domene "pavouci".. nicméne na povrchu to rovnou mají dva bohove.
V podtemnu si nějak nedovedu moc představit že přijde otrok a řekne já uctívám XiAn. Jsem její kněží.
Takže je to nepřímo vázaný na rasu drowa.
A dále to je videt samo. Na 15lvl klerika, to kouzlo přidává +3ac.. už se těším až na svém 30.tém lvl dokážu zakouzlit +5ac. To bude žůžolabůžo.
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 16:57 10. Apr 2014
by Bahnak
Jenže kouzlo z domeny "pavouci" (Pavoučí kůže) prostě tedy funguje jinak než kůra z domény "příroda".
Ekvivalent by měl být totožný. Dosáhnout levlu 19 abys zakouzlil Natural AC +5 není sice žádnej med, ale rozhodě to jde lépe a rychleji než dosáhnout levlu 25+ (hm, kolik že jich je teď na shardu? NULA?)
To, že navíc mají obě kouzla jiný kruh je k další diskuzi.
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 17:10 10. Apr 2014
by KaTo
Bahnak wrote:Jenže kouzlo z domeny "pavouci" (Pavoučí kůže) prostě tedy funguje jinak než kůra z domény "příroda".
Ekvivalent by měl být totožný. Dosáhnout levlu 19 abys zakouzlil Natural AC +5 není sice žádnej med, ale rozhodě to jde lépe a rychleji než dosáhnout levlu 25+ (hm, kolik že jich je teď na shardu? NULA?)
To, že navíc mají obě kouzla jiný kruh je k další diskuzi.
Já se k tý rovnosti zeptám jinak. Kolik je na povrchu a kolik v podtemnu lvlů 22,23,24?
Mimochodem nerozumím tomu, proč tu na jednu a tu samou věc mají být dvě různá kouzla (předpokládám, že se nesčítají

)? To kůra nestačí?
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 17:23 10. Apr 2014
by Bahnak
KaTo wrote: Kolik je na povrchu a kolik v podtemnu lvlů 22,23,24?
Možnosti co vím jsou všude stejný, je to člověk od člověka, frakce v tom nemá příliš vliv.
No, nad 21 už pár postav je, netuším kolik jich je na povrchu a kolik v podtemnu, přístup k daným expícím dungům je pro všechny stejný, tedy většina jich je přístupná dobře pro všechny, něco málo z obou stran je zabetonováno a v tuto chvíli co vím se maká na dungeonech nových a na lepší přístupnosti obou frakcí do všech koutů světa.
Equip je pro obě frakce také totožný, pokud komukoliv v equipu něco vyloženě chybí a bije to do očí, můžete to všichni vytvořit a poslat.
Expení není otázka lokace a její vzdálenosti od města. Je to otázka sehranosti družiny a ochoty lognout v domluvený čas a využívat vše co buildy nabízí. Takže doporučuji přestat uvažovat jednoduše přímočaře a spíše si na prstech spočítej, kolik je nahoře schopných družin, které hrají tak, aby dohromady skládali ideální komba na prorážení těžkých dungeonů.
Nechápu proč tady vedeme debatu o problematice dungeonů, xpů a levlů, když se tu řeší chyba v kouzlech.
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 17:31 10. Apr 2014
by Bahnak
KaTo wrote:Mimochodem nerozumím tomu, proč tu na jednu a tu samou věc mají být dvě různá kouzla (předpokládám, že se nesčítají

)? To kůra nestačí?
Jsem téhož názoru.
Akorát asi rozumím záměru, aby kouzlo lépe odpovídalo jakýmsi vzhledovým a logickým podmínkám.
On drow se tak nějak obecně k přírodě a nějaké "kůře stromů" asi nemá, nejspíše má jen matné povědomí o tom, co to kůra stromů vlastně je...
Ale jsem pro, aby to kouzlo bylo mechanicky zcela ekvivalentní. Akorát to dělá nevyváženost v mechanice.
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 17:54 10. Apr 2014
by Myrpa
No koukám na pavoučí kůži a dává natural AC casterlevel/5 + 1, max 5. Progress je trochu jiný, ale je to nuance.
<5: 1
>=5: 2
>=10: 3
>=15: 4
>=20: 5
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 18:06 10. Apr 2014
by -darkvision-
Na 15ctym lvl klerika přidává +3 AC. Praxe.
Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)
Posted: 14:34 11. Apr 2014
by Myrpa
-darkvision- wrote:Na 15ctym lvl klerika přidává +3 AC. Praxe.
Ta pavoučí kůže mi přidá na 15lvlu +4 AC. Doublecheck that, pls.