Zprávy z Kel-A-Hazru

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Žorž »

*v Palácové čtvrti visí oznámení*


Vážená rodina Aliů pohřešuje svého bratra, strýce, syna, zeťe a švagra Hasama Alího stejně jako jeho syna, našeho drahého synovce a vnuka, a jeho ženu, naši milovanou snachu a zároveň sestřenici. Zrána byl jeho dům nalezen tetou v příšerném stavu, za zemi v ložnici, sále i sklepení byly znát stopy, ba přímo kaluže krve. V okolí domu počestného kupce byla nalezena dvě probodnutná mužská těla lupičského charakteru, jedna svědkyně v okolí spatřila běžícího polonahého muže. Stráž vše vyšetřuje.


Objevují se zvěsti o Hasamově pochybných kontaktech na překupníky se zlatem ze stok Přístavní čtvrti, ale rodina věří, že to vše patří k jeho minulosti a jen vyšinutý blázen by se snažil poškodit někoho tak spořádaného jako byl Hasam. Prosíme kohokoliv, kdo je znalý tohoto případu, aby ihned vše nahlásil stráži nebo rodině. Odměna ho nemine.


Nezbývá než se modlit k Thalovi o Hasamovu spásu a snad i navrácení do svého domova: "Oh, Hasame, chybíš, moc chybíš! Och Hasame, tak tys je nedal do květináče, nedal? Och Hasame, tak kam, kam, kde, kde? Och, Hasame, vrať se nám, nutně tě potřebujeme, och Hasame. Buď s námi, och Hasame! Ouvej, och!" Tristní, že?



Podepsána: Rodina.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
JiB
Obyvatel
Posts: 117
Joined: 18:09 16. Jun 2007

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by JiB »

Povrava sa ze nedaleko Kel-A-Hazru stroskotala lod. Posadka s kupcom Listerom vraj nedokaza odvratit katastrofu hroziacej burky. Pripad potopenia tejto lode je nevsedny, mnohi sa pytaju ako sa tak skusena posadka nemohla vyhnut burke.

V meste sa objavili dvaja novi namornici, trpaslik a clovek.
_____________
Funkcia: DM
Kontakt: ICQ No. 273-262-117
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Rejty »

V Kel - A - Hazru se usidlil vehlasny kovarsky mistr. Jeho dilnu najdete v pristavni ctvrti.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Rejty »

Kel - A - Hazr otevira verejnosti mestskou dilnu.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Krata »

Temná magie

Nedávno během noci kněžka bohyně Lilith cítila nadměrný výskty temné magie, vydala se se svými akolytkami najít zdroj. Cesou potkala žoldáky železné pěsti, kteří mířili stejným směrem, a to do starého chrámu v poušti, který byl nedváno vyčístěn a začali v něm pracovat archeologové.
Tábor archeologů byl prázdný, opuštěný. Uvnitř chrámu nalezli jejich mrtvoly, ale jejich duše už nebyly čísté. Také tam nalezli další žoldáky, kteří patřili k těm, které potkali na cestě.
Žoldáci byli polomrtvý a jejich duše byly poskvrněné, kněka Lilith vynaložila velké úsilí, aby je zachránila. Podle jejich svědectví archeologové probudili jakéhosi démona, který je začal ovládat.. však kněžka v tom cítila mnohem víc, ať je v tom cokoliv, na Thalii začínají špatné časy.
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Krata »

Boj s démony

Vojska Kel-A-Hazeru začala zbrojit a nalodovat vojenské vybavení na své lodě, chystá se vyplout na pomoc Karathe.. spekuluje se o tom, že místodržící vyslal vojáky jen pro vlastní dobro a s myšlenkou, že pokud padne Karathe, padne i Kel-A-Hazer.
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Gorrgorroth
Šlechtic
Posts: 348
Joined: 13:11 23. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Gorrgorroth »

Kel-a-hazrská stráž si stěžuje v hospodě

,,To deš v noci pouští a potkáš nějakýto šílence s palcátem, který tě sprdne že potkal banditu, tož má to význam chodit za hradbu?? když enem pindají??", povídá jeden strážný, načež mu druhý odpoví:,,to mi povídej, šmejdi jedni nevděčný, mrznu, čekám kdy na mě skočí pouštní tygr a před hradbou na mě hukne nějaká parta že sem jim nepomohl proti smčce hyen" *podepře se a dál kouří dýmku*
DM-Gorrgorroth- NEEXISTUJÍCÍ

smaženývepřovýřízekshranolkamaazeleninovouoblohou
User avatar
Gorrgorroth
Šlechtic
Posts: 348
Joined: 13:11 23. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Gorrgorroth »

Kel-a-hazr prosperuje!

Po připlutí jakkoukoliv lodí si každý návštevník všimne obrovské změny na Kel-a-hazru. V přístavu je čisto a je možno zaregistrovat více stráží, na tržišti je o něco více stánků a někteří lidé shodili staré ušmudlané tuniky a vyměnili je za nové. Do přístavu připlouvají lodě a odplouvají jedna za druhou a za pěkného počasí musí kolikrát kotvit u majáku. Obchody zde prudce vzkvétají a lidé rychle bohatnou. Na úkor toho se v tomto pouštním městě pořádají častěj slavnosti a přehlídky. ,,Jen aby nám to vydrželo," dodává s úsměvem jeden z obyvatelů přístavní čtvrti.
DM-Gorrgorroth- NEEXISTUJÍCÍ

smaženývepřovýřízekshranolkamaazeleninovouoblohou
User avatar
Gorrgorroth
Šlechtic
Posts: 348
Joined: 13:11 23. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Gorrgorroth »

Vojsko
Khel-a-hazrské vojsko se v těchto dnech naloďuje na vojenské čluny a chystá se odplout na pomoc Karathě. Do bojů o Hag-grar se z tohoto nevelkého města zapojí překvapivě hodně vojáků - Několik válečných diér hodlá silně podpořit Karathský námořní útok a několik oddílů lehkých šermířů společně s lukostřelci zaútočit na souši.
DM-Gorrgorroth- NEEXISTUJÍCÍ

smaženývepřovýřízekshranolkamaazeleninovouoblohou
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Neithan1 »

Konecne vitezstvi!
4. 9. 1502

Karathske kralovstvi jasa. Po unavnych utocich jak z podtemna tak z Hag Graru se spojenym vojskum konecne postestilo a prvni krucek k dobyti Hag Graru byl uspesny. Masakr v pevnosti Dar Garag, jenz byva oznacovana jako brana k Hag Graru trval pouze nekolik hodin, zlo vsak utrpelo obrovske straty a zminena pevnost nyni skyta utociste vojskum pripravujicim se k dalsimu uderu.

I po tomhle uspechu vsak neni radno Hag Grarskou obranu podcenovat, vojaci jenz brani toto mesto sou znami svymi skusenostmi z cetnych rvacek a boju. Nekolik zvedu jiz prineslo spravy o barikadach a cetnych streleckych oddilech jenz cekaji na prvni naznak utoku.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
Cairon
DM Thalie
Posts: 412
Joined: 11:21 25. May 2009
Contact:

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Cairon »

Vražda v dílně !!

Na tržišti v Kel-A-Hazru se šíří jako blesk novina , že někdo zavraždil správce dílny ! Prý to musel být nějaký blázen nebo snad nekromant... Tělo správce totiž bylo zohaveno , jeho vnitřnosti byly vyjmuty a mrtvý ležel na pentagramu ! Prostě hnus !

Palácová stráž dílny prohlédla a provedla vyšetřování. Podle posledních zpráv to nebyl nikdo z místních , ale jakýsi cizinec , který do dílen vstoupil pozdě v noci...
" Je skutečně úžasné , co všechno lidé udělají , když jim to dostatečně důrazně zakážete. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku

" Za každý zločin musí být někdo potrestán. Je-li to pachatel , tím lépe. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by LDamian »

Poplach v Kel-A-Hazru

Poblíž Kel-A-Hazru se objevila velká skupina asabi. První zprávy o jejich počtu byly natolik přehnané, že v Kel-A-Hazru vyvolaly poplach. Jak se naštěstí ukázalo, asabi neměli ani zdaleka dostatečnou sílu k útoku na město, které obešli v bezpečné vzdálenosti. Přesto je všem kdo prochází pouští doporučena zvýšená opatrnost.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Desmond »

Neštěstí u městkých bran

Dva hrdinní strážní dnes položili své životy ve snaze zabránit nemrtvému proklatci projít skrze městkou bránu, sami sebe uzamkli vně města a drželi své pozice až do posledního dechu. Okamžitě byli zmobilizováni nejlepší válečníci, kteří se chystali pomstít své padlé druhy. Ale oheň spravedlnosti už stačili rozdmýchat jiní, chrabrý syn pouště a jeho pohůnek z ciziny. Proklatec padl jejich rukou, Lilith žehnej těmto statečným srdcím.

Celé neštěstí údajně zavinil pomatenec, který ve snaze utéci před svým pronásledovatelem, dovedl tohoto strašlivého nepřítele až k městu. Zatímco stráže dělaly co mohly, tento zbabělý pes se dal na útěk, ale svému osudu nakonec neunikl, jeho hrdlo prořízlo ostří spravedlnosti.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by LDamian »

Zábava u Mečouna

Osazenstvo proslaveného hostince U Mečouna dnes pobavil jakýsi nejspíš duševně nemocný trpaslík, který začal vykřikovat nesmysly o tom, že ho někdo chce zabít, pohádal se s hostinským a ten ho nakonec musel nechat vyhodit.

Krátce poté, tento již na první pohled nepříčetný a slintající blázen, opět vtrhl do hostince, začal cosi vykřikovat v cizí řeči a pustil se do šarvátky s vyhazovačem. Ten ho několikrát přetáhl obuškem přes holou lebku a po krátkém boji vykopl ven.

Většina dobře pobavených hostů se shodla na tom, že cizinci by neměli užívat omamné látky a chodit na pražící slunce.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Zprávy z Kel-A-Hazru

Post by Aulus »

Znepokojivé zprávy

V ulicích Kel-A-Hazru se proslýchá, že kdesi pod městem ve stokách došlo k probourání tunelů, kterými byli do rozestavěné arény přivedeni noví a urostlí otroci. Většina z nich prý měla černošedou kůži a podobala se půlorkům, jiní byli svým vzrůstem dokonce ještě větší.

Někteří z karathských obchodníků, kteří v tu dobu pobývali v Kel-A-Hazru, se po návratu domů nechali slyšet, že pod městem se nachází možná celý komplex, který obývají temné otrokářské rasy z podtemna. Mluvili také něco o velkém sněmu šejchů, na kterém měli být údajně účastni i temní elfové a slušní obchodníci z království na něj dokonce nebyli připuštěni.

V Karathě se těmto zprávám dostalo pramalé důvěry a místní obyvatelé, které kupci svými povídačkami nevystrašili, je označili za lháře a podvodníky, kteří je chtějí pouze přemluvit ke koupi cizokrajného zboží.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Locked