Page 1 of 1
Duplicitní: Povolání bytosti
Posted: 23:56 27. Oct 2014
by JAH
Zdravím , zkoušel jsem povolat bytost III - kouzlo hraničáře, ale nevidím daného elementála, jenom "Povolaný, nezraněn" ale jeho samotného nevidím.
Nějaké nápady?
Re: Povolání bytosti
Posted: 00:09 28. Oct 2014
by Bahnak
Hm, zkus to teřeba v areně nebo prostě ještě jednou, čas od času se v NWN stává, že bytost zprůhlední, nejde vidět její model a jediné co se zobrazuje je její jméno a status životů, pokud to bugne i napodruhé tak bych to řešil, pokud ne tak je to právě ona zmíněná chybka a ta se prostě tu a tam objeví v jednom z 1000 případů.
Re: Povolání bytosti
Posted: 00:11 28. Oct 2014
by Infra
Mno, mě se tohle stává celkem běžně... ta pravděpodobnost je bych řekl o dost větší

Re: Povolání bytosti
Posted: 00:16 28. Oct 2014
by JAH
Je to už u 3. tovra a pořád nevidím první byl vodní elementál, druhý ohnivý a třetí zemní a pořád průhledný
Re: Povolání bytosti
Posted: 00:42 28. Oct 2014
by Hassan
Ano stava se to i me a to ze se to stane je tak 3krat z 5 pokusu...
Re: Povolání bytosti
Posted: 00:50 28. Oct 2014
by JAH
ano na 4. pokus vidím ohnivého.. ahgg
Re: Povolání bytosti
Posted: 14:51 29. Oct 2014
by Bahnak
Kucik na to zichr koukne...

Re: Povolání bytosti
Posted: 14:55 29. Oct 2014
by kucik
Chmm, kdysi to dělaly potvory obecně, ale nikdy se pořádně nezjistilo proč.
Když jsem je testoval v aréně, tak jsem jich tam měl ke třiceti a žádnej s tim problém neměl.
To dělaj uplně všichni, nebo jen některý?
Re: Povolání bytosti
Posted: 15:22 29. Oct 2014
by Shaman88
Chybné vykreslení dds souboru.
Dělají to konkrétní modely na konkrétních PC.
Re: Povolání bytosti
Posted: 15:40 29. Oct 2014
by pavad
Shaman88 wrote:Chybné vykreslení dds souboru.
Dělají to konkrétní modely na konkrétních PC.
Stejne konkretni PC. Stejny povolavany summon. Nekdy videt jde, jindy ne. Bral bych kdyby byl pokazde neviditelny - ale jednou ano, podruhe ne?
Re: Povolání bytosti
Posted: 15:44 29. Oct 2014
by Infra
Dodám, že se jedná o stejnou chybu jako u neviditelných npc, které so občas v lokacích vyskytnou, jelikož při putování přes lokace se můžes stát, že se summon po přechodu vykreslí, případně se mi stalo, že se mi vyhraslil, když jsem od něj dostatečně daleko odběhl a vrátil se k němu. Ale toto neplatí vždy a tuším, že se mi stalo, u takto zjeveného sumona je opětovné znovu zmizení při dalším přechodu.
Re: Povolání bytosti
Posted: 15:46 29. Oct 2014
by sandoftime
Je to známá chyba a zcela náhodná, určitě se nejedná pouze o elementály. Občas není vidět textura i u npc. Hlavně u nepřátel je to problém. Kdyby chyběla jen textura, je to ještě ok, ale ona jim chybí i kostra - tedy npc nejde nakliknout.
U povolaných se to z nějakého důvodu stává mnohem častěji než u klasických npc.
Tuhle chybu pamatuju ještě před mnoha a mnoha lety na demoně, takže příčinu nehledat jen v přídavcích pro NT.
pozn. Obzvlášť takovej nenakliknutelnej železožrout, příšera co po zásahu žrala hráčům zbroje a pokud ji zasáhl hráč, sežrala mu zbraň, to byla mnamka...
Re: Povolání bytosti
Posted: 15:47 29. Oct 2014
by sandoftime
Infra wrote:Dodám, že se jedná o stejnou chybu jako u neviditelných npc, které so občas v lokacích vyskytnou, jelikož při putování přes lokace se můžes stát, že se summon po přechodu vykreslí, případně se mi stalo, že se mi vyhraslil, když jsem od něj dostatečně daleko odběhl a vrátil se k němu. Ale toto neplatí vždy a tuším, že se mi stalo, u takto zjeveného sumona je opětovné znovu zmizení při dalším přechodu.
Jo v tom máš pravdu a nejspolehlivěji pomůže relog. Problém se summonama je v tom, že relog ho jaksi rovnou odvolá takže...
Re: Povolání bytosti
Posted: 15:49 29. Oct 2014
by Shaman88
Myslel jsem to tak že některé grafiky(resp. drivery) s tím problém mají jiné ne.
Pokud s tím problém mají tak se to holt někdy stává, kdy a proč netuším.
A dělají to jen dds textury, většinou věci z čistého nwn popř. staré věci z cepu, které nikdo do TGA nepřevedl.
Edit: Resp. nejde o to že chybí textura, ale o to že při dekompresi textury (dds soubor v nwn není to stejné jako standardní dds formát, je to spíše dodatečná zkomprimovaná textura) z DDS načítání daného objektu spadne, takže se ten objekt nezobrazí vůbec.