jak nastavit nový počítač na NVN?
jak nastavit nový počítač na NVN?
Ahoj, dokáže mi někdo poradit jak nastavit relativně nový počítač aby mi na něm běžela Thálie? a mohl bez problémů hrát i v partě? bohužel jakmile jsou v akci nějaké buffy, a více kouzlících postav nemám prakticky šanci cokoli udělat. samozřejmě nvn mám spuštěno na uplně tu nejnižší možnou konfiguraci a stáhnuté detaily na minimum.
Zde je moje konfigurace.
Processor Intel(R) Core(TM) i3-4150 CPU @ 3.50GHz
Manufacturer Intel
Speed 3.5 GHz
Number of Cores 2
CPU ID BFEBFBFF000306C3
Family 06
Model 3C
Stepping 3
Revision
Video Card 1 Intel(R) HD Graphics 4400
Manufacturer Intel
Chipset Intel(R) HD Graphics 4400
Dedicated Memory 160.0 MB
Total Memory 1.9 GB
Pixel Shader Version 5.0
Vertex Shader Version 5.0
Hardware T & L Yes
Vendor ID 8086
Device ID 041E
Plug and Play ID VEN_8086&DEV_041E&SUBSYS_D0001458&REV_06
Driver Version 10.18.14.4264
Video Card 2 AMD Radeon (TM) R9 200 Series
Manufacturer ATI
Chipset AMD Radeon (TM) R9 200 Series
Dedicated Memory 4096 MB
Total Memory 4.0 GB
Pixel Shader Version 5.1
Vertex Shader Version 5.1
Hardware T & L Yes
Vendor ID 1002
Device ID 6811
Plug and Play ID VEN_1002&DEV_6811&SUBSYS_226C1458&REV_00
Driver Version 15.200.1062.1004
Memory 8.1 GB
Operating System Microsoft Windows 8.1 (build 9600), 64-bit
Service Pack 0
Size 64 Bit
Edition
Version 6.3.9600
Locale 0405
BIOS BIOS Date: 06/19/14 22:49:02 Ver: 04.06.05
Version American Megatrends Inc. FC
Manufacturer American Megatrends Inc.
Date 06/19/14
Display Maximum Resolution 1680 x 1050
Sound Device 1 AMD High Definition Audio Device
Driver Version 9.0.0.9909
Sound Device 2 Realtek High Definition Audio
Driver Version 6.0.1.7200
DVD HL-DT-ST DVDRAM GH24NSC0
CD HL-DT-ST DVDRAM GH24NSC0
Drive 1
Size 931.5 GB
Free 798.1 GB
Drive 2
Size 118.9 GB
Free 60.7 GB
předem díky.
Zde je moje konfigurace.
Processor Intel(R) Core(TM) i3-4150 CPU @ 3.50GHz
Manufacturer Intel
Speed 3.5 GHz
Number of Cores 2
CPU ID BFEBFBFF000306C3
Family 06
Model 3C
Stepping 3
Revision
Video Card 1 Intel(R) HD Graphics 4400
Manufacturer Intel
Chipset Intel(R) HD Graphics 4400
Dedicated Memory 160.0 MB
Total Memory 1.9 GB
Pixel Shader Version 5.0
Vertex Shader Version 5.0
Hardware T & L Yes
Vendor ID 8086
Device ID 041E
Plug and Play ID VEN_8086&DEV_041E&SUBSYS_D0001458&REV_06
Driver Version 10.18.14.4264
Video Card 2 AMD Radeon (TM) R9 200 Series
Manufacturer ATI
Chipset AMD Radeon (TM) R9 200 Series
Dedicated Memory 4096 MB
Total Memory 4.0 GB
Pixel Shader Version 5.1
Vertex Shader Version 5.1
Hardware T & L Yes
Vendor ID 1002
Device ID 6811
Plug and Play ID VEN_1002&DEV_6811&SUBSYS_226C1458&REV_00
Driver Version 15.200.1062.1004
Memory 8.1 GB
Operating System Microsoft Windows 8.1 (build 9600), 64-bit
Service Pack 0
Size 64 Bit
Edition
Version 6.3.9600
Locale 0405
BIOS BIOS Date: 06/19/14 22:49:02 Ver: 04.06.05
Version American Megatrends Inc. FC
Manufacturer American Megatrends Inc.
Date 06/19/14
Display Maximum Resolution 1680 x 1050
Sound Device 1 AMD High Definition Audio Device
Driver Version 9.0.0.9909
Sound Device 2 Realtek High Definition Audio
Driver Version 6.0.1.7200
DVD HL-DT-ST DVDRAM GH24NSC0
CD HL-DT-ST DVDRAM GH24NSC0
Drive 1
Size 931.5 GB
Free 798.1 GB
Drive 2
Size 118.9 GB
Free 60.7 GB
předem díky.
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
V první řadě si nastav na ikoně NwN na ploše kompatibiltu při spouštění NwN. Klikni pravým tlčítkem na ikonu, rozroluje se ti menu a vyber si kompatibiltu s win XP2 ... mám sedmičky a kompatibilitu mám nastavenou takhle. Ulož změny a ještě si nastav spouštění přes administratora, spíš povol funkci.
Toť vše, zkus to a až pak řeš hardware.
Toť vše, zkus to a až pak řeš hardware.
"Vstupuji, když odcházím, já dobrodruh sám.
Nejsem maskou, kterou nosím ... však tváří v tvář stávám se jí ..."
Nejsem maskou, kterou nosím ... však tváří v tvář stávám se jí ..."
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
Mě ještě pomohlo (rozuměj, zlepšilo chod NWN) nemít NWN na C: disku, ale na D: disku.Kinkin wrote:V první řadě si nastav na ikoně NwN na ploše kompatibiltu při spouštění NwN. Klikni pravým tlčítkem na ikonu, rozroluje se ti menu a vyber si kompatibiltu s win XP2 ... mám sedmičky a kompatibilitu mám nastavenou takhle. Ulož změny a ještě si nastav spouštění přes administratora, spíš povol funkci.
Toť vše, zkus to a až pak řeš hardware.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
Zpresnim tohle: nejde ani tak o logicke disky (C a D jsou na temze harddisku) ale o samostatny fyzicky disk, resp fyzicky disk na kterem neni ani system, ani swapovaci prostor systemu.KaTo wrote:Mě ještě pomohlo (rozuměj, zlepšilo chod NWN) nemít NWN na C: disku, ale na D: disku.Kinkin wrote:V první řadě si nastav na ikoně NwN na ploše kompatibiltu při spouštění NwN. Klikni pravým tlčítkem na ikonu, rozroluje se ti menu a vyber si kompatibiltu s win XP2 ... mám sedmičky a kompatibilitu mám nastavenou takhle. Ulož změny a ještě si nastav spouštění přes administratora, spíš povol funkci.
Toť vše, zkus to a až pak řeš hardware.
Ovsem zcela NEdoporucuji poustet nwn z jineho fyzickeho externiho disku ktery je pripojen pres USB rozhrani!
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
Mám 2 fyzické disky. Systémový SSD a pak datový ze kterého spouštím. To nastavení spouštění přes xp kompaktibilitu a přes administraci určitě vyzkouším. Díky za odezvy a tipy.
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
Jestli se mohu doptat a oživit tím starý topic, rozběhává tu někdo NWN Windows 10? Běží to dobře? Špatně? Má někdo zkušenosti, že to třeba na sedmičkách jde lépe?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
Na win 10 běží normálně, stejně jako na win 7.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
Mam win 10 a seka se mi to. Ja a pet prasat bohate staci.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
Běží to, řekla bych, normálně. Loading screeny minutu, na rozdíl od mého starého se sedmičkami, kde to bylo dvakrát tak dlouho. Ale to nebyl problém OS ale hardware. Pokud se někomu něco seká, neřekla bych že to bude vina OS.Caehan wrote:Jestli se mohu doptat a oživit tím starý topic, rozběhává tu někdo NWN Windows 10? Běží to dobře? Špatně? Má někdo zkušenosti, že to třeba na sedmičkách jde lépe?
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
A jakou verzi oken chci víc? x64 nebo x86? Nemá někdo potuchy?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
Tak to asi záleží na tom, jakou verzi máš procesoru ).
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
Zmátl mě nějaký post na nějakém fóru.
Takže x64 pro 64 bit a x86 pro 32 bit... Oook
Takže x64 pro 64 bit a x86 pro 32 bit... Oook
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
Zda mohu poradit tak asi nejzasadnějši uprava v nastaveni k lepši hratelnosti hry je zrušeni třpitu vody.Podle zkušenosti to je jedine co zlepši hratelnost oproti ostatnim snižovanim kvality nastaveni 
Re: jak nastavit nový počítač na NVN?
Mám nutkání svůj laptop hodit z okna...
Chci nainstalovat okna na část disku - je na to speciální program, který to umožňuje, ale pro jistotu defaultně nedovoluje vytvoření bootovacího USB.
Našel jsem si návod - musím změnit nějaký systémový soubor... nemám přístup... ale vždyť jsem admin! Nemám přístup. Lognu jako root... nemám přístup... tak k čemu to je? Proč se tomu říká root? To si ze mě snad dělají pánové z nakousnutého jablka dobrý den, nebo já fakt nevím.
Chci nainstalovat okna na část disku - je na to speciální program, který to umožňuje, ale pro jistotu defaultně nedovoluje vytvoření bootovacího USB.
Našel jsem si návod - musím změnit nějaký systémový soubor... nemám přístup... ale vždyť jsem admin! Nemám přístup. Lognu jako root... nemám přístup... tak k čemu to je? Proč se tomu říká root? To si ze mě snad dělají pánové z nakousnutého jablka dobrý den, nebo já fakt nevím.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN