Úpravy lokací k diskuzi

Jakékoliv ankety týkající se Thalie i čehokoliv jiného...

Moderators: DM, WB

User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Úpravy lokací k diskuzi

Post by Rejty »

Před pár týdny se upravila na přání hráčů Ivory a v současné době pracuji na úpravách Karathy. V souvislosti s tímto bych byl rád za případné návrhy, co na stávajících lokacích Thalie upravit, vylepšit atd. ku lepší hratelnosti, uvěřitelnosti ve vztahu k reáliím a podobně. Zatím zakládám jedno téma, v případě potřeby to pak rozdělím na jednotlivá témata. Pozor nejedná se o téma na hlášení chyb, to je v příslušné sekci.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by Puxina »

Osobně nemám k lokacím nějaké výhrady. Většina lokací se mi libí a hodně jsem jich ještě ani neviděl :).
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by RainMan »

Ahoj,
já bych asi ocenil nějaký jiný vstup do shardonského hájku. "Star gate" sice vypadá působivě, leč se mi vůbec nelíbí. Nehledě na skutečnost, že je obrovská a není problém se v jejím teleportu ztratit, zvlášť pokud někdo nepoužije pro pohyb šipky. Myslím, že nějaká menší branka (např. obrostlá keřem nebo cokoliv na ten způsob) by se hodila víc.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by Pajule »

RainMan wrote:Ahoj,
já bych asi ocenil nějaký jiný vstup do shardonského hájku. "Star gate" sice vypadá působivě, leč se mi vůbec nelíbí. Nehledě na skutečnost, že je obrovská a není problém se v jejím teleportu ztratit, zvlášť pokud někdo nepoužije pro pohyb šipky. Myslím, že nějaká menší branka (např. obrostlá keřem nebo cokoliv na ten způsob) by se hodila víc.
osobně bych hákej vrátila do lesa.. vim, že to mělo svoje i ic důvody, ale zas je to dávno, tak by se zas mohl odkryt? O:) a hezky zpět do dorenu s nim

Jinak co se týče karathy..no asi mi prostě chybí ten Racek na náměstí, byl to takovej středonod, ted tam podle měnikdo ani nezabloudí omylem pomalu a to je škoda
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by LDamian »

Rejty wrote:Před pár týdny se upravila na přání hráčů Ivory a v současné době pracuji na úpravách Karathy. V souvislosti s tímto bych byl rád za případné návrhy, co na stávajících lokacích Thalie upravit, vylepšit atd. ku lepší hratelnosti, uvěřitelnosti ve vztahu k reáliím a podobně. Zatím zakládám jedno téma, v případě potřeby to pak rozdělím na jednotlivá témata. Pozor nejedná se o téma na hlášení chyb, to je v příslušné sekci.
Myslíš i přímo v Karatě nebo tam už máš představu a zajímají tě spíš ostatní lokace?
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by Rejty »

LDamian wrote:Myslíš i přímo v Karatě nebo tam už máš představu a zajímají tě spíš ostatní lokace?
Ta už byla probrána zde: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 105&t=9403

Zajímají mě jiné lokace :wink:
Vedoucí týmu Thalie
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by RainMan »

Rejty wrote:
LDamian wrote:Myslíš i přímo v Karatě nebo tam už máš představu a zajímají tě spíš ostatní lokace?
Ta už byla probrána zde: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 105&t=9403

Zajímají mě jiné lokace :wink:

Omlouvám se, špatně jsem pochopil první příspěvek. Vyznělo mi z toho nějak, že se to týká Karathy.
Co se týká ostatních lokací, pak bych se přimluvil za přidání potvor do lokací a dungů kolem Nových Varů, jak bylo kdysi přislíbeno a dosud se tak nestalo.
Přijde mi škoda tak pěkné lokace (a teď nemyslím přímo vesnici) nechat ležet ladem.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by Jachym »

Především jsou to Nové vary . Tento server je vyloženě potřebuje . Střední postavy 16+ se motají okolo Ivory a následkem , toho tam nenajdete jednoho bossa pro 5-8 lvl . Nové vary potřebují dodělat , aby se tam dalo spát a prodávat trofeje. Oni nevypadají nijak špatně jen chtějí zprovoznit . Za Novýma Varama jsem našel poloprázdné dva či tři dungy . Hlavně bych doporučoval dodělat ty Alanijské tygry s bossem se samicí . tygři by měli být stahovatelní jako na ST. A samici bych prosil dát nějakou dost dobrou kůži , (třeba legendární at se vyřeší problém s kůžema. ) V dalším dungu byli nějací obři , (tak na 16 - 22) také ti nejsou dotaženi a hotovy. A uplně vzadu byli ty potvory co byli na prastaré Thalii vpravo před Ivory. (schválně nejmenuji) . -- Co víc by se mi libilo na Thalii ? Třeba to jezero klidu co bylo na levo za udolím větrů na ST. No a chybí nám Krynské Hory a lední medvědi a popř i Yeti. Nejdůležitější jsou ale Nové Vary a jejich okolí. - Děkuji za dočtení.
Menhiri Dierta
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by NesQe »

Toho by me vzdy napadlo mraky.

1) V kazdym dungu je jako "dekorace" plno mrtvych, umirajicich nebo jeste stale se pohybujicich tel. Vzdycky me to z nejakyho duvodu stvalo.
2) Hrobky jako takove, vsude samej nemrtvak v Karathskym kralovstvi, ktere je pod taktovkou Juany a Dei-ananga. Clovek ale jen prejde z Ivory do lokace hrbitova a je tam skupina zombie (jen za noci a ne pokazde). Celkove by se alespon me libilo, kdyby tyto hrbitovy a hrobky byli bez bossu a zamcene. Odemknutelne, nebo rozbitelne dvere. Clovek vejde do bezne hrobky a muze ji vykrast s mensi sanci ze mrtvy povstanou aby chranili veci s kterymi byli pohrbeni.
3) majaky, vlastne vsechny majaky na thalii jsou obsazeny potvorama. Kolem plno trosek, taky by bylo hezke kdyby majak byl majakem a ne jen dungem navic. Precejen uz nekomu za tech x let a spoustou stroskotanejch lodi musi byt divny proc majacky neslouzi.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
May
Šlechtic
Posts: 453
Joined: 23:36 28. Nov 2013

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by May »

Mě by se líbila Karatha taková jaká byla na ST. Mám na ní spousty sentimentálních vzpomínek. Jenom v méně hranatým stavu, aby vypadala, jak to říct...Skutečněji? :D
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by NesQe »

Taky low dungy jsou tak nejak nestastne, taky jsem z tech co furt brblali malo dungu, malo dungu... Ne dungu je az moc! Hodinku beham s postavou pod 10lvl a mam v kapse 10trofeji z bosse. Dungy by to chtelo zredukovat mirne, ale hlavne asi prodlouzit. Kdyz je cely dung o 3-5 potvorach a boss tak to pusobi ze se ve svete hrozne rychle vydela a aby ne kdyz jich sesbiram v kratkem case tolik. K tomu se poji i to ze ceny z lepsich bossu nejsou nijak vyrazne lepsi a behat to low se porad vyplati.
+ to co rikam porad, jeden clovej pokousejici si na neco vydelat odrovna zabavu z creepeni celemu serveru.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by Jachym »

K těm dungům okolo Ivory pro malé lvli . 1 - bylo by dobré udělat malou upravu ve spojovací jeskyni kde je starý krysodlak. Tou jeskyní se často probíhá do Petroniky a pak i vyšší lvl neodolá a majzne toho starýho krysodlaka po palici a sebere si jeho kůži . Menší lvl tam pak nemá nic. Stačilo by , strčit toho starýho i s pokládkem za ten průchod do další časti jeskyně, kde zatím nic není . Snadná a rychlá uprava , která pomůže.
2 - Nesq ty musíš být už za ten měsíc obíhání a totálního čištění balíků a okolí Ivory , snad už víc jak 10 lvl . Jen upozornuji že některé dungy se před rokem zkracovali , např stonožky, a bylo by jaksi divné je znova natahovat, ale budiž, to je mi jedno.
3 - a za třetí jsem zapoměl co jsem to chtěl. tak příště.
Menhiri Dierta
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by LDamian »

Chtělo by to ladění potvor co se týče náročnosti a výdělku / expů. Pomoc by mohla statistika toho, co se nejvíc a nejméně běhá.

Třeba osobně mi připadá, že oproti dungům typu želvy/stonožky/štírci/vosy/pavouci/slimáci/mravenci/zemní elementálové/štíři - je většina ostatních věcí expově poměrně málo hodnocena. Přitom zrovna tyto dungy nemají prakticky žádné pasti ani jiné překážky zvyšující obtížnost nebo nutící ke spolupráci více postav, i poklady jsou bez pastí (logicky). Aspoň že mravenci jsou zábavní sami o sobě a kombinace různých potvor nutí pořídit si na ně výbavu na oheň a kyselinu + zajímaví bossové, ale také jsou kolečkovaní až přehnaně, protože chybí dobré alternativy.

Naopak dungeony se skřety (krvavý hvozd jako celek), část dungeonů s nemrtvými... se moc nechodí mi přijde, protože díky kombinaci střelci, nepřátelé s obouručkami a buď imky nemrtvých nebo zákeřáky, pastí a kouzlících je tam výsledná náročnost o dost vyšší než odpovídá jednotlivým potvorám a tedy i expům. Dungeon s pevností skurutů by si zasloužil rozšířit a propracovat aspoň o jedno patro víc, aby konečný boss byl na úrovni šéfky mantikor a byli v oblasti aspoň dva bossové této náročnosti.

Osobně by se mi líbilo i rozšíření dungeonu se lvouny na poušti. To jsou krásné potvory a takhle jich je jen pár na konci poté, co se člověk probije přes džany a džiny (kteří jsou také fajn). Kdyby tam bylo ještě další patro jejich s trochu silnějšími lvouny a nějakými třeba vyššími džiny, bylo by to moc fajn. Ten dung má epický potenciál.

Líbil by se mi spawn boss potvor s šancí třeba 1-5% v některých lokacích na takových těch bočních, málo chozených místech. Klidně s celou skupinkou potvor a mimo systém lovce odměn (protože na toho bosse půjde narazit vzácně).

Na Kryn a Alansijské hory (okolí Nové Vary) se také velmi těším.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by LDamian »

Normálně podbíhatelný Kořínkov. Ty cestičky nahoře jsou super, je to zpestření a dává to IC obranný smysl. To, že městečko nejde v pohodě podběhnout/oběhnout kromě protlačování se těsně u plotů už tolik ne.

EDIT: A to je tam na té jedné straně dimenzionální kotva.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Úpravy lokací k diskuzi

Post by NesQe »

LDamian wrote:Normálně podbíhatelný Kořínkov. Ty cestičky nahoře jsou super, je to zpestření a dává to IC obranný smysl. To, že městečko nejde v pohodě podběhnout/oběhnout kromě protlačování se těsně u plotů už tolik ne.
Ooooo ano kořínkov!
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Post Reply