Stínový skok - nedostupný pro SD

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Stínový skok - nedostupný pro SD

Post by KaTo »

Popis - viz nadpis.
Na Šamanovu radu hlásím, cituji: "je chyba, nebo spíše nedodělek"
:mrgreen:
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Stínový skok - nedostupný pro SD

Post by Sapal »

Hlásím, že stínový skok je nedostupný nejen pro SD, ale i pro mnicha a arcane archera. Patrně ho nemůže vzít prostě nikdo, jak jsem si četl i jiný příspěvky tady. Je možný se nějak domluvit, že by byl na moji postavu dohozen individuálně? Teď bych vzal nějakej feat, kterej nechci a ten by mi byl odebrán výměnou za stínový skok? Díky. :ewink:
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Stínový skok - nedostupný pro SD

Post by Fryn »

Sapal wrote:Hlásím, že stínový skok je nedostupný nejen pro SD, ale i pro mnicha a arcane archera. Patrně ho nemůže vzít prostě nikdo, jak jsem si četl i jiný příspěvky tady. Je možný se nějak domluvit, že by byl na moji postavu dohozen individuálně? Teď bych vzal nějakej feat, kterej nechci a ten by mi byl odebrán výměnou za stínový skok? Díky. :ewink:
Mám pocit, že tento feat nefunguje nebo byl zcela vyřazen ze seznamu featů na vybrání. Vědět bude asi nejlíp Shaman, který zřejmě tento feat původně zaváděl.
Případně, je tu někdo kdo s postavou splňuje požadavky a funguje mu tento feat ?

Bojím se, že podobně to bude u všech nově vytvořených epických featů, protože s přechodem na trojpovolání se hodně věcí rušilo, ale je v tom bordel jak se v tom pořádně vyznal jen autor těchto featů a ne každá změna se zapsala na fórum.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Stínový skok - nedostupný pro SD

Post by Sapal »

Fryn wrote: Mám pocit, že tento feat nefunguje nebo byl zcela vyřazen ze seznamu featů na vybrání. Vědět bude asi nejlíp Shaman, který zřejmě tento feat původně zaváděl.
Případně, je tu někdo kdo s postavou splňuje požadavky a funguje mu tento feat ?
Mám ještě starou postavu s levelem dobrodruha, je vlastně stejná, jako ta současná. A ta stínový skok normálně má a funguje. Kdyby byl úplně zrušen, nefungoval by. Hlášení nefunkčnosti toho featu tady na foru je od doby, kdy Shaman zavedl omezení jen na určitý povolání. Teoreticky by mohlo stačit vrátit verzi featu před úpravou. Ale nevím, k čemu všemu se dostaneš a co můžeš měnit. Případně ten feat by mohl být v samostatném scriptovém souboru, tak bych se na něj mohl mrknout, jestli nenajdu chybu.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Stínový skok - nedostupný pro SD

Post by Shaman88 »

Jo tohle mi viditelně uniklo.
Feat by měl fungovat pokud jej vezmeš na levelu těchto povolání:
- tajemný lučišník
- vrah
- barbar
- bard
- klerik
- druid
- mnich
- hraničář
- tulák
- šermíř
- stínový tanečník
- čaroděj
- zaklínač
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Stínový skok - nedostupný pro SD

Post by Sapal »

Shaman88 wrote: Feat by měl fungovat pokud jej vezmeš na levelu těchto povolání:
No a právě nefunguje. :) Nejde zvolit, v noci jsem tomu věnoval nějakej čas a zjistil jsem následující:

Porovnal jsem hak nt_c_180910.hak a nt_c_210525.hak. Tam je stínový skok nastavený stejně, respektive třeba zrovna u AA se změnila položka "List" z 0 na 1, ale to je v pořádku.

Svoji starou postavu, která stínový skok má, jsem hrál v roce 2018, před úpravou stínového skoku. Bral jsem ho na 24. levelu postavy na levelu AAčka a bez problému. Teď v té stejné situaci stínový skok vzít nemůžu. A nemůžu ho vzít ani když beru level mnicha.

Stínový skok je stále funkční, takže featu jako takovému se nic nestalo, jen nejde vzít.

Takže pokud se změnily jen podmínky, který povolání skok může vzít, musí být chyba tam.

Ta úprava byla zavedena v květnu 2020 a v prosinci 2020 si už KaTo stěžoval, že ho nemůže jako SD vzít a teď se přidávám já, že ho nemůže vzít ani mnich a AA. :)

Je možný se na to mrknout? Případně se na to můžu zkusit podívat já, když mi pošlete 2da nebo aspoň tu část se skokem, jestli si něčeho nevšimnu.
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Stínový skok - nedostupný pro SD

Post by Fryn »

Po debatě se Shamanem jsem se rozhodl tento feat ponechat nedostupný.

Důvodem je technická stránka, (feat byl navázán na jiný feat, který se už zcela zrušil), kde původně vše vzniklo pro odlišné nastavení světa a také s přihlédnutím k tomu, že s tímto featem zde byl potenciálně nemalý prostor pro bugování.

Díky za report. Zmínka o featu byla smazána ze stránek fóra.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Stínový skok - nedostupný pro SD

Post by Sapal »

Fryn wrote:Po debatě se Shamanem jsem se rozhodl tento feat ponechat nedostupný.
Důvodem je technická stránka, (feat byl navázán na jiný feat, který se už zcela zrušil)
No feat normálně funguje, takže nevím co to "navázání na jiný feat" znamená, ale nevadí. Díky za vyřešení.

Ještě jeden dotaz trochu OT: Druhou postavu jedu na epickou odbornost rychlé hojení, ta funguje, nebo taky zůstala jen napsaná na foru a zjistím to za několik měsíců, až si ji nebudu moc vzít a pak bude dodatečně zrušená?
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Stínový skok - nedostupný pro SD

Post by Fryn »

Sapal wrote: No feat normálně funguje, takže nevím co to "navázání na jiný feat" znamená, ale nevadí. Díky za vyřešení.
Jen pro postavy s lvl dobrodruha, což jsou aktuálně neplatné postavy, které by modul do světa pouštět neměl (nebo se svou starou postavou normálně dostaneš z OOC lokace ?). Platné postavy si tento feat vybrat nemohou, protože feat který byl předispozicí k stínovému skoku už v nabídce není.
Sapal wrote: Ještě jeden dotaz trochu OT: Druhou postavu jedu na epickou odbornost rychlé hojení, ta funguje, nebo taky zůstala jen napsaná na foru a zjistím to za několik měsíců, až si ji nebudu moc vzít a pak bude dodatečně zrušená?
Podle Shamana ty ostatní nové epické odbornosti fungují, ale já ti to na 100% zaručit nemůžu.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
Post Reply