Search found 157 matches

by Woxa
17:23 25. Nov 2014
Forum: Ostatní diskuze
Topic: Poděkování
Replies: 4952
Views: 1403687

Re: Poděkování

Po dlouhý době jsem se na TH a do podtemna vrátil a musím říct, velký překvapení.
Tohle byl fakt skvělý nápad, snad se zůčastním i další podobné akce.
by Woxa
15:17 28. Nov 2013
Forum: Koš
Topic: Okřídlený elf
Replies: 6
Views: 3790

Re: Okřídlený elf

Ohledně statů jsem tu včera řešil něco podobného: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... =16&t=6619
přidělené je máš správně, ve výsledku ten bonus opravdu je jenom +2dex a -2str
by Woxa
22:10 27. Nov 2013
Forum: Koš
Topic: startovni atributy "subras"
Replies: 11
Views: 6197

Re: startovni atributy "subras"

Však v poho, hlavně, že jsme zjistili kde je jádro pudla.
by Woxa
21:52 27. Nov 2013
Forum: Koš
Topic: startovni atributy "subras"
Replies: 11
Views: 6197

Re: startovni atributy "subras"

Průvodce nové postavy jsem četl, ale vážně si tam nic takového nevybavuju. Pokud to tam opravdu je, tak se za svou slepotu omlouvám.

Je tím průvodcem myšleno toto: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... f=3&t=6315
by Woxa
18:01 27. Nov 2013
Forum: Koš
Topic: startovni atributy "subras"
Replies: 11
Views: 6197

Re: startovni atributy "subras"

No však se ptám, zda by nebylo jednoduší uvádět to po vykrácení, případně proč to tak uvedeno není.
by Woxa
17:50 27. Nov 2013
Forum: Koš
Topic: startovni atributy "subras"
Replies: 11
Views: 6197

Re: startovni atributy "subras"

Ano, Nalku, není na tom nic až tak těžkého, pouze mi to přišlo matoucí.
Zkrátka se ptám, zda by nebylo lepší uvádět to už po vykrácení těch statů, které se navzájem potlučou?

Jinak řečeno, zakládám drowa šlechtice:
- naklikám si výchozí staty v nwn con 12, int 14, char 10
- koukl bych web a vidím ...
by Woxa
17:31 27. Nov 2013
Forum: Koš
Topic: startovni atributy "subras"
Replies: 11
Views: 6197

Re: startovni atributy "subras"

Určitě? já vycházel z tohodle http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?p=201365#p201365
Jo, vím, že je to 3 měsíce starý, ale zajímalo mě, zda je to ještě platný a nebo už je to jinak.


Fakt teda můžu reálně založit drowa obecnýho, který bude mít na 1.lvl dexu na 22? Případně třeba Hirana se ...
by Woxa
17:06 27. Nov 2013
Forum: Koš
Topic: startovni atributy "subras"
Replies: 11
Views: 6197

startovni atributy "subras"

Hele děcka, chvíli jsem musel namáhat hlavu (a že to fakt bolelo), abych pochopil jak to vlastně na NT je s těma bonusama do atributů, které dávají různé rasy.

A jestli jsem to pochopil správně, tak třeba u drowa šlechtice proběhne úprava takto:
1) nejprve +2con a -2dex, pro srovnání elfího ...
by Woxa
12:32 05. Aug 2013
Forum: Koš
Topic: Srazeni
Replies: 48
Views: 20200

Re: Srazeni

Barbar321 wrote: Ale bonus do uhýbání? To dostává snad nějaký elektrošoky na uskakování? :shock:
Co jen trochu bystřejší smysly, díky kterým před útokem uskočíš o něco dřív?
by Woxa
12:07 16. Mar 2013
Forum: Koš
Topic: Připojení
Replies: 29
Views: 11673

Re: Připojení

Já bych doporučil investovat ty dvě stovky a koupit si originální nwn.
Pak si ušetříš mnoho rozčilování a nebude třeba plakat nad crackem a špatnými klíči.
by Woxa
19:56 19. Feb 2013
Forum: Koš
Topic: Zařazení kouzla škole
Replies: 111
Views: 54278

Re: Zařazení kouzla škole

Mantinel je v zachování rozumnosti a hratelnosti. Že fireball nezapálí slámu je smůla, no. Tak co, třeba ten den víc pršelo. Šlápoty systémově neuděláš, musíš holt použít jiný systémový prostředky sloužící k odhalení někoho v neviditelnosti. Není to papírový DnD který bez DM nemůžeš hrát, a kdy je ...
by Woxa
19:32 19. Feb 2013
Forum: Koš
Topic: Zařazení kouzla škole
Replies: 111
Views: 54278

Re: Zařazení kouzla škole


Ano, myslel jsem IC, ne systémově (jde to ale ruku v ruce). Máš kouzlo. Nějak se ve světě projeví. Můžeš to popsat. Co na tom nechápeš?
Já to chápu, jenže ten projev je těžce omezené systémem a mnohdy i tím, co všechno za vychytávky si do té hry nacpu.

Blbej fireball, prsknu ho po slepici, která ...
by Woxa
18:27 19. Feb 2013
Forum: Koš
Topic: Zařazení kouzla škole
Replies: 111
Views: 54278

Re: Zařazení kouzla škole

A to kouzlo se nějak IC projevuje. Nic ti za mága nebrání ho podrobně prozkoumat a popsat.
Nechtěl jsi říci spíš "nějak systémově projevuje"?
Ono přecijen stavět teorii jen na nějakém "kouzlo se projevuje grafickým efektem 78, zvukovým efektem 626 a dává takové poškození" není ideální.

Jako ...
by Woxa
18:04 19. Feb 2013
Forum: Koš
Topic: Zařazení kouzla škole
Replies: 111
Views: 54278

Re: Zařazení kouzla škole

J.F.Payne wrote:... Máš kouzlo, víš co dělá, ale nemusí to vědět tvůj mág...
No to je právě to, odkud vím co to kouzlo dělá? Z pravidel DnD, z popisky kouzla, z něčeho jiného? Protože na začátku debaty byla zmínka o tom, že Thalie a DnD/NwN skutečnosti do sebe tak úplně nezapadají.
by Woxa
17:37 19. Feb 2013
Forum: Koš
Topic: Zařazení kouzla škole
Replies: 111
Views: 54278

Re: Zařazení kouzla škole


Proč bys kvůli každému uprdnutí sháněl někoho přes reálie?


Protože když bádám např ve fyzice, tak si vezmu zdroj, dva provázky a žárovku. Žárovku připojím přes provázky ke zdroji a zjistím, že nesvítí. Zjistil jsem, že materiál provázku je nevodivý, provázek je nevodivý. Vezmu něco jiného, zase ...