Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked

Jakým způsobem jsem se dostal/a k hraní nwn na persistentních světech?

Na doporučení přátel.
55
46%
Po singl kampani, jsem chtěl zkusit i mulťák.
19
16%
Holdoval jsem "papírovým" rpg a tohle k nim mělo nejblíž.
13
11%
Jsem fanoušek rpg ze staré školy a nwn má ten správnej feeling.
10
8%
Chtěl jsem zkusit i něco jiného, než to co nám servírují klasická MMORPG.
3
3%
K nwn jsem se přesunul z podobné onlinovky (UO, atd.)
10
8%
Kvůli své holce/klukovi ;)
3
3%
Zcela náhodou.
6
5%
Žádná s hlasovacích variant se mi nelíbí, svou "story" sepíšu do diskuze.
0
No votes
 
Total votes: 119

User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by KaTo »

Já jsem začínal (lehce poznamenán v mládí něčím jako Dračák) na jiném serveru, kam mě zatáhl a nalákal kámoš...následně mě z toho serveru "dostala" komunita kolem vedení. Na další doporučení (jiného hráče) jsem přesedlal na Thálii a líbilo se mi tu. Člověk se naučil "IC" odseparovat/ignorovat určité druhy hráčů (to není urážka ničí hry, jen konstatování faktu, že některé "cizí" přístupy ke hře mi nesedí) a hrál naopak s těma s kterýma mi to sedělo a "bavilo".
Co se týká přilákání nových, několik kamarádů jsem k NWN dotáhl, někteří zůstali déle, jiné kratší dobu. "Suchá" reklama je fajn, ale osobní ukázka "vo-co-de" jasně vede.
...vlastně na NWN mám asi nejraději osobní setkání, kdy se zainteresovaní slezou a pokecají o hře, postavách, o situacích, atd.

...a OT odpověď, proč jsem hrát přestal, bych viděl:
1) Lidi se kterými jsem hrál odešli.
2) Změna ekonomiky/kraftu/itemů/featů/postav/dungů/přísun expů.
3) A s tím související flustrace, kdy nemám rád, když díky nedostatku (vlastního) času hrají vedle sebe postavy "veteránů" na 25+ lvl a "nové" na lvl 10. S tím (podle mě) souvisejícími problémy v CvC (a nemyslím tím prioritně zabíjení!!!!!, ale to, že např. vysokolevelový hidař má výhodu proti low-lvlové postavě a vůbec velikost skillů omezená výší lvlu u rozdílně hrajících postav mě krkala). K tomu vědomí, že s mým časem, který bych hře mohl dát, bych se sotva dostal po půl roce na lv15 (možná), zatímco "celodenní" hráči se tam vyšvihnou do měsíce.
4) Mám rád příběhy, kdy postava "hraje" a někam se dějově posouvá (ať už plánovaně, nebo neplánovaně). Většina mých postav hrála spíš komornější "RP" s malým obsahem herců a bývala spíš komparzem, než nějakým gěrojem tahounem...to nechávám jiným :) . Bohužel nedostatek OOC času dořešovat a koordinovat questy (jak IC, tak OOC), aby se hra hýbala a nebyla jen "trapným" čekáním na Godota nebo "sEXPením" pro další lvl, abych konečně mohl ve hře udělat to či ono.


Ve zkratce - kdybych věděl, že si mohu do měsíce vystřelit postavu na 21-24 lvl a zajistit jí existenční zázemí, tak ty pro mě "nudné (opravdu nudné :!: ) začátky skousnu, abych mohl hrát s lidmi, které ten lvl mají (ať už ve friendly nebo non-friendly pozici) a ne tu celou dobu odehrávat systémového chudáčka, který sice "RP" bude (něco) hrát, ale jinak ho uklove každé přebufované NPC o místních power-PvPerech nemluvě (P.S. frakční svět se mi líbí), tak snad...
*zamáčkne slzu nostalgie*
...se i vrátím.
Zkrátka možnost zahrát si s postavou na "rozumném" lvlu cca 3-4 měsíce (nebo déle) a hrát nějaký příběh s kámošema a pak ho (třeba) ukončit a založit novou postavu, se zajištěným zázemím (myšleno systémově = dům, nadprůměrné vybavení, peníze), tj. s vědomím, že s tou postavou nebudu muset ZASE farmit debilní skřety jen proto, abych měl na +1 meč a nájem na příští měsíc apod. Když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně celý schánění výbavy a živobyrí mě vždy obtěžovalo :lol: :lol: , podobných starostí mám dost v reálu, ještě aby mě to stresovalo ve hře u které se chci "bavit", "relaxovat".
Ale chápu, že to je utopie :| :cry: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by monstera »

Začínal jsem se synem ( Huhulák ) na ARK2, prošel jsem všechny NWN servery, a skončil zde. Nejvíce se mi líbila předwipová Thalie, ale i po wipu to nebylo špatné až do června loni, kdy mne to přestávalo bavit, a to proto, že se udělaly ty velké změny v kraftu a expování, odešlo postupně spousta starých hráčů a příšly spousty z demony a z EQ , a hráči, kteří milují CxC, což nemusím. Neodešel jsem zcela, jen občas si přečtu forum a občas se na chvíli naloguju, abych viděl, co je nového. Ale to nadšení ze hry je už pryč...
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Rejty »

monstera wrote:Nejvíce se mi líbila předwipová Thalie, ale i po wipu to nebylo špatné až do června loni, kdy mne to přestávalo bavit, a to proto, že se udělaly ty velké změny v kraftu a expování, odešlo postupně spousta starých hráčů a příšly spousty z demony a z EQ , a hráči, kteří milují CxC, což nemusím.
V čem se craft tolik změnil? Akorát se odstranily věci +20 (+24!!!), který se do tý hry neměly nikdy dostat.

Zrovna tobě se, pokud vím, všichni hráči co se týče CvC vyhýbali, tak nevím, proč je problém zrovna s tímhle.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by monstera »

Rejty wrote:
monstera wrote:Nejvíce se mi líbila předwipová Thalie, ale i po wipu to nebylo špatné až do června loni, kdy mne to přestávalo bavit, a to proto, že se udělaly ty velké změny v kraftu a expování, odešlo postupně spousta starých hráčů a příšly spousty z demony a z EQ , a hráči, kteří milují CxC, což nemusím.
V čem se craft tolik změnil? Akorát se odstranily věcí +20 (+24!!!), který se do tý hry neměly nikdy dostat.

Zrovna tobě se, pokud vím, všichni hráči co se týče CvC vyhýbali, tak nevím, proč je problém zrovna s tímhle.
Kraft se změnil zcela - veškeré poznámky, co který kámen, kov, kůže atd dělá , se mohly zahodit, protože vše bylo jinak. Zkušenosti získané prací se taky změnily, a postupovat při ziscích po 1 expu skutečně není zábavné.
CvC se mi možná někteří vyhýbali, ale jednou se na Sandru vrhla hned u jezevců skupina několika vysoko lvl kouzelníků, a i když utíkala na cestu ke hřbitovu tak ji znehybnili a z dálky odpravili a ztráta levelu na 29 lvl je prakticky v tomto systému od června platném nenahraditelná.


.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Krata »

mě k NWN přivedl Jonny, hrál kdysi na Alhambrii (myslim) nevim jak k tomu přišel on.. však! NWN mě stále baví, možná je problém s tim ho dostat mezi lidi, málo koho napadne že něco takového v NWN existuje, někteří v mém okolí ani už nevědí, co NWN je.. už kdysi tu padl návrh napsat do nějakého herního magazinu, možná nastal ten správný čas :) , navrhuji Level, jsem dlouholetym předplatielem :)

a proč lidi odcházejí? no.. kdysi sem hrál s hráči a později DMkoval pro hráče, které hra bavila a hráli kvůli RP.. později se mi už všichni zdáli moc uspěchání, každej se hnal za expama a lootem, později už sem měl pocit že mi lidi do Q lezou jen kvůli tomu, že chtěji na konci odměnu, mlátili všechno co bylo červené a když bylo něco jak se jim nelíbilo? začali mi do Q kecat a jen si stěžovali, místo toho aby hráli RP do konce.. to byl důvod mého odchodu.. a myslim že i pár dalších lidí, už neni s kym hrát dobré coolové RP, jako v předwipové Thalii (nestěžuju si na wipe, jen před nim a chvíli po nem tu byli skvělí lidé)
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Narsith
Šlechtic
Posts: 418
Joined: 13:05 30. Jul 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Narsith »

To monstera:Kraft se změnil zcela - veškeré poznámky, co který kámen, kov, kůže atd dělá , se mohly zahodit, protože vše bylo jinak. Zkušenosti získané prací se taky změnily, a postupovat při ziscích po 1 expu skutečně není zábavné.
CvC se mi možná někteří vyhýbali, ale jednou se na Sandru vrhla hned u jezevců skupina několika vysoko lvl kouzelníků, a i když utíkala na cestu ke hřbitovu tak ji znehybnili a z dálky odpravili a ztráta levelu na 29 lvl je prakticky v tomto systému od června platném nenahraditelná.

No strata expu na vyšim lvl je opravdu frustruici a těžko se naharazuje.To možna pravě odrazuje hrače zkušenějši kteři už se někdy z NwN dostli do křižku.Ale zase na druhou stranu,znam hry kde přijdeš nejen o expy ale i o drahoceny eqip na ktery vydělavaš třeba i několik měsicu :)
ACC Bziik
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Sapal »

monstera wrote:CvC se mi možná někteří vyhýbali, ale jednou se na Sandru vrhla hned u jezevců skupina několika vysoko lvl kouzelníků, a i když utíkala na cestu ke hřbitovu tak ji znehybnili a z dálky odpravili a ztráta levelu na 29 lvl je prakticky v tomto systému od června platném nenahraditelná.
Myslíš ten incident, kdy jsme ti odkrouhnuli lowlevel postavu, ty si přelognul na Sandru, naběhnul si na nás a začal si kouzlit? Škoda jen, že si byl tenkrát tak akční, že si ani nenahodil odpor, takže nám to nic neudělalo. Jo a ta skupina kouzelníků- Já jsem byl sice dobrej kouzelník, ale za celou skupinu jsem fakt nevydal. Kdyby tam nebyl ten kouzelník s kosou, tak nevim. :D To jen abych incident uvedl na pravou míru.
User avatar
Manas
Poutník
Posts: 81
Joined: 15:48 09. Apr 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Manas »

nojo Vorenus ma magicky nadani na kritiky :mrgreen:
Vorenus....Pravá ruka Černé paní, vykonavatel její vůle.
http://www.youtube.com/watch?v=ysWRb9bqB-Y&NR=1
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Desmond »

Můžete to prosím řešit jinde? Od čeho pak máme spam audítko. Díky. Příště rovnou mažu.
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by monstera »

Sapal wrote:
monstera wrote:CvC se mi možná někteří vyhýbali, ale jednou se na Sandru vrhla hned u jezevců skupina několika vysoko lvl kouzelníků, a i když utíkala na cestu ke hřbitovu tak ji znehybnili a z dálky odpravili a ztráta levelu na 29 lvl je prakticky v tomto systému od června platném nenahraditelná.
Myslíš ten incident, kdy jsme ti odkrouhnuli lowlevel postavu, ty si přelognul na Sandru, naběhnul si na nás a začal si kouzlit? Škoda jen, že si byl tenkrát tak akční, že si ani nenahodil odpor, takže nám to nic neudělalo. Jo a ta skupina kouzelníků- Já jsem byl sice dobrej kouzelník, ale za celou skupinu jsem fakt nevydal. Kdyby tam nebyl ten kouzelník s kosou, tak nevim. :D To jen abych incident uvedl na pravou míru.
Tak kvůli úplné pravé míře. Tu lowlwl postavu jste v Ivory požádali, aby vám šla někomu s něčím pomoct u jezevců, protože je dobrák , tak šla, a tam jste ji sprostě odkrouhli. To mne uvedlo do stavu zuřivosti, při kterém jsem se dost nekontroloval a došlo k výše uvedené scénce se Sandrou. Tím pádem proto, že dobrák lowlwl šla na požádání napomoc, jsem měl hned dvě postavy po smrti. To mne skutečně otrávilo, ale podstatnější byly ty změny kraftu a systému expování....
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Shaman88 »

Z vlastní zkušenosti a ze zkušenosti známých, o tom na jakém serveru se udržím rozhoduje první den hraní.
Prostě je začátek těžkej, tak to často nemá smysl. Naopak po jednom dni když to člověka chytne tak už ho pak problémy neodstaví.

Noví hráči - odchovanci moderních her - jsou navíc zvyklí že je hra zabaví i bez toho aby do ní investovali nějakou větší snahu. Tohle na většině nwn světů nefunguje... protože herní možnosti se postupně odemykají s vyšším lvlem a zvláště u RP světů je vyšší lvl těžce časově dosahnutelný....

S tím prvním dnem hraní souvisí i to že hráč když založí svou postavu tak je vlastně ve hře na solo. Prostě sám si musí zorganizovat svou vlastní zábavu, častokrát neví jak se zapojit do dění aby z toho něco měl. Zajimavým řešením je začátečnická guilda do které se může připojit hráč hned při tvoření postavy. (S možností kdykoli odejít). Guilda s nějakým vybavením (třeba guildhousem) a několika velmi aktivními hráči ve vedení, kteří se HNED AUTOMATICKY nového hráče ujmou a hráčskými questy mu ukáží hru, dostanou ho do dění, a prostě ho směřují k zábavě.
User avatar
Narsith
Šlechtic
Posts: 418
Joined: 13:05 30. Jul 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Narsith »

Shaman88 wrote:Z vlastní zkušenosti a ze zkušenosti známých, o tom na jakém serveru se udržím rozhoduje první den hraní.
Prostě je začátek těžkej, tak to často nemá smysl. Naopak po jednom dni když to člověka chytne tak už ho pak problémy neodstaví.

Noví hráči - odchovanci moderních her - jsou navíc zvyklí že je hra zabaví i bez toho aby do ní investovali nějakou větší snahu. Tohle na většině nwn světů nefunguje... protože herní možnosti se postupně odemykají s vyšším lvlem a zvláště u RP světů je vyšší lvl těžce časově dosahnutelný....

S tím prvním dnem hraní souvisí i to že hráč když založí svou postavu tak je vlastně ve hře na solo. Prostě sám si musí zorganizovat svou vlastní zábavu, častokrát neví jak se zapojit do dění aby z toho něco měl. Zajimavým řešením je začátečnická guilda do které se může připojit hráč hned při tvoření postavy. (S možností kdykoli odejít). Guilda s nějakým vybavením (třeba guildhousem) a několika velmi aktivními hráči ve vedení, kteří se HNED AUTOMATICKY nového hráče ujmou a hráčskými questy mu ukáží hru, dostanou ho do dění, a prostě ho směřují k zábavě.
Ano z tim plně souhlasim. Založil bych spiše nejakou Akademi pro novačky.Kde by byly oslabene NPC potvory a novačci by nechcipali na každem kroku a v klidu si vyzkoušeli taktiku boje a lovu.V klidu by si tam mohli třeba udělat 2-3 lvliky,zorientovat se co a jak a pak vyrazit do světa.Samozřejmě bych to nechal jen na jejich volbě...jestli chtěji podstoupit Akademi nebo se rovnou vrhnout do viru udalosti na Thali.V Akademi by to levelovani samozřejmě bylo o trochu pomalejši než venku ale davalo by to zaroveň možnost setkani novačku.Samozřejmosti by bylo že po dosahnuti toho 2 nebo 3 lvl by už žadne expy nikdo nedostaval :)
ACC Bziik
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Rejty »

Mně se líbil na Alhambrii ostrov Iff. Byla to kolonie na osamocenym ostrově, kde všichni začínali a až po splnění Q a dosažení určitýho levelu je to pustilo do světa. Chtěl jsem udělat něco podobnýho i tady, ale nesetkalo se to s úspěchem.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by davidsoft »

Rejty wrote:Mně se líbil na Alhambrii ostrov Iff. Byla to kolonie na osamocenym ostrově, kde všichni začínali a až po splnění Q a dosažení určitýho levelu je to pustilo do světa. Chtěl jsem udělat něco podobnýho i tady, ale nesetkalo se to s úspěchem.
Izolace nováčků od zkušených postav je to nejhorší, co můžete udělat. Dosáhnete tak jen toho, že bude hráč psát telly všem okolo, že potřebuje poradit s questem, protože neví, jak dál. Začínající postava se především potřebuje IC seznámit s někým, kdo jí poradí, co může dělat a co nemůže dělat (vzpomínám na to, jak si Elandra myslela, že může stahovat kůži z dobytka místních zemědělců).
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
Narsith
Šlechtic
Posts: 418
Joined: 13:05 30. Jul 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Narsith »

Jasny,izolovat novačky by byla chyba. Ale nejake misto kde by si ozkoušeli jake to je by se určitě šiklo.A klidně by tam občas za nima mohl zajt nejaky zkušenějši hrač a poradit jim.
ACC Bziik
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti
Locked