Možnost změnit popisek postavy

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by kucik »

J.F.Payne wrote:Buď jak buď, argument s jediným identifikačním znakem postavy selhává ve cvhíli, když má někdo pole popisku úplně nevyplněné, nebo má popisek nijak nepopisující vzhled postavy ("Jsem potulnej bojovník co nic nedělá zadarmo") a nebo, a to ještě hůř, je tam "Podědil jsi po svých elfích rodičích..." - alespoň podle mě.
Jenže pokud má takovej popis, tak je to prostě trotl a sebedokonalejší ruční úprava popisků to nezachrání.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by G-ladiator »

To byl argument proti tomu, že to je jediný způsob jak identifikovat postavu, řekl bych.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by kucik »

Jasně, ovšem v případě takovejch postav budu popisovat //Trotl xyz, kterej si nebyl schopnej napsat popisek, takže ti můžu říct tak rasu a phenotyp.

Neboli je to jediná identifikace pro postavy a hráče, kteří, řeší trochu jak postava vypadá atp. Vysvětlím, kam tím mířím.

Postavy (hráče) bez popisku stejně nenapadne, že by si tam nějaký dali, jinak by to už udělali. = nulová identifikace
Ta část hráčů, která popis řeší, je nejspíš právě tou skupinou, která by ho upravovala a tudíž by přestalo být možné popsat alespoň tyhle postavy.

Nebo to uděláme jinak. Já přidám příkazy pro úpravu popisu, pokud přesvědčíte Rejtyho, že to za to stojí. Pokud s tím budou problémy, tak se to zas zruší.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by J.F.Payne »

To je skvělej přístup!
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Práček
Velmistr
Posts: 1180
Joined: 22:03 11. Mar 2010
Location: Práglevačka

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Práček »

jo a ještě změna jména nad hlavou...už se těším až se budu jmenovat Pepinda z Doubkova :mrgreen: maskování :twisted:
Image
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Sapal »

Práček wrote:jo a ještě změna jména nad hlavou...už se těším až se budu jmenovat Pepinda z Doubkova :mrgreen: maskování :twisted:
To ti nepomůže, musí se zrušit povinnost nahazovat odpor. Aspoň bude čas hodit nějakou hlášku, ze který dotyčný pozná, že si nepřátelsky naladěnej. :D
PiAn0
Měšťan
Posts: 179
Joined: 20:06 03. Jan 2009
Location: Praha
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by PiAn0 »

To na Kandelabrii maji pekne, ze kdyz si nasadis kapuci nebo prilbu tak zmizi tve jmeno a obevi se nad tebou jen zahalena postava a stejne tak v playerlistu a pokud se promenis tak ti take zmizi jmeno a misto neho mas nazev tvora do ktere ho ses promenil a ostatni te pak nemuzou poznat pokud teda na servru nejste jen dva.
Victor Gall - G14
Vojta(podsluncem) - Víly neexistují!
User avatar
Práček
Velmistr
Posts: 1180
Joined: 22:03 11. Mar 2010
Location: Práglevačka

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Práček »

týýý jo, to by bylo teprve PKření :mrgreen:
Image
PiAn0
Měšťan
Posts: 179
Joined: 20:06 03. Jan 2009
Location: Praha
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by PiAn0 »

No pokud je servr na takovehle urovni tak pak samozrejme nema cenu zavadet nanej nejake Rp systemy
Victor Gall - G14
Vojta(podsluncem) - Víly neexistují!
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by davidsoft »

PiAn0 wrote:To na Kandelabrii maji pekne, ze kdyz si nasadis kapuci nebo prilbu tak zmizi tve jmeno a obevi se nad tebou jen zahalena postava a stejne tak v playerlistu a pokud se promenis tak ti take zmizi jmeno a misto neho mas nazev tvora do ktere ho ses promenil a ostatni te pak nemuzou poznat pokud teda na servru nejste jen dva.
Takže zahalená postava může klidně nahlas mluvit a ani její vlastní matka nemá žádnou šanci poznat ji třeba podle hlasu? A nikdo nepozná ani zda má mužský či ženský hlas, pokud hráč náhodou nepoužije nějakou zvukovou akci? To mi připadne trochu přehnané.

Myslím, že hráči by se spíš měli učit hrát, že jejich postava někoho nepozná, než jim tu identitu systémově zatajovat.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
Elverin
Měšťan
Posts: 229
Joined: 13:50 30. Apr 2010

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Elverin »

Me osobne by se libilo kdyby tam moznost byla i pro nejake kratkodobejsi zmeny. Kdyz je nekde skupina hracu, ke ktere se postupne pridavaji dalsi, tak je celkem otravne emotovat 6x zasebou kde ma postava nejake viditelne zraneni. Nehlede na fakt ze pak hrac muze vypadat jak masochista co musi dat nutne najevo kde ma zas jeho postava kde jake zraneni. Zas nadruhou stranu do toho popisku se, co jsem si vsimla malokdo vubec kouka :D
Elverin z rodu Darwolf - Všechno ví, všechno zná, všude byla dvakrát, za moře vidí a klíče má i od lesa
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Thuereg »

Elverin wrote:Me osobne by se libilo kdyby tam moznost byla i pro nejake kratkodobejsi zmeny. Kdyz je nekde skupina hracu, ke ktere se postupne pridavaji dalsi, tak je celkem otravne emotovat 6x zasebou kde ma postava nejake viditelne zraneni. Nehlede na fakt ze pak hrac muze vypadat jak masochista co musi dat nutne najevo kde ma zas jeho postava kde jake zraneni. Zas nadruhou stranu do toho popisku se, co jsem si vsimla malokdo vubec kouka :D
No spíš jde o to, že si popisek čtu když postavu potkám prvně a dál už koukám na to co má na sobě a tak. Podruhý popisky málkdy čtu pokud mě hráč neupozorní na změnu.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Nalkanar »

Prostě je tu jiná mentalita a prakticky nikdo tu nečte popisky vícekrát :P :D kdyby radši Drake uvažoval nad tím, že když je mág v přítelíčkovi, tak z něj nemůže mluvit za postavu :mrgreen:
.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Prasokralik »

Tak to se dá vyřešit žejo, za jméno se ještě dopíše verze postavy, třeba Elverin v. 2.5, Theureg v 3.6 a tak dál
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
drake127
Obyvatel
Posts: 143
Joined: 15:22 08. Nov 2008

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by drake127 »

Nalkanar wrote:Prostě je tu jiná mentalita a prakticky nikdo tu nečte popisky vícekrát :P :D kdyby radši Drake uvažoval nad tím, že když je mág v přítelíčkovi, tak z něj nemůže mluvit za postavu :mrgreen:
Ten tu ještě nemá postavu, takže takové věci ani neví. Řešil teď, jestli musí popisek postavy trefit hnedle na poprvé.

Tyhle věci jsou drobnosti a problémy, jak vidno, jsou převážně administrativní (aneb "a chceme to?").

Prasokralik: Proč ne rovnou plnou informaci o verzi? Např. Elverin 3.14.1.7601-r4. :wink: Jestli tu běží NWNX v nějaké nové verzi, tak by šlo udělat i to, že by postava, u které se změnil popisek začala blikat hráči, který si jej ještě nepřečetl. :D

PS: A malé d v mém oslovení, prosím.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Locked