Grafárna

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Grafárna

Post by Radim »

Pls některá chytrá hlava ať mi poradí.

Funkce VPU recover restartovala nastavení grafického akcelerátoru....tohle mi to dost často vyhazuje s tím,že se sekne celá hra.Když se vrátím zpátky po tom co odkliknu neodeslání chybového hlášení zase se to rozjede,ale opět jen na chvíli.

Grafárnu mám ATI Radeon HD 3800 512Mb

edit: už jsem zkoušel pár různých ovladačů,ale pořád stejnej problém
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
Terbee
Obyvatel
Posts: 108
Joined: 18:33 17. Jan 2011

Re: Grafárna

Post by Terbee »

Mám podobný problém taky s grafárnou od ATI - nefunguje mi tool a vyhazuje mi to hlášku v příloze
S prasokrálíkem jsme na to koukali, zkoušeli jsme asi troje různé ovladače a bezezměny :cry:

mám grafárnu ATI MOBILITY FireGL V5200
Attachments
hlaska toolu.JPG
"Lidé jsou ve tmě a nevědí, jak dál,
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."


"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Grafárna

Post by KaTo »

Mám (měl jsem) Ati Radeon 1950 (256 MB) a tento problém jsem měl taky....na prvním lvlu. Stávalo se to ale jen s "novými" hrami vyžadujícími vyšší výkon grafiky. NWN mi to nechávalo na pokoji.
Na druhém lvlu se grafika přestala obtěžovat s jakýmikoli hláškami a rovnou přešla k vytuhování kompu. (nutný manuální restart)
Pár týdnů na to postoupila na třetí lvl a místo vytuhávání kompu ho rovnou restartovala.
Resume - na grafice ti nejspíš odchází něco, co je háklivé na přehřívání při vyšším výkonu grafiky.
Solution - unknown nebo výměna grafiky (můj případ).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Grafárna

Post by Prasokralik »

KaTo wrote:Mám (měl jsem) Ati Radeon 1950 (256 MB) a tento problém jsem měl taky....na prvním lvlu. Stávalo se to ale jen s "novými" hrami vyžadujícími vyšší výkon grafiky. NWN mi to nechávalo na pokoji.
Na druhém lvlu se grafika přestala obtěžovat s jakýmikoli hláškami a rovnou přešla k vytuhování kompu. (nutný manuální restart)
Pár týdnů na to postoupila na třetí lvl a místo vytuhávání kompu ho rovnou restartovala.
Resume - na grafice ti nejspíš odchází něco, co je háklivé na přehřívání při vyšším výkonu grafiky.
Solution - unknown nebo výměna grafiky (můj případ).
ne-e tady je důležité to, jak ty jsi psal, "nwn mi to nechávalo napokoji"

ano ve tvém případě je chyba tam kde ji popisuješ

v případě těch dvou pisatelů před tebou ne

ati a nwn si zkrátka nikdy nerozumněli, obzvlášť co se týče některých starších ati grafických karet

na ten samý problém lze narazit uplně všude, stačí napsat kombinaci písmen a-t-i a n-w-n do googlu a objeví se přehlídka problémů

Nejvtipnější na tom je, že neexistuje fixní řešení problému, často pomohou nové ovladače. Často ale ne. Někdy pomohou naopak starší ovladače. No a někdo zas zjistí, že ať s tím dělá co s tím dělá, stejně mu to nakonec napíše atioglxx.dll chyba. Že TerBee?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Grafárna

Post by Radim »

Zatím to vypadá,že asi nepomůže nic bo několik druhů ovladačů nic nezměnilo.S NWN problém nemám,ale ty novější věci to prostě nedává.Navíc hledat ovladače je fakt zábava a na novou grafárnu nemám prašule a bylo by mi jich líto je nacpat zrovna do kompu.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Grafárna

Post by Shaman88 »

Na starém počítači jsem měl taky ATI. Nevím už jakej typ. Pořád mi to padalo, a nepomohli žádné ovladače.
Nakonec jsem skončil u toho že jsem si na ten comp nainstaloval linux a faral nwn na linuxu... jiné řešení jsem nenašel.
Decka
Šlechtic
Posts: 311
Joined: 22:35 18. Sep 2010

Re: Grafárna

Post by Decka »

VPU recover monitoruje činnost jádra grafické karty a v případě, že jádro přestane komunikovat s ovladači, restartuje ovladače a obnoví činnost jádra grafické karty.

To muže mít dva duvody

1.softwarový - zkus sehnat ještě jiné ovladče

2. hardwarový - a) Karta se ti v 3d režimu přehřívá, fyzicky ji překontroluj, vyčisti od prachu
b) zkus snížit napětí na jádru karty

Další možnost je vypnout tu funkci v Catalyst control centru, alespon ve starších Catalystech to šlo, nevim jak dnes...nicméně výsledek téhle operace muže být všelijaký v závislosti na tom, kde je u tebe problém

A poslední možností je reklamace karty
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Grafárna

Post by Radim »

Decka wrote:b) zkus snížit napětí na jádru karty
Tak všechno vyzkouším a uvidíme,ale jak mám udělat tohle to sem nějak nepobral :mrgreen: ,sem na tohle lamka.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Locked