Pls některá chytrá hlava ať mi poradí.
Funkce VPU recover restartovala nastavení grafického akcelerátoru....tohle mi to dost často vyhazuje s tím,že se sekne celá hra.Když se vrátím zpátky po tom co odkliknu neodeslání chybového hlášení zase se to rozjede,ale opět jen na chvíli.
Grafárnu mám ATI Radeon HD 3800 512Mb
edit: už jsem zkoušel pár různých ovladačů,ale pořád stejnej problém
Grafárna
Grafárna
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Grafárna
Mám podobný problém taky s grafárnou od ATI - nefunguje mi tool a vyhazuje mi to hlášku v příloze
S prasokrálíkem jsme na to koukali, zkoušeli jsme asi troje různé ovladače a bezezměny
mám grafárnu ATI MOBILITY FireGL V5200
S prasokrálíkem jsme na to koukali, zkoušeli jsme asi troje různé ovladače a bezezměny
mám grafárnu ATI MOBILITY FireGL V5200
"Lidé jsou ve tmě a nevědí, jak dál,
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."
"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."
"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
Re: Grafárna
Mám (měl jsem) Ati Radeon 1950 (256 MB) a tento problém jsem měl taky....na prvním lvlu. Stávalo se to ale jen s "novými" hrami vyžadujícími vyšší výkon grafiky. NWN mi to nechávalo na pokoji.
Na druhém lvlu se grafika přestala obtěžovat s jakýmikoli hláškami a rovnou přešla k vytuhování kompu. (nutný manuální restart)
Pár týdnů na to postoupila na třetí lvl a místo vytuhávání kompu ho rovnou restartovala.
Resume - na grafice ti nejspíš odchází něco, co je háklivé na přehřívání při vyšším výkonu grafiky.
Solution - unknown nebo výměna grafiky (můj případ).
Na druhém lvlu se grafika přestala obtěžovat s jakýmikoli hláškami a rovnou přešla k vytuhování kompu. (nutný manuální restart)
Pár týdnů na to postoupila na třetí lvl a místo vytuhávání kompu ho rovnou restartovala.
Resume - na grafice ti nejspíš odchází něco, co je háklivé na přehřívání při vyšším výkonu grafiky.
Solution - unknown nebo výměna grafiky (můj případ).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Grafárna
ne-e tady je důležité to, jak ty jsi psal, "nwn mi to nechávalo napokoji"KaTo wrote:Mám (měl jsem) Ati Radeon 1950 (256 MB) a tento problém jsem měl taky....na prvním lvlu. Stávalo se to ale jen s "novými" hrami vyžadujícími vyšší výkon grafiky. NWN mi to nechávalo na pokoji.
Na druhém lvlu se grafika přestala obtěžovat s jakýmikoli hláškami a rovnou přešla k vytuhování kompu. (nutný manuální restart)
Pár týdnů na to postoupila na třetí lvl a místo vytuhávání kompu ho rovnou restartovala.
Resume - na grafice ti nejspíš odchází něco, co je háklivé na přehřívání při vyšším výkonu grafiky.
Solution - unknown nebo výměna grafiky (můj případ).
ano ve tvém případě je chyba tam kde ji popisuješ
v případě těch dvou pisatelů před tebou ne
ati a nwn si zkrátka nikdy nerozumněli, obzvlášť co se týče některých starších ati grafických karet
na ten samý problém lze narazit uplně všude, stačí napsat kombinaci písmen a-t-i a n-w-n do googlu a objeví se přehlídka problémů
Nejvtipnější na tom je, že neexistuje fixní řešení problému, často pomohou nové ovladače. Často ale ne. Někdy pomohou naopak starší ovladače. No a někdo zas zjistí, že ať s tím dělá co s tím dělá, stejně mu to nakonec napíše atioglxx.dll chyba. Že TerBee?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Grafárna
Zatím to vypadá,že asi nepomůže nic bo několik druhů ovladačů nic nezměnilo.S NWN problém nemám,ale ty novější věci to prostě nedává.Navíc hledat ovladače je fakt zábava a na novou grafárnu nemám prašule a bylo by mi jich líto je nacpat zrovna do kompu.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Grafárna
Na starém počítači jsem měl taky ATI. Nevím už jakej typ. Pořád mi to padalo, a nepomohli žádné ovladače.
Nakonec jsem skončil u toho že jsem si na ten comp nainstaloval linux a faral nwn na linuxu... jiné řešení jsem nenašel.
Nakonec jsem skončil u toho že jsem si na ten comp nainstaloval linux a faral nwn na linuxu... jiné řešení jsem nenašel.
Re: Grafárna
VPU recover monitoruje činnost jádra grafické karty a v případě, že jádro přestane komunikovat s ovladači, restartuje ovladače a obnoví činnost jádra grafické karty.
To muže mít dva duvody
1.softwarový - zkus sehnat ještě jiné ovladče
2. hardwarový - a) Karta se ti v 3d režimu přehřívá, fyzicky ji překontroluj, vyčisti od prachu
b) zkus snížit napětí na jádru karty
Další možnost je vypnout tu funkci v Catalyst control centru, alespon ve starších Catalystech to šlo, nevim jak dnes...nicméně výsledek téhle operace muže být všelijaký v závislosti na tom, kde je u tebe problém
A poslední možností je reklamace karty
To muže mít dva duvody
1.softwarový - zkus sehnat ještě jiné ovladče
2. hardwarový - a) Karta se ti v 3d režimu přehřívá, fyzicky ji překontroluj, vyčisti od prachu
b) zkus snížit napětí na jádru karty
Další možnost je vypnout tu funkci v Catalyst control centru, alespon ve starších Catalystech to šlo, nevim jak dnes...nicméně výsledek téhle operace muže být všelijaký v závislosti na tom, kde je u tebe problém
A poslední možností je reklamace karty
Re: Grafárna
Tak všechno vyzkouším a uvidíme,ale jak mám udělat tohle to sem nějak nepobralDecka wrote:b) zkus snížit napětí na jádru karty
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an