Vetešník v Ivory

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Vetešník v Ivory

Post by -RoF- »

Thuereg wrote:
G-ladiator wrote:Imo by to řešila možnost PC být učitelem. Nevím, jak těžké by to bylo naskriptovat (pokud vůbec možné), ale myslím, že by to řešilo spoustu věcí a ještě vytvořilo skvělé příležitosti pro hru.
Nad tim sem taky občas uvažoval a nepřijde mi to jako nijak zvláště blbej nápad :)
ne to je spíš moc pěkný nápad a já myslím že pro některé by to bylo jen fajn spestření ;). Otázkou kdo by to nascriptoval a jak by se to celé provedlo :P
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Vetešník v Ivory

Post by Nalkanar »

Narsith wrote:
Nalkanar wrote:objeví! objeví! žádný ě! ob-jevit, z-jevit, vy-jevit
Pardon,jsem nejaky patek ze školy....a čeština jaksi neni muj rodny jazyk :)
To byla reakce na Theurega :mrgreen:

ad Trenéři - jo dáte prvních pár lvlů bez nich a pak nováčci budou čumět, proč jim ten lvl neleze přes pětku (příklad) - proč si ho sakra nemůžou naklikat jak jinde :mrgreen:
.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Vetešník v Ivory

Post by DenGrasse »

Trenéři jsou, mimo jiné, i OOC mechanika, která hlídá např. možné rozdělení bodů.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Vetešník v Ivory

Post by G-ladiator »

A bylo by možné tuto mechaniku tak, jak je, přenést do itemu podobného duši postavy, kostkám, emocím atp.? Aby ho právě mohly využívat PC k učení jiných PC?
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Vetešník v Ivory

Post by Rejty »

Jestli se budou PC učit navzájem, tak to nakonec dopadne tak, že se kamarádi naučí zadarmo a nebude z toho ani odliv peněz. Jestli by se měli učit PC navzájem, tak jedině za peníze (nákup nějakýho vybavení na trénování) nebo by učitel ztrácel zkušenosti.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Vetešník v Ivory

Post by G-ladiator »

Nebo dát formulku, že učitel může učit jen do (učitelův class lvl/2, zaokrouhleno dolů), kde u těchto lvlů jsou náklady v rámci desítek nebo stovek (co jsem zatím viděl). Případně k tomu omezit prestižky a ty opravdu nechat jen NPC učitelům.

EDIT: Případně učiteli účtovat stejne částku, jakou musí dát u NPC normálně žák - jako náklady na učení, jako jsou cvičné terče/meče a zbroje/kouzelnické svitky atp.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Vetešník v Ivory

Post by Prasokralik »

-přidat do duše bytosti dvě nové možnosti pokud je poblíž jiné PC a to
a) nabídnout znalosti nejbližšímu PC
b) učit se od nejbližšího PC

-pokud se sejdou dva hráči z ncihž jeden bude vyšší povolání stejného druhu než druhý, oba použijí příslušnou možnost, otevře se npc dialog jako s každým jiným npc učitelem, přes který už si žák nakliká level sám i s příslušným odečtem peněz za daný level/class

-pokud žák nakliká level u učitele, učiteli se objeví v invu licence o tom, že úspěšně odučil žáka, v tagu licence bude žákův level

-licence si může učitel směnit u libovolného NPC učitele za expy v hodnotě odučený lvl žáka vynásobeno deseti

Důsledky:
-odliv peněz jako doposud
-kontrola rozložení bodů, featů, povolání jako doposud
-motivace pro vyšší levely něco naučit ty nižší
-možnosti pro krásné erpení vztahu žák-učitel bez nutnosti OOC obíhání npc po hospodách


příklad: Trpasličí barbar Obelix (s velkým břichem a levelem) se rozhodne něco naučit jiného trpasličího barbara Asterixe (s menším břichem a levelem). Obelix, kterýžto je lvl 12 bez potíží může učit čtyřlevelového Asterixe na jeho barbarský stupeň 5. Asterix tedy zacvaká Obelixovi 40 zlatek (což ale řeší systém přes daný učitelský dialog, proto zlatky nedostane Obelix, nýbrž zlatky normálně zmiznou) a nakliká si level. Obelixovi se objeví v inventáři licence stupně 5. Oba mají radost, poseděj v hospodě, popijou, Asterix musí jít venčit psa a jde offline. Obelix se tedy sebere, zajde za nejbližším npc učitelem (či jiným npc které tohle bude řešit) a hezky si vymění svoji učitelskou licenci za 50 expíků které mu přijdou k duhu (popřípadě menší-větší částku odvislou od posouzení týmu)

Voila. Všichni jsou spokojení. DanGrís nemusí hlídat falešné bodíky, rejtymu zmizí z modulu peníze, hráči se můžou navzájem učit a DM se nemusí starat o odměny za pěkně sehrané učitelství.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Vetešník v Ivory

Post by Nalkanar »

EDIT: sry jsem idiot a ten příklad mě trošku zmátl :mrgreen:
Last edited by Nalkanar on 08:53 06. Jun 2011, edited 1 time in total.
.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Vetešník v Ivory

Post by Prasokralik »

Nalkanar wrote:Problém - my casteři platíme již od relativně nízkých lvlů částky v řádech měšců, což převedeno na expy by dotyčného mága asi pořádně hnulo, takže by zas bojovníci řvali, jak to není fér. Takže buď nechat odměny víc symbolické, nezávislé na tom koho za kolik učíš, anebo bych je vůbec nedával, čistě pro tu RP možnost a snadnost využití.
jo tos mě nepochopil, já psal 10xlvl jako odměnu za "licenci" tedy závislou jen a pouze na levelu žáka, ne na penězích
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
dira_v_bubnu
Poutník
Posts: 52
Joined: 21:22 26. May 2011

Re: Vetešník v Ivory

Post by dira_v_bubnu »

Prasokralik wrote:-přidat do duše bytosti dvě nové možnosti pokud je poblíž jiné PC a to
a) nabídnout znalosti nejbližšímu PC
b) učit se od nejbližšího PC

-pokud se sejdou dva hráči z ncihž jeden bude vyšší povolání stejného druhu než druhý, oba použijí příslušnou možnost, otevře se npc dialog jako s každým jiným npc učitelem, přes který už si žák nakliká level sám i s příslušným odečtem peněz za daný level/class

-pokud žák nakliká level u učitele, učiteli se objeví v invu licence o tom, že úspěšně odučil žáka, v tagu licence bude žákův level

-licence si může učitel směnit u libovolného NPC učitele za expy v hodnotě odučený lvl žáka vynásobeno deseti

Důsledky:
-odliv peněz jako doposud
-kontrola rozložení bodů, featů, povolání jako doposud
-motivace pro vyšší levely něco naučit ty nižší
-možnosti pro krásné erpení vztahu žák-učitel bez nutnosti OOC obíhání npc po hospodách
Tohle se mi dost libi. :wink: A jeste bych treba udelal, ze kdyz se nekdo bude chtit ucit od nejakyho NPC, tak bude muset zaplatit třeba 1,5x tolik, co při výuce od PC.

A pak by si mohli dávat PC "inzeraty na doucovani" :P
Last edited by dira_v_bubnu on 09:05 06. Jun 2011, edited 1 time in total.
User avatar
Maya
Velmistr
Posts: 1053
Joined: 12:56 05. Dec 2010

Re: Vetešník v Ivory

Post by Maya »

Prasokralik wrote:-přidat do duše bytosti dvě nové možnosti pokud je poblíž jiné PC a to
a) nabídnout znalosti nejbližšímu PC
b) učit se od nejbližšího PC
.............................
Hezké, moc hezké. Myslím, že myšlenka je určitě přínosová, ale... Kdo to nascriptuje? Kdo se hlásí? :)
To je myslím ,že hlavní problém. Vymyslet to by se vymyslelo, chytrých lidí je tu habaděj. Ale od myšlenky přejít k realizaci je už problém, kde většina projektu doslova pojde... :wall:
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Vetešník v Ivory

Post by kucik »

Mě tam spíš vadí, co s těma penězma. Jinak bych se tomu ani nebránil. Ale je divný, to řešej spolu dvě postavy a paníze najednou někam odletěj.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
dira_v_bubnu
Poutník
Posts: 52
Joined: 21:22 26. May 2011

Re: Vetešník v Ivory

Post by dira_v_bubnu »

kucik wrote:Mě tam spíš vadí, co s těma penězma. Jinak bych se tomu ani nebránil. Ale je divný, to řešej spolu dvě postavy a paníze najednou někam odletěj.
A co to brát jako oběť bohům? Nebo ať je ten učitěl klidně dostane, ale až si pujde vyměnit to lejstro za nauční za XP, tak ať musí ty peníze tomu NPC odevzdat. :roll:
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Vetešník v Ivory

Post by Rejty »

Oběť bohům postrádá smysl. Proč by se bohové zajímali o vytrénování nějakýho somráka?

Bral bych to jako náklady za učební pomůcky, popř. pronájem cvičiště, kde by se to trénování mohlo konat, protože se mi nelíbí myšlenka, že se někdo vytrénuje v dungu před místností s bossem. Válečník např. při tréninku zničí zbraně, zbroje, tréninkový panáky, zabije cvičný potvory atd. Zloděj zase paklíče, truhly atd.
Vedoucí týmu Thalie
dira_v_bubnu
Poutník
Posts: 52
Joined: 21:22 26. May 2011

Re: Vetešník v Ivory

Post by dira_v_bubnu »

Rejty wrote:Oběť bohům postrádá smysl. Proč by se bohové zajímali o vytrénování nějakýho somráka?
Například pokud se trénuje nějaký kněz nebo paladin nebo kdokoliv, kdo má něco společnýho s bohem? Jako úplná blbost to zas neni.

Zas na druhou stranu nevidim důvod, proč by si někdo nemohl nakliknout level uprostřed dungu, když s nim jde učitel. Je to určitě lepší ukázat mu v praxi, jak se mlátěj potvory, než mu to jen teoreticky popsat u cvičný figuríny...
Locked