ne to je spíš moc pěkný nápad a já myslím že pro některé by to bylo jen fajn spestřeníThuereg wrote:Nad tim sem taky občas uvažoval a nepřijde mi to jako nijak zvláště blbej nápadG-ladiator wrote:Imo by to řešila možnost PC být učitelem. Nevím, jak těžké by to bylo naskriptovat (pokud vůbec možné), ale myslím, že by to řešilo spoustu věcí a ještě vytvořilo skvělé příležitosti pro hru.
Vetešník v Ivory
Re: Vetešník v Ivory
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: Vetešník v Ivory
To byla reakce na TheuregaNarsith wrote:Pardon,jsem nejaky patek ze školy....a čeština jaksi neni muj rodny jazykNalkanar wrote:objeví! objeví! žádný ě! ob-jevit, z-jevit, vy-jevit
ad Trenéři - jo dáte prvních pár lvlů bez nich a pak nováčci budou čumět, proč jim ten lvl neleze přes pětku (příklad) - proč si ho sakra nemůžou naklikat jak jinde
.
Re: Vetešník v Ivory
Trenéři jsou, mimo jiné, i OOC mechanika, která hlídá např. možné rozdělení bodů.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Vetešník v Ivory
A bylo by možné tuto mechaniku tak, jak je, přenést do itemu podobného duši postavy, kostkám, emocím atp.? Aby ho právě mohly využívat PC k učení jiných PC?
Re: Vetešník v Ivory
Jestli se budou PC učit navzájem, tak to nakonec dopadne tak, že se kamarádi naučí zadarmo a nebude z toho ani odliv peněz. Jestli by se měli učit PC navzájem, tak jedině za peníze (nákup nějakýho vybavení na trénování) nebo by učitel ztrácel zkušenosti.
Vedoucí týmu Thalie
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Vetešník v Ivory
Nebo dát formulku, že učitel může učit jen do (učitelův class lvl/2, zaokrouhleno dolů), kde u těchto lvlů jsou náklady v rámci desítek nebo stovek (co jsem zatím viděl). Případně k tomu omezit prestižky a ty opravdu nechat jen NPC učitelům.
EDIT: Případně učiteli účtovat stejne částku, jakou musí dát u NPC normálně žák - jako náklady na učení, jako jsou cvičné terče/meče a zbroje/kouzelnické svitky atp.
EDIT: Případně učiteli účtovat stejne částku, jakou musí dát u NPC normálně žák - jako náklady na učení, jako jsou cvičné terče/meče a zbroje/kouzelnické svitky atp.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Vetešník v Ivory
-přidat do duše bytosti dvě nové možnosti pokud je poblíž jiné PC a to
a) nabídnout znalosti nejbližšímu PC
b) učit se od nejbližšího PC
-pokud se sejdou dva hráči z ncihž jeden bude vyšší povolání stejného druhu než druhý, oba použijí příslušnou možnost, otevře se npc dialog jako s každým jiným npc učitelem, přes který už si žák nakliká level sám i s příslušným odečtem peněz za daný level/class
-pokud žák nakliká level u učitele, učiteli se objeví v invu licence o tom, že úspěšně odučil žáka, v tagu licence bude žákův level
-licence si může učitel směnit u libovolného NPC učitele za expy v hodnotě odučený lvl žáka vynásobeno deseti
Důsledky:
-odliv peněz jako doposud
-kontrola rozložení bodů, featů, povolání jako doposud
-motivace pro vyšší levely něco naučit ty nižší
-možnosti pro krásné erpení vztahu žák-učitel bez nutnosti OOC obíhání npc po hospodách
příklad: Trpasličí barbar Obelix (s velkým břichem a levelem) se rozhodne něco naučit jiného trpasličího barbara Asterixe (s menším břichem a levelem). Obelix, kterýžto je lvl 12 bez potíží může učit čtyřlevelového Asterixe na jeho barbarský stupeň 5. Asterix tedy zacvaká Obelixovi 40 zlatek (což ale řeší systém přes daný učitelský dialog, proto zlatky nedostane Obelix, nýbrž zlatky normálně zmiznou) a nakliká si level. Obelixovi se objeví v inventáři licence stupně 5. Oba mají radost, poseděj v hospodě, popijou, Asterix musí jít venčit psa a jde offline. Obelix se tedy sebere, zajde za nejbližším npc učitelem (či jiným npc které tohle bude řešit) a hezky si vymění svoji učitelskou licenci za 50 expíků které mu přijdou k duhu (popřípadě menší-větší částku odvislou od posouzení týmu)
Voila. Všichni jsou spokojení. DanGrís nemusí hlídat falešné bodíky, rejtymu zmizí z modulu peníze, hráči se můžou navzájem učit a DM se nemusí starat o odměny za pěkně sehrané učitelství.
a) nabídnout znalosti nejbližšímu PC
b) učit se od nejbližšího PC
-pokud se sejdou dva hráči z ncihž jeden bude vyšší povolání stejného druhu než druhý, oba použijí příslušnou možnost, otevře se npc dialog jako s každým jiným npc učitelem, přes který už si žák nakliká level sám i s příslušným odečtem peněz za daný level/class
-pokud žák nakliká level u učitele, učiteli se objeví v invu licence o tom, že úspěšně odučil žáka, v tagu licence bude žákův level
-licence si může učitel směnit u libovolného NPC učitele za expy v hodnotě odučený lvl žáka vynásobeno deseti
Důsledky:
-odliv peněz jako doposud
-kontrola rozložení bodů, featů, povolání jako doposud
-motivace pro vyšší levely něco naučit ty nižší
-možnosti pro krásné erpení vztahu žák-učitel bez nutnosti OOC obíhání npc po hospodách
příklad: Trpasličí barbar Obelix (s velkým břichem a levelem) se rozhodne něco naučit jiného trpasličího barbara Asterixe (s menším břichem a levelem). Obelix, kterýžto je lvl 12 bez potíží může učit čtyřlevelového Asterixe na jeho barbarský stupeň 5. Asterix tedy zacvaká Obelixovi 40 zlatek (což ale řeší systém přes daný učitelský dialog, proto zlatky nedostane Obelix, nýbrž zlatky normálně zmiznou) a nakliká si level. Obelixovi se objeví v inventáři licence stupně 5. Oba mají radost, poseděj v hospodě, popijou, Asterix musí jít venčit psa a jde offline. Obelix se tedy sebere, zajde za nejbližším npc učitelem (či jiným npc které tohle bude řešit) a hezky si vymění svoji učitelskou licenci za 50 expíků které mu přijdou k duhu (popřípadě menší-větší částku odvislou od posouzení týmu)
Voila. Všichni jsou spokojení. DanGrís nemusí hlídat falešné bodíky, rejtymu zmizí z modulu peníze, hráči se můžou navzájem učit a DM se nemusí starat o odměny za pěkně sehrané učitelství.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Vetešník v Ivory
EDIT: sry jsem idiot a ten příklad mě trošku zmátl 
Last edited by Nalkanar on 08:53 06. Jun 2011, edited 1 time in total.
.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Vetešník v Ivory
jo tos mě nepochopil, já psal 10xlvl jako odměnu za "licenci" tedy závislou jen a pouze na levelu žáka, ne na penězíchNalkanar wrote:Problém - my casteři platíme již od relativně nízkých lvlů částky v řádech měšců, což převedeno na expy by dotyčného mága asi pořádně hnulo, takže by zas bojovníci řvali, jak to není fér. Takže buď nechat odměny víc symbolické, nezávislé na tom koho za kolik učíš, anebo bych je vůbec nedával, čistě pro tu RP možnost a snadnost využití.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
-
dira_v_bubnu
- Poutník
- Posts: 52
- Joined: 21:22 26. May 2011
Re: Vetešník v Ivory
Tohle se mi dost libi.Prasokralik wrote:-přidat do duše bytosti dvě nové možnosti pokud je poblíž jiné PC a to
a) nabídnout znalosti nejbližšímu PC
b) učit se od nejbližšího PC
-pokud se sejdou dva hráči z ncihž jeden bude vyšší povolání stejného druhu než druhý, oba použijí příslušnou možnost, otevře se npc dialog jako s každým jiným npc učitelem, přes který už si žák nakliká level sám i s příslušným odečtem peněz za daný level/class
-pokud žák nakliká level u učitele, učiteli se objeví v invu licence o tom, že úspěšně odučil žáka, v tagu licence bude žákův level
-licence si může učitel směnit u libovolného NPC učitele za expy v hodnotě odučený lvl žáka vynásobeno deseti
Důsledky:
-odliv peněz jako doposud
-kontrola rozložení bodů, featů, povolání jako doposud
-motivace pro vyšší levely něco naučit ty nižší
-možnosti pro krásné erpení vztahu žák-učitel bez nutnosti OOC obíhání npc po hospodách
A pak by si mohli dávat PC "inzeraty na doucovani"
Last edited by dira_v_bubnu on 09:05 06. Jun 2011, edited 1 time in total.
Re: Vetešník v Ivory
Hezké, moc hezké. Myslím, že myšlenka je určitě přínosová, ale... Kdo to nascriptuje? Kdo se hlásí?Prasokralik wrote:-přidat do duše bytosti dvě nové možnosti pokud je poblíž jiné PC a to
a) nabídnout znalosti nejbližšímu PC
b) učit se od nejbližšího PC
.............................
To je myslím ,že hlavní problém. Vymyslet to by se vymyslelo, chytrých lidí je tu habaděj. Ale od myšlenky přejít k realizaci je už problém, kde většina projektu doslova pojde...
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
Re: Vetešník v Ivory
Mě tam spíš vadí, co s těma penězma. Jinak bych se tomu ani nebránil. Ale je divný, to řešej spolu dvě postavy a paníze najednou někam odletěj.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
-
dira_v_bubnu
- Poutník
- Posts: 52
- Joined: 21:22 26. May 2011
Re: Vetešník v Ivory
A co to brát jako oběť bohům? Nebo ať je ten učitěl klidně dostane, ale až si pujde vyměnit to lejstro za nauční za XP, tak ať musí ty peníze tomu NPC odevzdat.kucik wrote:Mě tam spíš vadí, co s těma penězma. Jinak bych se tomu ani nebránil. Ale je divný, to řešej spolu dvě postavy a paníze najednou někam odletěj.
Re: Vetešník v Ivory
Oběť bohům postrádá smysl. Proč by se bohové zajímali o vytrénování nějakýho somráka?
Bral bych to jako náklady za učební pomůcky, popř. pronájem cvičiště, kde by se to trénování mohlo konat, protože se mi nelíbí myšlenka, že se někdo vytrénuje v dungu před místností s bossem. Válečník např. při tréninku zničí zbraně, zbroje, tréninkový panáky, zabije cvičný potvory atd. Zloděj zase paklíče, truhly atd.
Bral bych to jako náklady za učební pomůcky, popř. pronájem cvičiště, kde by se to trénování mohlo konat, protože se mi nelíbí myšlenka, že se někdo vytrénuje v dungu před místností s bossem. Válečník např. při tréninku zničí zbraně, zbroje, tréninkový panáky, zabije cvičný potvory atd. Zloděj zase paklíče, truhly atd.
Vedoucí týmu Thalie
-
dira_v_bubnu
- Poutník
- Posts: 52
- Joined: 21:22 26. May 2011
Re: Vetešník v Ivory
Například pokud se trénuje nějaký kněz nebo paladin nebo kdokoliv, kdo má něco společnýho s bohem? Jako úplná blbost to zas neni.Rejty wrote:Oběť bohům postrádá smysl. Proč by se bohové zajímali o vytrénování nějakýho somráka?
Zas na druhou stranu nevidim důvod, proč by si někdo nemohl nakliknout level uprostřed dungu, když s nim jde učitel. Je to určitě lepší ukázat mu v praxi, jak se mlátěj potvory, než mu to jen teoreticky popsat u cvičný figuríny...