Pro nováčky a začátečníky

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by Braenn »

Snad sis nemyslel že mluvím stále o nových? :D
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by Thuereg »

Braenn wrote:Snad sis nemyslel že mluvím stále o nových? :D
Neboj. šak já jsem si to nějak domyslel. :D
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
slencak
Rytíř
Posts: 555
Joined: 23:13 14. May 2010
Location: Khar-Durn
Contact:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by slencak »

-RoF- wrote:Jo tak to souhlas, že hodně NPC tu má nějaké aury a kouzla zaměřené na bojovníky s nízkou vůlí.
Když si nestavíš pbčko s vůli 8-1 a vemeš i nějakou tu odbornost na sejvy, dá se i bez imky :roll: zatím sem nepotkal NPC ,které by mělo nějaký mega hod na vůli, ale taky jsem nebyl všude :mrgreen:

pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit :wink:
S bratrstvem oceli nikdy na věčné časy a nikdy jinak....ten s Leprou.
Gorhunk Dračí kůžeProtector of mankind! Hrdinný trpaslík, který se pouze s pivem v ruce pustil do klepetnatce a nakonec padl vyčerpán k zemi
http://www.youtube.com/watch?v=gD5tU-5NXd4
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by Thuereg »

slencak wrote:
pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit :wink:
Souhlas. Na tomhle servru opravdu zásadně:)
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by Braenn »

Díky LDamianovi jsem zjistila věc, která mi předtím ani nepřišla na mysl a ani jsem si ji nevšimla - nutnost opravy zbraní a zbrojí. Věděla jsem, že je nutné někdy opravit, ale marně jsem čekala na hlášku v logu nebo něco podobného.

Možná by neškodilo to někde zdůraznit, já jsem na to koukala jako tele na nové vrata - dohromady na zbroji a šítítu -4 OČ a na meči -1 útok.

Což bych podložila dotazem, co ovlivňuje a řídí ničení zbraně? Já ho měla poměrně krátko, už je nakřáplý a jeho oprava je drahá jako hřích..
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by Thuereg »

Braenn wrote:Díky LDamianovi jsem zjistila věc, která mi předtím ani nepřišla na mysl a ani jsem si ji nevšimla - nutnost opravy zbraní a zbrojí. Věděla jsem, že je nutné někdy opravit, ale marně jsem čekala na hlášku v logu nebo něco podobného.

Možná by neškodilo to někde zdůraznit, já jsem na to koukala jako tele na nové vrata - dohromady na zbroji a šítítu -4 OČ a na meči -1 útok.

Což bych podložila dotazem, co ovlivňuje a řídí ničení zbraně? Já ho měla poměrně krátko, už je nakřáplý a jeho oprava je drahá jako hřích..
Co já vim tak záleží na materiálu a kvalitě meče hustotě používání... Mě se ten muj třeba ještě nerozbil ale jednou sem ho opravoval tak aby se neřeklo a tenkrát mě to vyšlo na 70k :D štít vopravuju tak jednou za dva tejdny nebo za měsíc. Záleží na tom jak často někam lezu.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by -RoF- »

Braenn wrote:Díky LDamianovi jsem zjistila věc, která mi předtím ani nepřišla na mysl a ani jsem si ji nevšimla - nutnost opravy zbraní a zbrojí. Věděla jsem, že je nutné někdy opravit, ale marně jsem čekala na hlášku v logu nebo něco podobného.

Možná by neškodilo to někde zdůraznit, já jsem na to koukala jako tele na nové vrata - dohromady na zbroji a šítítu -4 OČ a na meči -1 útok.

Což bych podložila dotazem, co ovlivňuje a řídí ničení zbraně? Já ho měla poměrně krátko, už je nakřáplý a jeho oprava je drahá jako hřích..
hehe no jo tak už víš pro příště :P

Jinak co sem tak vypozoroval a co psal kdysi kucik na forum.
Ničení zbraně ovlivnuje jak moc velké rány dáváš. Čím dáváš větší pecky a častěji, tím rychleji se ničí. Pak dle toho jak moc je to dobrá zbran (druh materiálu z kterého vyrobena) ovlivnuje cenu opravy.
U zbrojí a štítů je to zase tak že čím víc tě nepřátele zasáhnou a zraní, tím víc se štít a zbroj ničí. A cena je zase závislá na druhu materiálu.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by Prasokralik »

slencak wrote:
-RoF- wrote:Jo tak to souhlas, že hodně NPC tu má nějaké aury a kouzla zaměřené na bojovníky s nízkou vůlí.
Když si nestavíš pbčko s vůli 8-1 a vemeš i nějakou tu odbornost na sejvy, dá se i bez imky :roll: zatím sem nepotkal NPC ,které by mělo nějaký mega hod na vůli, ale taky jsem nebyl všude :mrgreen:

pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit :wink:
nesouhlasím :P :P
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by Alvarion »

-RoF- wrote:Jinak co sem tak vypozoroval a co psal kdysi kucik na forum.
Ničení zbraně ovlivnuje jak moc velké rány dáváš. Čím dáváš větší pecky a častěji, tím rychleji se ničí. Pak dle toho jak moc je to dobrá zbran (druh materiálu z kterého vyrobena) ovlivnuje cenu opravy.
U zbrojí a štítů je to zase tak že čím víc tě nepřátele zasáhnou a zraní, tím víc se štít a zbroj ničí. A cena je zase závislá na druhu materiálu.
Imho:
- opotřebení zbrane je zavislé na četnosti mlácení, možná jen četnosti skutečně realizovaných hitů (monk musi opravovat rukacive pekne casto)

- u zbrojí se počíta rovněž jen hit, není dulezite za kolik, zkousel jsem bleedovat do zbroje kdysi a oprava stála za to. Oproti tomu několik velkých hitů neznamenalo vysokou cenu za opravu.

- cena za opravu je nastavena jako vse z celkové ceny takze u stinovky a meteoru si clovek musí připravit deseti až statisíce.
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by Thuereg »

Ještě bych rád podotkl jednu věc na kterou jsem si te´d vzpoměl.

Vobčas se tu řešej opravdu uplný základy nwn a k tomu bych rád podotknul, že než kdokoliv začne hrát na servru měl by si odehrát nějakou tu hoďku v singlu, pochopit hru a všecko. Bez toho by byl začátek těžkej i na naprosto total brutal dokonale nastavenym servru.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by kucik »

Zachytil jsem akorát tu poznámku, že boj v partě o tolik nevýhodnější. Ano, je tam výpočet, kterej redukuje xp, pokud postava extrémně vybočuje z průměru party, ale jinak by měla postava v partě dostávat jen o málo míň, než samotná, pokud vim.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Terbee
Obyvatel
Posts: 108
Joined: 18:33 17. Jan 2011

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by Terbee »

Thuereg wrote:Ještě bych rád podotkl jednu věc na kterou jsem si te´d vzpoměl.

Vobčas se tu řešej opravdu uplný základy nwn a k tomu bych rád podotknul, že než kdokoliv začne hrát na servru měl by si odehrát nějakou tu hoďku v singlu, pochopit hru a všecko. Bez toho by byl začátek těžkej i na naprosto total brutal dokonale nastavenym servru.
ááále prd...stačí znát ty pravý lidi, kteří s tebou budou mít trpělivost :twisted: 8) :lol:
"Lidé jsou ve tmě a nevědí, jak dál,
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."


"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by Derken- »

Thuereg wrote:
slencak wrote: pro nováčky: Síla postavy se neodvíjí jen od zaměření na zbraň a specky.....i štěstí hrdinů, železná vůle, hadí krev se může hodit :wink:
Souhlas. Na tomhle servru opravdu zásadně:)
Prasokralik wrote:
nesouhlasím :P :P
Přesně Rienku :mus_3: :mus_3:

Edit: Přemýšlelo se někdy o vrácení možnosti kombinovat monka a paladina s ostatními povoláními. Já si nemyslím, že by nějaké kombinování přineslo nějak extra probuildy na server... Chápu, že nechcete dispellera na kamy s 9 attackama za kolo( když nebugujem na 11 :D ).. Ale stejně si myslim, že ři dnešním nastavení zbraní by to dnes už nikdo nestavěl :) Třeba by to vrátilo trochu monky do hry, který mi přijdou trochu slabý, pokud nechoděj jak svítíci stromečky. Třeba by tu taky běhalo nějaký zenko atd:)
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by kucik »

Přemýšlelo. Pak vždycky ale přišlo vystřízlivění a kocovina.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Post by J.F.Payne »

Paladin by se neměl buildovat už z principu, natolik je to specifické povolání.
(Ale téměř totožné PB se dají udělat s blackguardem).
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Locked