podle tohoto: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 88#p104788 + podle toho, co jsem si tak četl v reáliích - odkaz Věda, řemesla a život - na Thalii existuje latina v nějaké formě a je užívána učenci?
Věda, řemesla a život - dotaz
Věda, řemesla a život - dotaz
Měl bych otázku:
podle tohoto: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 88#p104788 + podle toho, co jsem si tak četl v reáliích - odkaz Věda, řemesla a život - na Thalii existuje latina v nějaké formě a je užívána učenci?
Případně jak se tento jazyk nazývá v místních reáliích a jak moc je "rozšířen"?
podle tohoto: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 88#p104788 + podle toho, co jsem si tak četl v reáliích - odkaz Věda, řemesla a život - na Thalii existuje latina v nějaké formě a je užívána učenci?
.
Re: Věda, řemesla a život - dotaz
O rozšíření latiny lze něco málo vyvodit tady: http://thalie.pilsfree.cz/jmeno-postavy-211.htm ; zbytek té otázky by mě taky zajímal.
EDIT: Johann latinsky někdy mluví a latinu nazývá "Jazykem Ochránců Světla".
EDIT: Johann latinsky někdy mluví a latinu nazývá "Jazykem Ochránců Světla".
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Věda, řemesla a život - dotaz
Původní nomžori neboli staroathelština je spíše blízká staré řečtině. Postupem času přešla v novoathelštinu, která má blízko latině, kontaktem s celestialy a starými rasami. V armádách Světla se pak uchovala jako hlavní dorozumívací jazyk a zůstala zachována zejména v Redaan-Teru mezi učenci a uctívači Světla. Z jejího základu pochází mnoho současných nářečí. V Karathě je mezi mnichy, kněžími a vzdělanějšími lidmi obvyklé ji znát.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...