Věda, řemesla a život - dotaz

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Věda, řemesla a život - dotaz

Post by Nalkanar »

Měl bych otázku:
podle tohoto: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 88#p104788 + podle toho, co jsem si tak četl v reáliích - odkaz Věda, řemesla a život - na Thalii existuje latina v nějaké formě a je užívána učenci? :) Případně jak se tento jazyk nazývá v místních reáliích a jak moc je "rozšířen"?
.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Věda, řemesla a život - dotaz

Post by J.F.Payne »

O rozšíření latiny lze něco málo vyvodit tady: http://thalie.pilsfree.cz/jmeno-postavy-211.htm ; zbytek té otázky by mě taky zajímal.

EDIT: Johann latinsky někdy mluví a latinu nazývá "Jazykem Ochránců Světla".
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Věda, řemesla a život - dotaz

Post by DenGrasse »

Původní nomžori neboli staroathelština je spíše blízká staré řečtině. Postupem času přešla v novoathelštinu, která má blízko latině, kontaktem s celestialy a starými rasami. V armádách Světla se pak uchovala jako hlavní dorozumívací jazyk a zůstala zachována zejména v Redaan-Teru mezi učenci a uctívači Světla. Z jejího základu pochází mnoho současných nářečí. V Karathě je mezi mnichy, kněžími a vzdělanějšími lidmi obvyklé ji znát.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Věda, řemesla a život - dotaz

Post by Nalkanar »

Ok díky
.
Locked