Možnost změnit popisek postavy

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

PiAn0
Měšťan
Posts: 179
Joined: 20:06 03. Jan 2009
Location: Praha
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by PiAn0 »

-darkvision- wrote:
Desmond wrote:No vida, že bychom zavedli povinný popisky, když to teď jde tak snadno? ;) Koho načapám bez popisku, ten si to šeredně odskáče :).
*dává si do popisku 3tečky*
Stačí to takto? :geek2:
Spis si tam napis: "Jestli tohle ctes, tak uz si nejspis po smrti" 8)
Victor Gall - G14
Vojta(podsluncem) - Víly neexistují!
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Hafen »

No jedinej argument proti nebyl snad ani argumentem. Popisek postavy ma vyjadrovat to co je na prvni pohled zretelne. Zaroven to znamena ze si to hrac musi upravovat. Behat s tim za dm je naprosta hloupost, to bych jen ja z poslednich dvou dnu hned dvakrat potreboval update, kdyz shinala 2x vypalila jizvu do tvare me postavicky. Vlastne 4x, mezitim ji Legewiel tvar poleptala kyselinou a Shinala to zas vylecila.
Nez by mi to dm zmenilo, tak by to bylo neaktualni :P

Zaroven to odstrani fakt ze clovek postavicku zamaskuje a pujde nekam jinam, a lidi ji budou poznavat podle popisku jen proto, ze v popisku je psany ze je to "...XY vypadajici drow/elf/clovek", takto si to hrac upravi na napr. "Stredne vysoka zena zahalena v plasti" a udela to sam, bez dm (= odpada otravovani dm, ztrata casu pri cekani na zmenu, a zaroven moznost rychle vymeny za puvodni popisek).

A nesouhlasim s tim ze cim kratsi tim lepsi. Me veta o dvou trech slovech vubec nic nerekne. "Silny chlapik." Lol. Pod tim si predstavim cokoliv :wall: V popisku nema byt jen fyzicky vzhled, ale i zvlastnosti, zpusob chovani, to jak pusobi na okoli (samozrejme, s Mirou).

Ja nejsem zvykly vytvaret popisky pri tvorbe postavy, ale tvorim popisek postavicky celou dobu co hraji a jsem zvykly ho vylepsovat (at uz po strance popisne ci gramaticke) a zaroven zaznamenavat zmeny, coz mi dosud chybelo.

Takze je jen dobre ze to pujde zmenit a diky za to!


Ad ti co nemaji popisek:
hraci s prazdnym popiskem by se meli odted stydet (predtim to mohlo byt jako ja, proste nevedeli hned pri vytvareni postavy co tam napsat)
hraci s hovadinami typu "prijemny pulcik....eehm kecam:D" by meli jit za roh a dat si facku na rp serveru :biggrin:
User avatar
Práček
Velmistr
Posts: 1180
Joined: 22:03 11. Mar 2010
Location: Práglevačka

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Práček »

Hafen wrote:.....
asi ti Shia vypichne oci, to pak nic neuvidíš, tudiž žádný popisek bude přesný :twisted:
Image
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Hafen »

Jeste ma cich chut a sluch :biggrin:
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by G-ladiator »

K tomu chování do popisku - proč ne, ale rozhodně ne nic takového, co jsem dnes viděl u luigiho ("... v jeho přítomnosti si hlídejte věci a hlavně záda, protože nevíte, dky vám do nich vrazí nůž" či něco takového), spíše bych to viděl na věci typu, že si postava často olizuje rty, oči jí těkají sem a tam, často jí škube sval na tváři atp.
S tím působením na okolí je to těžké, protože je to strašlivě subjektivní. Osobně se tomu snažím vyvarovat.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by DenGrasse »

Popisek by měl vyjadřovat to co na postavě vidí nezávislý pozorovatel. Případně je dobré pod čarou upozornit, že má postava vyšší charisma (nebo obecně charisma) aby hráč věděl jak silně dokáže působit na své okolí.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by kucik »

Z webu:
Využijte popisky při tvorbě vaší postavy

Veškeré výše popsané hodnoty lze, jak vidíte velmi snadno slovně popsat. Je vyžadováno, abyste vyplnili popis postavy. Nepište slohová cvičení. Stačí několik vět. Nepište historii postavy, ale popište to, jak postava na své okolí působí. Jestli je pohledná, svalnatá, jestli zapáchá, má cizí přízvuk a podobně. Je mnoho vlastností, které se za léta jen minimálně změní a pokud ano, bude v budoucnu možné, zmenit je tak. Pokud nedokážete o své postavě napsat několik charakterizujících vět. Měli byste se nad ní ještě chvíli zamyslet.

Aneb jak rikaval photter: Do popisku patri to, ze jde videt, slyset, cejtit nebo chutnat.

Taky si uvedomte, ze vse co je v popisku na vas ostatni vidi na prvni, nebo druhy pohled. Pokud tam napisete, ze postava pusobi jako zlodej, nedivte se, ze na vas tak budou ostatni nahlizet.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Miell
DM adept
Posts: 2581
Joined: 23:26 18. May 2010

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Miell »

DenGrasse wrote:Popisek by měl vyjadřovat to co na postavě vidí nezávislý pozorovatel. Případně je dobré pod čarou upozornit, že má postava vyšší charisma (nebo obecně charisma) aby hráč věděl jak silně dokáže působit na své okolí.
Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podat :ewink:
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by G14 »

ta holka ma recht :wink:
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by DenGrasse »

Miell wrote:
DenGrasse wrote:Popisek by měl vyjadřovat to co na postavě vidí nezávislý pozorovatel. Případně je dobré pod čarou upozornit, že má postava vyšší charisma (nebo obecně charisma) aby hráč věděl jak silně dokáže působit na své okolí.
Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podat :ewink:
Postava s vysokou charismou nemusí být ani rásná, ani mít ladný pohyb. Prostě z ní vyzařuje přesvědčivost.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Sapal »

Miell wrote:Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podat :ewink:
Někdo může být vůdčí osobnost jen proto, že zrovna rozumí danému problému. Jinak to klidně může být škaredý debil. :D
User avatar
Práček
Velmistr
Posts: 1180
Joined: 22:03 11. Mar 2010
Location: Práglevačka

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Práček »

Sapal wrote: Někdo může být vůdčí osobnost jen proto, že zrovna rozumí danému problému. Jinak to klidně může být škaredý debil. :D
viz. Urlraen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (a ted abych přešel na jinej server :wall: :mrgreen: )
Image
User avatar
Miell
DM adept
Posts: 2581
Joined: 23:26 18. May 2010

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Miell »

Sapal wrote:
Miell wrote:Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podat :ewink:
Někdo může být vůdčí osobnost jen proto, že zrovna rozumí danému problému. Jinak to klidně může být škaredý debil. :D
Byl to příklad.. ale to jsi jistě pochopil :wink: A to že rozumí problému.. jsme opět u toho, že to musí podat.. jinak můžeš rozumět problému a nemusíš být vůdčí osobnost a charisma nemusíš mít už vůbec :ewink: Celkově vzato tvůj příklad je spíš o inteligenci :D
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by G14 »

DenGrasse napsal jedno krasne slovo- presvedcivost.... a ta se musi umet podat, jak pise Miell :wink:
tim,ze nekdo umi resit problemy,neznamena, ze je charizmaticky Sapale :D ale treba presvedcit, ze problem je ve skutecnosti prednosti, je znamkou charizma, napr. :P
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
User avatar
Miell
DM adept
Posts: 2581
Joined: 23:26 18. May 2010

Re: Možnost změnit popisek postavy

Post by Miell »

G14 wrote:DenGrasse napsal jedno krasne slovo- presvedcivost.... a ta se musi umet podat, jak pise Miell :wink:
tim,ze nekdo umi resit problemy,neznamena, ze je charizmaticky Sapale :D ale treba presvedcit, ze problem je ve skutecnosti prednosti, je znamkou charizma, napr. :P
Přesně.. dík. :wink:
Jsem si jistá, že bylo z mého příspěvku pochopitelný, že mi nejde jen o "nadpozemskou krásu", ostatně.. i to mám u popisku raději k přečtení, proč bych tak danou postavu měla vnímat.
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
Locked