Spis si tam napis: "Jestli tohle ctes, tak uz si nejspis po smrti"-darkvision- wrote:*dává si do popisku 3tečky*Desmond wrote:No vida, že bychom zavedli povinný popisky, když to teď jde tak snadno?Koho načapám bez popisku, ten si to šeredně odskáče
.
Stačí to takto?
Možnost změnit popisek postavy
Re: Možnost změnit popisek postavy
Victor Gall - G14
Vojta(podsluncem) - Víly neexistují!
Vojta(podsluncem) - Víly neexistují!
Re: Možnost změnit popisek postavy
No jedinej argument proti nebyl snad ani argumentem. Popisek postavy ma vyjadrovat to co je na prvni pohled zretelne. Zaroven to znamena ze si to hrac musi upravovat. Behat s tim za dm je naprosta hloupost, to bych jen ja z poslednich dvou dnu hned dvakrat potreboval update, kdyz shinala 2x vypalila jizvu do tvare me postavicky. Vlastne 4x, mezitim ji Legewiel tvar poleptala kyselinou a Shinala to zas vylecila.
Nez by mi to dm zmenilo, tak by to bylo neaktualni
Zaroven to odstrani fakt ze clovek postavicku zamaskuje a pujde nekam jinam, a lidi ji budou poznavat podle popisku jen proto, ze v popisku je psany ze je to "...XY vypadajici drow/elf/clovek", takto si to hrac upravi na napr. "Stredne vysoka zena zahalena v plasti" a udela to sam, bez dm (= odpada otravovani dm, ztrata casu pri cekani na zmenu, a zaroven moznost rychle vymeny za puvodni popisek).
A nesouhlasim s tim ze cim kratsi tim lepsi. Me veta o dvou trech slovech vubec nic nerekne. "Silny chlapik." Lol. Pod tim si predstavim cokoliv
V popisku nema byt jen fyzicky vzhled, ale i zvlastnosti, zpusob chovani, to jak pusobi na okoli (samozrejme, s Mirou).
Ja nejsem zvykly vytvaret popisky pri tvorbe postavy, ale tvorim popisek postavicky celou dobu co hraji a jsem zvykly ho vylepsovat (at uz po strance popisne ci gramaticke) a zaroven zaznamenavat zmeny, coz mi dosud chybelo.
Takze je jen dobre ze to pujde zmenit a diky za to!
Ad ti co nemaji popisek:
hraci s prazdnym popiskem by se meli odted stydet (predtim to mohlo byt jako ja, proste nevedeli hned pri vytvareni postavy co tam napsat)
hraci s hovadinami typu "prijemny pulcik....eehm kecam:D" by meli jit za roh a dat si facku na rp serveru
Nez by mi to dm zmenilo, tak by to bylo neaktualni
Zaroven to odstrani fakt ze clovek postavicku zamaskuje a pujde nekam jinam, a lidi ji budou poznavat podle popisku jen proto, ze v popisku je psany ze je to "...XY vypadajici drow/elf/clovek", takto si to hrac upravi na napr. "Stredne vysoka zena zahalena v plasti" a udela to sam, bez dm (= odpada otravovani dm, ztrata casu pri cekani na zmenu, a zaroven moznost rychle vymeny za puvodni popisek).
A nesouhlasim s tim ze cim kratsi tim lepsi. Me veta o dvou trech slovech vubec nic nerekne. "Silny chlapik." Lol. Pod tim si predstavim cokoliv
Ja nejsem zvykly vytvaret popisky pri tvorbe postavy, ale tvorim popisek postavicky celou dobu co hraji a jsem zvykly ho vylepsovat (at uz po strance popisne ci gramaticke) a zaroven zaznamenavat zmeny, coz mi dosud chybelo.
Takze je jen dobre ze to pujde zmenit a diky za to!
Ad ti co nemaji popisek:
hraci s prazdnym popiskem by se meli odted stydet (predtim to mohlo byt jako ja, proste nevedeli hned pri vytvareni postavy co tam napsat)
hraci s hovadinami typu "prijemny pulcik....eehm kecam:D" by meli jit za roh a dat si facku na rp serveru
Re: Možnost změnit popisek postavy
asi ti Shia vypichne oci, to pak nic neuvidíš, tudiž žádný popisek bude přesnýHafen wrote:.....

Re: Možnost změnit popisek postavy
Jeste ma cich chut a sluch 
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Možnost změnit popisek postavy
K tomu chování do popisku - proč ne, ale rozhodně ne nic takového, co jsem dnes viděl u luigiho ("... v jeho přítomnosti si hlídejte věci a hlavně záda, protože nevíte, dky vám do nich vrazí nůž" či něco takového), spíše bych to viděl na věci typu, že si postava často olizuje rty, oči jí těkají sem a tam, často jí škube sval na tváři atp.
S tím působením na okolí je to těžké, protože je to strašlivě subjektivní. Osobně se tomu snažím vyvarovat.
S tím působením na okolí je to těžké, protože je to strašlivě subjektivní. Osobně se tomu snažím vyvarovat.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Popisek by měl vyjadřovat to co na postavě vidí nezávislý pozorovatel. Případně je dobré pod čarou upozornit, že má postava vyšší charisma (nebo obecně charisma) aby hráč věděl jak silně dokáže působit na své okolí.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Možnost změnit popisek postavy
Z webu:
Využijte popisky při tvorbě vaší postavy
Veškeré výše popsané hodnoty lze, jak vidíte velmi snadno slovně popsat. Je vyžadováno, abyste vyplnili popis postavy. Nepište slohová cvičení. Stačí několik vět. Nepište historii postavy, ale popište to, jak postava na své okolí působí. Jestli je pohledná, svalnatá, jestli zapáchá, má cizí přízvuk a podobně. Je mnoho vlastností, které se za léta jen minimálně změní a pokud ano, bude v budoucnu možné, zmenit je tak. Pokud nedokážete o své postavě napsat několik charakterizujících vět. Měli byste se nad ní ještě chvíli zamyslet.
Aneb jak rikaval photter: Do popisku patri to, ze jde videt, slyset, cejtit nebo chutnat.
Taky si uvedomte, ze vse co je v popisku na vas ostatni vidi na prvni, nebo druhy pohled. Pokud tam napisete, ze postava pusobi jako zlodej, nedivte se, ze na vas tak budou ostatni nahlizet.
Využijte popisky při tvorbě vaší postavy
Veškeré výše popsané hodnoty lze, jak vidíte velmi snadno slovně popsat. Je vyžadováno, abyste vyplnili popis postavy. Nepište slohová cvičení. Stačí několik vět. Nepište historii postavy, ale popište to, jak postava na své okolí působí. Jestli je pohledná, svalnatá, jestli zapáchá, má cizí přízvuk a podobně. Je mnoho vlastností, které se za léta jen minimálně změní a pokud ano, bude v budoucnu možné, zmenit je tak. Pokud nedokážete o své postavě napsat několik charakterizujících vět. Měli byste se nad ní ještě chvíli zamyslet.
Aneb jak rikaval photter: Do popisku patri to, ze jde videt, slyset, cejtit nebo chutnat.
Taky si uvedomte, ze vse co je v popisku na vas ostatni vidi na prvni, nebo druhy pohled. Pokud tam napisete, ze postava pusobi jako zlodej, nedivte se, ze na vas tak budou ostatni nahlizet.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podatDenGrasse wrote:Popisek by měl vyjadřovat to co na postavě vidí nezávislý pozorovatel. Případně je dobré pod čarou upozornit, že má postava vyšší charisma (nebo obecně charisma) aby hráč věděl jak silně dokáže působit na své okolí.
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
Re: Možnost změnit popisek postavy
ta holka ma recht 
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
Re: Možnost změnit popisek postavy
Postava s vysokou charismou nemusí být ani rásná, ani mít ladný pohyb. Prostě z ní vyzařuje přesvědčivost.Miell wrote:Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podatDenGrasse wrote:Popisek by měl vyjadřovat to co na postavě vidí nezávislý pozorovatel. Případně je dobré pod čarou upozornit, že má postava vyšší charisma (nebo obecně charisma) aby hráč věděl jak silně dokáže působit na své okolí.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Možnost změnit popisek postavy
Někdo může být vůdčí osobnost jen proto, že zrovna rozumí danému problému. Jinak to klidně může být škaredý debil.Miell wrote:Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podat
Re: Možnost změnit popisek postavy
viz. UrlraenSapal wrote: Někdo může být vůdčí osobnost jen proto, že zrovna rozumí danému problému. Jinak to klidně může být škaredý debil.

Re: Možnost změnit popisek postavy
Byl to příklad.. ale to jsi jistě pochopilSapal wrote:Někdo může být vůdčí osobnost jen proto, že zrovna rozumí danému problému. Jinak to klidně může být škaredý debil.Miell wrote:Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podat
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
Re: Možnost změnit popisek postavy
DenGrasse napsal jedno krasne slovo- presvedcivost.... a ta se musi umet podat, jak pise Miell
tim,ze nekdo umi resit problemy,neznamena, ze je charizmaticky Sapale
ale treba presvedcit, ze problem je ve skutecnosti prednosti, je znamkou charizma, napr. 
tim,ze nekdo umi resit problemy,neznamena, ze je charizmaticky Sapale
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
Re: Možnost změnit popisek postavy
Přesně.. dík.G14 wrote:DenGrasse napsal jedno krasne slovo- presvedcivost.... a ta se musi umet podat, jak pise Miell![]()
tim,ze nekdo umi resit problemy,neznamena, ze je charizmaticky Sapaleale treba presvedcit, ze problem je ve skutecnosti prednosti, je znamkou charizma, napr.
Jsem si jistá, že bylo z mého příspěvku pochopitelný, že mi nejde jen o "nadpozemskou krásu", ostatně.. i to mám u popisku raději k přečtení, proč bych tak danou postavu měla vnímat.
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ