Shifter - problémy proměn
Shifter - problémy proměn
Asi sem pomalu zacnu vypisovat co vsechno mi nefunguje : ) Vetsina bugu se tyka relogu..
1. Po relogu se vyhazi vsechno krome kouzel a promen z listy (ted uz vim, ze s tim nic neudelate..)
2. Po relogu se prestanou pocitat vsechny bonusy z equipnutych itemu (coz v praxi znamena ze musim zrusit promenu a znovu se do ni dostat, cimz si vyplejtvam jednu navic)
3. Promeny se obnovuji i spankem, nejen meditaci (nejsem si jista, jestli tohle je bug nebo ne, tak jen pro jistotu to uvadim..)
(Nekteri z vas vi, ze mi hra neustale zamrza - v zadnym pripade nezneuzivam relogu ve svuj prospech. Muze to bejt teplotou, muze to bejt ATI gfx, ja to kazdopadne vyresit nedokazala.)
1. Po relogu se vyhazi vsechno krome kouzel a promen z listy (ted uz vim, ze s tim nic neudelate..)
2. Po relogu se prestanou pocitat vsechny bonusy z equipnutych itemu (coz v praxi znamena ze musim zrusit promenu a znovu se do ni dostat, cimz si vyplejtvam jednu navic)
3. Promeny se obnovuji i spankem, nejen meditaci (nejsem si jista, jestli tohle je bug nebo ne, tak jen pro jistotu to uvadim..)
(Nekteri z vas vi, ze mi hra neustale zamrza - v zadnym pripade nezneuzivam relogu ve svuj prospech. Muze to bejt teplotou, muze to bejt ATI gfx, ja to kazdopadne vyresit nedokazala.)
-
sandoftime
- Urozený
- Posts: 1829
- Joined: 05:40 31. Jan 2008
Re: Shifter
trochu rozšířím obzorLidda wrote: 3. Promeny se obnovuji i spankem, nejen meditaci (nejsem si jista, jestli tohle je bug nebo ne, tak jen pro jistotu to uvadim..)
[/i]
všechny schopnosti bytosti se obnoví spánkem, bardské songy, dračí dech, lay on hands, odstranění choroby u paladina, proměny druida, epické spelly, ki strike atd.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
Re: Shifter
hraju ted druidku - mam obcas problem s frakcemi - aniz bych cokoliv zapricinil
prvni vec je ze z 90% nemam nepratelske nepovedene summony pres summonici knizku
druha vec je ze muj animal companion - čokl ma rudy i npc po ivory - ale jen cast - treba alchymysta
(pokud se budem bavit systemove a teoreticky o frakcich - tak to neni pripad ze bych sundal ptacka v lese a rozhodilo me to zvirenu na farmach - to bych taky sejmul - coz by rozhodilo frakci s vidlakama - a sejmuti vidlaka by rozhodilo straze - takze by byly nepratelsky komplet npc)
prvni vec je ze z 90% nemam nepratelske nepovedene summony pres summonici knizku
druha vec je ze muj animal companion - čokl ma rudy i npc po ivory - ale jen cast - treba alchymysta
(pokud se budem bavit systemove a teoreticky o frakcich - tak to neni pripad ze bych sundal ptacka v lese a rozhodilo me to zvirenu na farmach - to bych taky sejmul - coz by rozhodilo frakci s vidlakama - a sejmuti vidlaka by rozhodilo straze - takze by byly nepratelsky komplet npc)
nwn
Re: Shifter - problémy proměn
Nedávno sem objevil že můj měňavec má ve všech proměnách AB o jedna nižší než uvádí character sheet, myslel jsem si že to je tím že používám v normálu kopí a mám sílu jen 10 ale dělá mi to i když si kopí nevemu před proměnou...je to jen bodík ale v NWN je i ten bodík celkem dost no
nevíte o tom někdo něco?
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Shifter - problémy proměn
Máš víc věcí na sílu (obratnost pokud používáš weapon finesse) než jednu, počítá se jen ta s nejvyšším bonusem.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Shifter - problémy proměn
Nene kdybych to měl neukáže se mi to ani v char sheetu protože bonus síly se například počítá jen z jednoho itemu systémové...spíš si myslím jestli se to tu nějak neupravovalo protože třeba pokud vím tak bonus aasimara/tieflinga se ti v sheetu taky neukáže (aspoň to dřív bylo) až při výpisu boje, ale radši jsem to hodil do chyb
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Re: Shifter - problémy proměn
A dělá to u všech proměn?
Re: Shifter - problémy proměn
Tak...dělaj to jen proměny co mají zbraň momentálně mam k dispozici jen minotaura a dridera a u těch to je u obou nezávisle na výbavě mají oba snížený AB při útoku ale ne v char sheetu, jinak jsem zjistil že se mi někdy (opravdu jen někdy) počítají postihy za držení zbraně na kterou normálně nemam sílu i do proměny, nevím jestli to jde, ale asi nějak opravit, pokud by to šlo prosím
, aby to dělalo vždycky nebo nikdy.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Shifter - problémy proměn
máš feat epic prowess (epická zdatnost, +1 k utoku) ?
Jinak obecně, character sheet ukazuje zkreslené ifnormace, to co vidíš ve výpisu boje je reálná informace, pokud například překročíš ab cap, character sheet si klidně ukazuje útok třeba nad stovku, zatímco ve výpisu je ten skutečný, který správně počítá všechna herní omezení
chyba je to tedy jen estetická, teď jen vykoumat co tvůj charakterník zkresluje
- taky mě napadlo že by to mohlo být způsobené právě těmi zbraněmi, na které tvoje postava nemá sílu jak říkáš, ale to je divné protože proměny mění vlastnosti "natvrdo" a taky by tam byl postih na zranění
zkus se ve výpisu boje podívat, jestli v řádce kde se vypisuje zranění není něco jako "stan marlin zranil blablabla za 15 (fyzické(16) magické(0) )"
vždycky když je ve výpisu takováhle nula, něco ti totiž ubírá zranění
Jinak obecně, character sheet ukazuje zkreslené ifnormace, to co vidíš ve výpisu boje je reálná informace, pokud například překročíš ab cap, character sheet si klidně ukazuje útok třeba nad stovku, zatímco ve výpisu je ten skutečný, který správně počítá všechna herní omezení
chyba je to tedy jen estetická, teď jen vykoumat co tvůj charakterník zkresluje
- taky mě napadlo že by to mohlo být způsobené právě těmi zbraněmi, na které tvoje postava nemá sílu jak říkáš, ale to je divné protože proměny mění vlastnosti "natvrdo" a taky by tam byl postih na zranění
zkus se ve výpisu boje podívat, jestli v řádce kde se vypisuje zranění není něco jako "stan marlin zranil blablabla za 15 (fyzické(16) magické(0) )"
vždycky když je ve výpisu takováhle nula, něco ti totiž ubírá zranění
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Shifter - problémy proměn
To právě nemám mám kopí co dělá 4 magické a ty 4 magické to dává, občas to sníží v character sheetu AB o 2 jako kdyby se uplatnilo to snížení ze zbraně i na proměnu ale na magické to nepůsobí a i pak mam ve výpisu nižší AB o jedna jinak jsem nízký level epický featy nemam
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Shifter - problémy proměn
Pokud máš magické bylo by to ve výpisu dvakrát, jednou s magickým zraněním ze zbraně, podruhé s magickým zraněním nula, jestli to tam fakt nemáš tkahle, je to v něčem jiném. Co nature sence? zkoušel jsi to v divočině nebo mimo divočinu?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Shifter - problémy proměn
Chyba je někde jinde - jsi rasa člověk trpoš pulork elf nebo pulelf, tím že se proměníš do minotaoura nebo dridera se ti zvětší velikost a tak máš -1 v combat logu, ale do záznamu postavy se úpravy velikosti nepíšou.
Re: Shifter - problémy proměn
hmm jestli to fakt dělá rasa mohlo by to být tim jsem člověk ale stejný postih je i proti dveřím třebas...nevím jak to je s velikostmi ale zní to celkem pravděpodobně
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Re: Shifter - problémy proměn
Nevím jestli to tu někde je řečeno, ale pokud se přeměníš např do medvěda ( tzn asi +20 životů) a bojuješ a uberou ti nějaké životy a pak jen otevřeš duši bytosti, postava se jakoby opět promění v medvěda a dočasné životy se opět vrátí zpět
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Shifter - problémy proměn
Shaman má pravdumandos wrote:hmm jestli to fakt dělá rasa mohlo by to být tim jsem člověk ale stejný postih je i proti dveřím třebas...nevím jak to je s velikostmi ale zní to celkem pravděpodobně
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.