Shifter - problémy proměn

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Lidda
Měšťan
Posts: 209
Joined: 21:48 01. Mar 2010

Shifter - problémy proměn

Post by Lidda »

Asi sem pomalu zacnu vypisovat co vsechno mi nefunguje : ) Vetsina bugu se tyka relogu..

1. Po relogu se vyhazi vsechno krome kouzel a promen z listy (ted uz vim, ze s tim nic neudelate..)

2. Po relogu se prestanou pocitat vsechny bonusy z equipnutych itemu (coz v praxi znamena ze musim zrusit promenu a znovu se do ni dostat, cimz si vyplejtvam jednu navic)

3. Promeny se obnovuji i spankem, nejen meditaci (nejsem si jista, jestli tohle je bug nebo ne, tak jen pro jistotu to uvadim..)


(Nekteri z vas vi, ze mi hra neustale zamrza - v zadnym pripade nezneuzivam relogu ve svuj prospech. Muze to bejt teplotou, muze to bejt ATI gfx, ja to kazdopadne vyresit nedokazala.)
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Shifter

Post by sandoftime »

Lidda wrote: 3. Promeny se obnovuji i spankem, nejen meditaci (nejsem si jista, jestli tohle je bug nebo ne, tak jen pro jistotu to uvadim..)

[/i]
trochu rozšířím obzor

všechny schopnosti bytosti se obnoví spánkem, bardské songy, dračí dech, lay on hands, odstranění choroby u paladina, proměny druida, epické spelly, ki strike atd.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Shifter

Post by Sveneld »

hraju ted druidku - mam obcas problem s frakcemi - aniz bych cokoliv zapricinil
prvni vec je ze z 90% nemam nepratelske nepovedene summony pres summonici knizku
druha vec je ze muj animal companion - čokl ma rudy i npc po ivory - ale jen cast - treba alchymysta
(pokud se budem bavit systemove a teoreticky o frakcich - tak to neni pripad ze bych sundal ptacka v lese a rozhodilo me to zvirenu na farmach - to bych taky sejmul - coz by rozhodilo frakci s vidlakama - a sejmuti vidlaka by rozhodilo straze - takze by byly nepratelsky komplet npc)
nwn
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Shifter - problémy proměn

Post by mandos »

Nedávno sem objevil že můj měňavec má ve všech proměnách AB o jedna nižší než uvádí character sheet, myslel jsem si že to je tím že používám v normálu kopí a mám sílu jen 10 ale dělá mi to i když si kopí nevemu před proměnou...je to jen bodík ale v NWN je i ten bodík celkem dost no :) nevíte o tom někdo něco?
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Shifter - problémy proměn

Post by Prasokralik »

Máš víc věcí na sílu (obratnost pokud používáš weapon finesse) než jednu, počítá se jen ta s nejvyšším bonusem.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Shifter - problémy proměn

Post by mandos »

Nene kdybych to měl neukáže se mi to ani v char sheetu protože bonus síly se například počítá jen z jednoho itemu systémové...spíš si myslím jestli se to tu nějak neupravovalo protože třeba pokud vím tak bonus aasimara/tieflinga se ti v sheetu taky neukáže (aspoň to dřív bylo) až při výpisu boje, ale radši jsem to hodil do chyb
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Shifter - problémy proměn

Post by Shaman88 »

A dělá to u všech proměn?
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Shifter - problémy proměn

Post by mandos »

Tak...dělaj to jen proměny co mají zbraň momentálně mam k dispozici jen minotaura a dridera a u těch to je u obou nezávisle na výbavě mají oba snížený AB při útoku ale ne v char sheetu, jinak jsem zjistil že se mi někdy (opravdu jen někdy) počítají postihy za držení zbraně na kterou normálně nemam sílu i do proměny, nevím jestli to jde, ale asi nějak opravit, pokud by to šlo prosím :), aby to dělalo vždycky nebo nikdy.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Shifter - problémy proměn

Post by Prasokralik »

máš feat epic prowess (epická zdatnost, +1 k utoku) ?

Jinak obecně, character sheet ukazuje zkreslené ifnormace, to co vidíš ve výpisu boje je reálná informace, pokud například překročíš ab cap, character sheet si klidně ukazuje útok třeba nad stovku, zatímco ve výpisu je ten skutečný, který správně počítá všechna herní omezení

chyba je to tedy jen estetická, teď jen vykoumat co tvůj charakterník zkresluje

- taky mě napadlo že by to mohlo být způsobené právě těmi zbraněmi, na které tvoje postava nemá sílu jak říkáš, ale to je divné protože proměny mění vlastnosti "natvrdo" a taky by tam byl postih na zranění

zkus se ve výpisu boje podívat, jestli v řádce kde se vypisuje zranění není něco jako "stan marlin zranil blablabla za 15 (fyzické(16) magické(0) )"

vždycky když je ve výpisu takováhle nula, něco ti totiž ubírá zranění
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Shifter - problémy proměn

Post by mandos »

To právě nemám mám kopí co dělá 4 magické a ty 4 magické to dává, občas to sníží v character sheetu AB o 2 jako kdyby se uplatnilo to snížení ze zbraně i na proměnu ale na magické to nepůsobí a i pak mam ve výpisu nižší AB o jedna jinak jsem nízký level epický featy nemam
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Shifter - problémy proměn

Post by Prasokralik »

Pokud máš magické bylo by to ve výpisu dvakrát, jednou s magickým zraněním ze zbraně, podruhé s magickým zraněním nula, jestli to tam fakt nemáš tkahle, je to v něčem jiném. Co nature sence? zkoušel jsi to v divočině nebo mimo divočinu?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Shifter - problémy proměn

Post by Shaman88 »

Chyba je někde jinde - jsi rasa člověk trpoš pulork elf nebo pulelf, tím že se proměníš do minotaoura nebo dridera se ti zvětší velikost a tak máš -1 v combat logu, ale do záznamu postavy se úpravy velikosti nepíšou.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Shifter - problémy proměn

Post by mandos »

hmm jestli to fakt dělá rasa mohlo by to být tim jsem člověk ale stejný postih je i proti dveřím třebas...nevím jak to je s velikostmi ale zní to celkem pravděpodobně
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Shifter - problémy proměn

Post by zachy »

Nevím jestli to tu někde je řečeno, ale pokud se přeměníš např do medvěda ( tzn asi +20 životů) a bojuješ a uberou ti nějaké životy a pak jen otevřeš duši bytosti, postava se jakoby opět promění v medvěda a dočasné životy se opět vrátí zpět
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Shifter - problémy proměn

Post by Prasokralik »

mandos wrote:hmm jestli to fakt dělá rasa mohlo by to být tim jsem člověk ale stejný postih je i proti dveřím třebas...nevím jak to je s velikostmi ale zní to celkem pravděpodobně
Shaman má pravdu :) na tom nezáleží proti čemu bojuješ, postih za velikost se nepíše v charakterníku, ani se nezapočítává do ab capu, zkrátka máš -1 do utoku prtoože jsi velkej. A kdybys byl ještě větší máš -2, tak s tím počítej jestli míříš třeba na draka.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Locked