Možná že na CSFD hodne kritizujou, ale jak to že fakt dobrý filmy zůstávají kritiky ušetřerny?
Jen málokdy ty procenta u filmu nesedí, spíše tam kde jsem nějak osobně zaujatý. Což z 90% obvykle nejsem. Takže mi CSFD dost vyhovuje.
Právě jsem toho Priesta dokoukal a je to hodně podpůměrné Béčko.
Scénář: 0% (příběh děravej, děj bez hlubšího propracování, charaktery postav nikde, náznaky minulosti spočítáš na jednom prstu, zasazení příběhu do světa jsem nenašel vůbec)
Casting: 90% (Klaďas i záporák výborní herci, škoda že neměli s čím pracovat)
Efekty: 10% (aneb další sprominutím odpadní sračka pro 3D kina, nic úchvatného, dost plastikové)
Hudba: 10% (dal bych nula, ale alespoň bylo dodrženo rádoby zhovadile propracované téma církevních chorálů či co, pokud si někdo z vás po shlédnutí vybaví jedinou melodii tak přidám 50%, já totiž bohužel ne)
Režie: 20% (ukočírovat takovouhle "B" sračku muselo stát Stewarta dost sil, v podstatě si zopakoval Legii se vším všudy, doufám že konečně začne točit detektivky pro seniory, protože zatím z něj padaj jen *píííp*)
Kamera: 20% (není to ten samej co točil Legii?, z tý pouště toho šlo vyždímat víc, statická kamera mi na Holywood nikdy nesedla, scénu kdy jede klaďas na motorce 250Mph kameraman dost nedal, čekal jsem kdy toho motorkáře předjede nějakej cyklista)
Střih: 0% (Absolutně odfláknuto)
BLUDIŠTÁK HANBY - věnován arciblbovi, který vymýšlel akční scény ve kterých "ne"funguje fyzika. Postupně ve filmu přestane fungovat logika čehokoliv...
Sumasumárum: Producenti nasypali dost peněz na sračku bez scénáře, kopli to rejžovi co jim to kejvnul i minule, však ono z toho to 3D kino už snad vyžvejkne. Film nemá spád, nepřekvapí, nejčastěji sledujete poušť a jednou za 20 minut se strhne 5-tivteřinový fight určený pro 3D.
EDIT: Je ale fakt že jeden týpek to na CSFD ohodnotil zajímavě:
Ach jo! Číst tyhle výblitky kolem ještě před filmem, stisknu místo PLAY tlačítko splachovače a pustím si raději nějakou "zdařilou" adaptaci od Šejxpíra. Co byste, *prodejná samice*, od kulantního, popcornového postapokalyptického gotiku jako chtěli? Přísně logickou komedii s prvky existenciálního dramatu s filosofickým rozuzlením, plnou von Trierových podobenství, ve které byste se do jednoho ztratili jako v Nolanově Konečníku a mohli moudře pokyvovat hlavami nad mnohovrstevnatostí příběhu a sáhodlouze rozjímat nad smyslem života??!! Nebýt toho, že je režisér patrně nějaká neortodoxní kudlanka, což potvrdil už v paradoxně sračkoidní Legii, a namixoval do toho zase pár nechutných náboženských žvástů, vypětkuju to a ani nemrknu! Má to vše, co se tupému stádu mého formátu tolik líbí. Obludné obludy, temné prostředí, krev, hutnou akci, drsného klaďase, luxusní, píchatelnou kikinu, charismatického záporáka a jednoduchý děj, nad kterým si nemusím zavařit mozkovnu, když si chci po perném dni, plném filosofování a hysterické filipiky s ostatními trotly, jen tak bezduše odpočinout. Tak si najděte tu díru mezi půlkama a běžte!