Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by G-ladiator »

To se zlob spíše na autora předlohy :)
Hra o trůny je opravdu víceméně představení podstav a rozhýbání hlavních konfliktů ságy... těště se, protože pokud zpracují další díly dobře, bude to pořádná jízda :)

EDIT: Ah a zapomněl jsem doporučit zombie sérii The Walking Dead (doporučuju jak seriál, tak i původní komix - značne se v některých věcech rozcházejí, ale obojí je skvělé a základní námět mají také stejný)
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Braenn »

Proboha, můžete mi někdo vysvětlit, co se vám líbí na seriálu Spartakus?
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by G-ladiator »

Mira :)
A souboje, až na tu přehnanou krev.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Bahnak »

Braenn wrote:Proboha, můžete mi někdo vysvětlit, co se vám líbí na seriálu Spartakus?
Můžu.
Líbí se mi především jednoduchý scénář, moc dobrý casting, excelentní choreografie šermu, příjemná kamera a nahatá Xena :mrgreen:

Scénář je prostřen jednoduše: z loosera se stane frajer.
Vedlejší role a propracovanost celého příběhu do celistvého kusu je kus výborně odvedené práce.
Seriál není nijak intelektuálně náročný, naopak zkousnou ho i obyčejní chlapi (a kupodivu tu a tam i nějaká ženská)
Krev a písek/bohové arény aneb HBO nám poslední dobou přináší na podnose samé lahůdky.
VAROVÁNÍ: Všechny jsou návykové!!!
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Braenn »

Děkuji. S tím se dá asi víceméně souhlasit, až na jednu věc - zatím se mi líbil každý seriál HBO, vyjma tohohle.

Ve většině je něco sexu, něco krve a skvělý příběh. Tady je jen krev a sex. Budu li poněkud vulgární, myslím že název "Spartakus: Krev a kozy" by dokonale vyjádřil vše, o co tam jde.

Seriál není intelektuálně náročnější, naopak, intelekt při něm odumírá. Nevím, co udělaly tomu chudákovi na základní škole učitelky zeměpisu, dějepisu a přírodopisu, ale tohle byla dokonalá pomsta:(

Zkusím časem ještě dva díly a .. uvidíme.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by J.F.Payne »

Mně se to taky líbí jako porno.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Thuereg »

Vřele doporučuju film "Priest".
Krásný postapo s upíří tematikou. Prýma filmek :)
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Bahnak »

Thuereg wrote:Vřele doporučuju film "Priest".
Krásný postapo s upíří tematikou. Prýma filmek :)
Tak stahuju ten tvůj "Prýma filmek" ... Na CSFD to dostalo od kritiků pěknej kotel, takže jestli to fakt bude taková s_ačka jak tam tvrdí tak si mě nepřej!
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Prasokralik »

CSFD kritizují všechno a furt, kdyby ses měl řídit podle nich, sedíš doma a koukáš na vypnutý monitor.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
PiAn0
Měšťan
Posts: 179
Joined: 20:06 03. Jan 2009
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by PiAn0 »

Priest byl docela fajn az na ten konec :) a jinak s tim CSFD ma Prasokralik pravdu :!:
Victor Gall - G14
Vojta(podsluncem) - Víly neexistují!
User avatar
Naldrard
Poutník
Posts: 80
Joined: 17:16 17. Apr 2011

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Naldrard »

Náhodou na CSFD ma hodne filmu dobré hodnocení. :mrgreen:
Alaunavin - Mrtvá, malá, nevinná chudinka
Kael - Zlý, homosexuální, pedofilní bard s božským hlasem. Říkejte mu Božský Kája
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Bahnak »

Možná že na CSFD hodne kritizujou, ale jak to že fakt dobrý filmy zůstávají kritiky ušetřerny?
Jen málokdy ty procenta u filmu nesedí, spíše tam kde jsem nějak osobně zaujatý. Což z 90% obvykle nejsem. Takže mi CSFD dost vyhovuje.
Právě jsem toho Priesta dokoukal a je to hodně podpůměrné Béčko.
Scénář: 0% (příběh děravej, děj bez hlubšího propracování, charaktery postav nikde, náznaky minulosti spočítáš na jednom prstu, zasazení příběhu do světa jsem nenašel vůbec)
Casting: 90% (Klaďas i záporák výborní herci, škoda že neměli s čím pracovat)
Efekty: 10% (aneb další sprominutím odpadní sračka pro 3D kina, nic úchvatného, dost plastikové)
Hudba: 10% (dal bych nula, ale alespoň bylo dodrženo rádoby zhovadile propracované téma církevních chorálů či co, pokud si někdo z vás po shlédnutí vybaví jedinou melodii tak přidám 50%, já totiž bohužel ne)
Režie: 20% (ukočírovat takovouhle "B" sračku muselo stát Stewarta dost sil, v podstatě si zopakoval Legii se vším všudy, doufám že konečně začne točit detektivky pro seniory, protože zatím z něj padaj jen *píííp*)
Kamera: 20% (není to ten samej co točil Legii?, z tý pouště toho šlo vyždímat víc, statická kamera mi na Holywood nikdy nesedla, scénu kdy jede klaďas na motorce 250Mph kameraman dost nedal, čekal jsem kdy toho motorkáře předjede nějakej cyklista)
Střih: 0% (Absolutně odfláknuto)
BLUDIŠTÁK HANBY - věnován arciblbovi, který vymýšlel akční scény ve kterých "ne"funguje fyzika. Postupně ve filmu přestane fungovat logika čehokoliv...

Sumasumárum: Producenti nasypali dost peněz na sračku bez scénáře, kopli to rejžovi co jim to kejvnul i minule, však ono z toho to 3D kino už snad vyžvejkne. Film nemá spád, nepřekvapí, nejčastěji sledujete poušť a jednou za 20 minut se strhne 5-tivteřinový fight určený pro 3D.

EDIT: Je ale fakt že jeden týpek to na CSFD ohodnotil zajímavě:
Ach jo! Číst tyhle výblitky kolem ještě před filmem, stisknu místo PLAY tlačítko splachovače a pustím si raději nějakou "zdařilou" adaptaci od Šejxpíra. Co byste, *prodejná samice*, od kulantního, popcornového postapokalyptického gotiku jako chtěli? Přísně logickou komedii s prvky existenciálního dramatu s filosofickým rozuzlením, plnou von Trierových podobenství, ve které byste se do jednoho ztratili jako v Nolanově Konečníku a mohli moudře pokyvovat hlavami nad mnohovrstevnatostí příběhu a sáhodlouze rozjímat nad smyslem života??!! Nebýt toho, že je režisér patrně nějaká neortodoxní kudlanka, což potvrdil už v paradoxně sračkoidní Legii, a namixoval do toho zase pár nechutných náboženských žvástů, vypětkuju to a ani nemrknu! Má to vše, co se tupému stádu mého formátu tolik líbí. Obludné obludy, temné prostředí, krev, hutnou akci, drsného klaďase, luxusní, píchatelnou kikinu, charismatického záporáka a jednoduchý děj, nad kterým si nemusím zavařit mozkovnu, když si chci po perném dni, plném filosofování a hysterické filipiky s ostatními trotly, jen tak bezduše odpočinout. Tak si najděte tu díru mezi půlkama a běžte!
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Prasokralik »

když už jsem u toho csfd, na vyhledávání filmů je to dobré, já tam našel tohle

http://www.csfd.cz/film/260774-fung-wan-ii/

nesedne to každému, ale já čínskou fantazy rád
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Thuereg »

Bahnak wrote: ...Citace...
S timhle souhlasim. Já sem s tim filmem spokojenej a řek bych že právě z tohohle důvodu. Nejsem žádnej náročnej divák a u filmu si chci dáchnout a ne se muset několikrát vracet a přemejšlet kdo, že to s kym a proč a jak je tohle možný. Mám rád filmy který vode mě nic nechtěj. :)

Každopádně když ty už seš ten náročnej divák tak esli máš rád sci-fy, a teď myslim to kvalitní tak ti doporučuju seriál "Firefly" a následně film "Serenity".

PS: Co se ti nezd na mém prÝma?
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Thuereg »

Prasokralik wrote:když už jsem u toho csfd, na vyhledávání filmů je to dobré, já tam našel tohle

http://www.csfd.cz/film/260774-fung-wan-ii/

nesedne to každému, ale já čínskou fantazy rád
Klan létajících dýk je docela pěknej filmek:) by se ti moh líbit.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
Post Reply