Za vsechna monstra 1 XP

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Jak jste spokojeni se soucasnym xp systemem?

Nemenil bych ho, jsem spokojen.
10
29%
Zmenil bych pomer xp na postih ve prospech casovych.
3
9%
Zmenil bych pomer xp na postih ve prospech bojovych.
6
18%
Nedelal bych zadne omezeni na zpusob zisku xp.
13
38%
Zrusil bych xp za cas uplne, budem jen mlatit.
0
No votes
Zrusil bych xp za boj uplne, uzavreme svetovy mir.
1
3%
Jiny napad (napsat).
1
3%
 
Total votes: 34

User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by monstera »

Na dvou místech uvádí Damián, že časové expy nebudou za dobu strávenou kraftem nebo sběrem. NIKDE NENÍ POTVRZUJÍCÍ ANI VYVRACEJÍCÍ ODPOVĚĎ ! Pokud to tak je, je to konec Thalie. Mě osobně se velmi stýská po původní tolerantní neomezující Thalii, i když neměla třeba podtemno ( pro jaké procento hráčů je důležité ?).
Obávám se, že z Thalie vzniká nová Equilibrie - a že příčinou jsou lidé, kteří z ní přišli. EQ znám dobře, mám tam také svou postavičku, ale zabrousím tam opravdu jen z nouze ! Kdyby na to kecání u ohníčku alepoň v Ivory zůstal ohýnek s lavičkami , místo té přebujelé Krkovičkovy nádhery !
Už jsem varoval, že čím víc omezujících pravidel, tím horší zábava a nakonec i méně až žádní hráči !!
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by OneHeart »

jak tu všichni prskají. Na systém Xp, který by mohl být skvělý po odladění chybek. Je snad chyba, že vaše postavy mají možnost být trochu časově plastičtější a né jen odlitek zabitých potvůrek?
Že když chcete hrát nekonfliktní postavu (rozuměj nonlooter) tak máš šanci ty lvly dostat? XP jenom za potvory je špatný.
Monstera od LDamiana zavětřil, že za craft nebude časové xp (nikde jsem to nečetl, zajímalo by mě odkud to má) a hned je celá thalie v háji. Je o tobě známo že jsi craftový fundamentalista, ale nevím proč z toho vyvozuješ takový blbiny. Co ti brání craftit?
I kdyby to tak bylo,tak když provozuješ řemeslo, těžko se zlepšíš třeba v kouzlení nebo ohánění mečem ;)
(a nebo jsi snad před wipem dostával xp za zevlení v dílně?)
edit: a EQ tu z thalie (doufám) nikdo dělat nechce. Imho je většina systémů jen posun k lepšímu.
Vaillardo Vran:
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Rejty »

OneHeart wrote:...a EQ tu z thalie (doufám) nikdo dělat nechce...
Jen pres mou mrtvolu! 8)
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Krata »

Add kucik: Hej, tak když tě to baví tak to hraj, ale nedávej na to hned omezení že to je nutnost.. sice tohle je můj první svět ale co slýchám že se děje na jinejch.. to sem si jen řek "ještě že sem si vybral Thalii, tam je ro pohoda".. jak sem psal, nechla bych expi za RP i za boj ale bez žádnýho omezení protože jsou lidi co s bavěj RP práve u toho boje a jak psal Damian, takvou dobu sedět v hospodě mě taky nebaví.
Tedka už nedostávám žádný expi za jedinou potvrou co se dá na mém lvl v podtemnu lovit, když se tam objeví více drowů, pochopitelně někam razíme.. může to být divné ale bez expů to neni to pravé :wink:
Co byla Thalie před wipem tak tam bylo minimu lidí co creepovalo a minimum crafterů, a i s nima se dalo koliikrát dobře hrát, tak proč tomu zabranovat když takovej problém neni :wink: .. neřikám hned že je Thalie šaptná, baví mě to tady a změny jsou fakt super, s chybama sem počítal protože se spouští hodně netestovanejch věci a kdyby jsme chtěli bezchybnej, a tak velkej svět, museli by jsme dát DM mnohem víč času než za kterej to zvládli :wink:
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Theo »

Vo co GO :

Creepim -> mam xp podla sily potvory, min 1xp
Kecam -> mam casove xp (ale pri tom kecani musim nieco delat inak nemam nic)
Craftim -> nemam nic

Problem je vtom, ze tymto systemom SA HRACOVI PRIKAZUJE "aktivne kecat" (teda nutnost skakat na jednej nohe) i ked nema skym, je sam , atd -> pokial to hrac neuroby ma za vsetky potvory 1xp - inak povedane pripoji sa na server a moze ho*no.

Sak len zruste tu zavislost 1:1 ci jak to je a je klud! Creeper si musi xp zasluzit, aktivny kecomaniak dostane svoj pridel a crafterov tu nemame radi ta sa nanich vyserieme no (ironia!)...
Ora et Labora
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Rejty »

Theo wrote:...
Mas pravdu, tak to bylo se soucasnym nastavenim. Nebojte, upravi se to. :wink:
Vedoucí týmu Thalie
Seth-Plzen
Obyvatel
Posts: 104
Joined: 07:47 19. Jul 2007

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Seth-Plzen »

Jako fakt nevim, ale ja jsem pred wipem nemel pocit, ze byl problem hrat RP. Poradalo se docela dost zabavnych veci a rozhodne to nebylo tak, ze by se furt nekam behalo a mlatilo vsechno okolo. A hlavne, Thalie byla pro vsechny. Pokud chtel jenom nekdo chodit mlatit hlava nehlava tak mohl. Stejne tak mohl jenom kecat a craftit. A nebo mohl kecat u ohynku. Ale bylo to tam MOHL. Problem je, ze ted musi. Proc? Komu to vadi jenom chodit na potvory? Proc by moje postava, ktera nema rada spolecnost mela chodit nekam kecat? To se mam posadit na dve hodiny do lesa a kazdejch pet minut udelat krok?
Jsem dost nastvanej protoze tyhle blbosti jenom otravujou hracum pozitek s hrani. Pres tyden opravdu skoro nemam cas hrat a pokud si ho najdu, tak ho rozhodne nechci travit cekanim na to, nez se mi vyplati zajit na vypravu.
Mozna je to prizemni, ale stejne vetsina lidi chce xp, aby mohla postoupit na dalsi level. To je ta motivace. A pokud tohle zacnete naprosto nesmyslne omezovat tak se jenom hraci zvednou a pudou jinam nebo prestanou hrat.
Takze uprimne prosim prestante s tim omezovanim a vratte thalii tam kde byla pred wipem.
Seth-Plzen
Obyvatel
Posts: 104
Joined: 07:47 19. Jul 2007

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Seth-Plzen »

Dalsi vec, vite jak se tedko ochcava to omezeni na bojove expy? Nechate postavu rybarit. Dela to porad dokola a expy pribejvaj. Takze je to jasny. Az pujdu do prace, tak rano pustim rybareni a vecer si konecne budu moct jit zahrat. Volovina
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Kiri »

ja teda nevim jo, ale to uz to nekdo pocitil? ja mam ve smes celkem nemluvnou postavu a zatim sem nepocitil rozdil delam si svoje kolecka a mam porat vse celkem vyrovnane...nechapu ze nekdo muze mit 1XP to uz by musl mit snad v zadku vrtuly ruce jako strihorukej eda
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Kiri »

Seth-Plzen wrote:Dalsi vec, vite jak se tedko ochcava to omezeni na bojove expy? Nechate postavu rybarit. Dela to porad dokola a expy pribejvaj. Takze je to jasny. Az pujdu do prace, tak rano pustim rybareni a vecer si konecne budu moct jit zahrat. Volovina
no asi si to moc nezkousel, protoze nahodnej spawn..bo jak se to pise by te mohl prekvapil a postavicka by ti asi chcipla nez by si dosel z prace :? jinak by tu byl rybarskej krouzek :D

edit:
OneHeart wrote:jsi úplně mimo. Právě že systém XP před wipem hodně omezoval - pokud jsi chtěl lvly, musel jsi mlátit potvory.
Teď dostávají XP všichni, i ti co nechtějí hlava nehlava mlátit potvoráky...
jo mam stejnenj nazor, ale zase se musis zamyslet nad tim kdy hrajes a kolik mas casu. Pracoval sem a vim jak dokaze nastvat, kdyz se celej den tesis az si zahrajes aspon 4 hodinky a dozenes ty ostatni skolaky co creepingujou cele dny :D zvlast o zkouskovem, ze. Na druhou stranu takovy hraci dorazi rychlejc konecneho lvlu, kdy je omrzi postava, ktera uz skoro vubec neroste na lvlech. Pak zacne dalsi a dalsi a budeme zase an zacatku ..:D

vsimnete si jak setrim prispevky :mrgreen:
Last edited by Kiri on 22:15 02. Feb 2008, edited 1 time in total.
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by OneHeart »

@Seth-Plzen:jsi úplně mimo. Právě že systém XP před wipem hodně omezoval - pokud jsi chtěl lvly, musel jsi mlátit potvory.
Teď dostávají XP všichni, i ti co nechtějí hlava nehlava mlátit potvoráky...
Vaillardo Vran:
steel_martin
Měšťan
Posts: 168
Joined: 17:43 18. May 2007
Location: Plzeň / Železná Ruda

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by steel_martin »

Omlouvám se, pokud můj příspěvek bude působit negativně, ale i mě občas dojde trpělivost...
monstera wrote:Mě osobně se velmi stýská po původní tolerantní neomezující Thalii
Třeba taková Demona je ještě tolerantnější a ještě méně omezující...
monstera wrote:i když neměla třeba podtemno ( pro jaké procento hráčů je důležité ?)
Trochu sobec, ne?

monstera wrote:Obávám se, že z Thalie vzniká nová Equilibrie - a že příčinou jsou lidé, kteří z ní přišli.
Já sem "jeden z těch co přišli z Equilibrie" resp. mam tam postavu. A to, že teď hraju na Thalii je z důvodu, že Thalie nabízí jak slušnou RP základnu, tak i možnost akce a odreagování. Věř mi, že má od Equilibrie hoodně daleko a pevně doufám, že se jí nepřiblíží. Equiibrie je fajn, ale stačí jedna.
monstera wrote:Už jsem varoval, že čím víc omezujících pravidel, tím horší zábava a nakonec i méně až žádní hráči !!
Ježiš tak chvilku počkejte.. pokud budou odcházet hráči, tak sem pro to, aby se všechno zase vrátilo(zmírnilo)
Venori'elginn N'Abarn
_______________
Image
_______________
Seth-Plzen
Obyvatel
Posts: 104
Joined: 07:47 19. Jul 2007

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Seth-Plzen »

OneHeart wrote:@Seth-Plzen:jsi úplně mimo. Právě že systém XP před wipem hodně omezoval - pokud jsi chtěl lvly, musel jsi mlátit potvory.
Teď dostávají XP všichni, i ti co nechtějí hlava nehlava mlátit potvoráky...
A proc teda ted omezovat postavy, ktery maji chut mlatit hlava nehlava? Kolik jsi jich pred wipem potkal? Ja teda moc ne
Seth-Plzen
Obyvatel
Posts: 104
Joined: 07:47 19. Jul 2007

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Seth-Plzen »

Kiri wrote:
Seth-Plzen wrote:Dalsi vec, vite jak se tedko ochcava to omezeni na bojove expy? Nechate postavu rybarit. Dela to porad dokola a expy pribejvaj. Takze je to jasny. Az pujdu do prace, tak rano pustim rybareni a vecer si konecne budu moct jit zahrat. Volovina
no asi si to moc nezkousel, protoze nahodnej spawn..bo jak se to pise by te mohl prekvapil a postavicka by ti asi chcipla nez by si dosel z prace :? jinak by tu byl rybarskej krouzek :D
No on uz taky je, jsou mista kde spawn neni a rybarit se da v pohode
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by photter »

dyk přece můžeš mlátit hlava nehlava, copa ti to někdo zakazuje ?
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Locked