Jakou formu umeni mate nejradeji?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
RES
Měšťan
Posts: 223
Joined: 17:59 18. Sep 2007

Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by RES »

Vim ze tu hraje spousta dobrych RP hracu co tu svou hrou pisi zajimave pribehny a tvori tim tak legendy Thalie co se da take povazovat za formu umeni.
Presto me zajima zda se nekdo zvas venuje i jinym formam umeni a jake druhy mate nejradeji at jde o malovani,socharinu,hudbu,heretstvi,basne,fotografovani no proste vsechny mozne druhy umeni co rozvijeji cloveka v jeho tvorivosti a obohacuji nam tim nas svet a cini nam znej radost.
Nebot si myslim ze se v dnesni dobe hodne lidi upira tou horsi strankou a to je destruktivni cinost ktera nam moc radosti neprinasi a nebo se neustale clovek za necim zene a neumi se jis pozastavit a vsimat si drobnosti ktere jsou ve svem ceku nesmirne dulezite.
Tak budu moc rad zda me tu nekdo napisete neco ze sveho vlastniho tvoriveho umeni at jde o jakoukoli formu at si ji tu muzeme precist ci se pokochat.
Jeden muj kamarad co se venuje hodne druhum umeni me nedavno prived k Japonskym Hajku to je forma vyjadrovani se skrze skracene basne ktere vam muzou rikat cele souveti zda se vnich naucite spravne cist.
Tak vam tu napisu par pokusu a snahu o tento druh umeni :var_49: nekomu to snad neco rekne ci udela radost a privede ho to k zamysleni nebo se proste jen zasmejete to je nakazdem co mu to da. :wink:
User avatar
RES
Měšťan
Posts: 223
Joined: 17:59 18. Sep 2007

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by RES »

1. Slepec co vse vymenil za barevne obrazky,stratil to co ho cinilo vyjmecnym.

2. Jak oraci bez koni,pluji sirou oblohou,pres veskere usili,sklizet hlizi nebudou.

3. Padaji ze svich postu,bez jedineho narku sveho,i presto ze nam jejich stin,dlouhe roky ukryt poskytoval.

4. Ten kdo prozil let na zadech pilnych vcel,tam kde med je nejsladsi,jis nikdy neprozije ten svuj sen v zadnem strojnim silenstvi.

5. Vynesen na trun nejvyssi,snenim milujiciho ditete,zhlizi na sve silene kralostvi ze svou vernou spolecnici.

6. Jak vcelka letajici do dalekych sadu,vzdy najde cestu k rodne louce.

7. Male slune prevalujici se ve vyschle tuni,zalostne troubi k oblakum.

8. Prazdne pohledi hledici do neznama,vlasy trcici jako draty,hledaji co meli ale zapomeli.

9. Nad vyprahlou pousti,vznasejici se jak obri mrak,misto deste pada cerny prach.

10. Kuze tvrda jak pancir ritiru,presto zdobi nejednu zenu,i jeho ostre zuby nic nezmuzou,se zari co patri knemu,spatril ji i strazce mozi a otocil se s rychlosti,stracejic se do temnych chladnych
hlubin.

11. Jak zmuchlany papir se vzkazem o lasce,povalujici se v ulicich plne kolemjdoucich lidi,presto ho kazdy prekroci a jen vitr si snim pohrava a posouva ho nekam dal,tam kde se snad nekdo zastavi sebere ho a precte si o te velke lasce co ostatni prehlizi.

12. Slunce jasne sviti,vetrik prijemne osvezuje,mraky co maluji na obloze obrazky,clovek co rozjima v lune prekrasne prirody,jen tlukot neustavajicich kladiv,prehlusuji zpev ptaku a odvadi cloveka tam,kde drima vrukou ty strasna kladiva.
User avatar
Ikstremist
Měšťan
Posts: 163
Joined: 04:34 21. Mar 2010
Location: Psychedelict
Contact:

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by Ikstremist »

Už přes 8 let se věnuji tvorbě hudby. Linky nemám, tudíž nedám :P
Všichni jsme výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.
PSYTRANCE POWER

Laelaan Caana
User avatar
RES
Měšťan
Posts: 223
Joined: 17:59 18. Sep 2007

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by RES »

13. Na miste vecnych spacu,slzy zalili lidskou dusi,ted tam slunce jasne sviti a vceli opiluji jejich kvety.

14. Uvadajici kvetinu nekdo zalil vlahou at opet tesi nase oci svou krasou.

15. Jak strom s odnatymi koreny,miza steka jako slzy po tvari maleho ditete,chradne a pomalu umira.

16. Prichazi s daleka,s darem pro krale,jen modra zare s vzacneho diamantu,muze rozzari vase tvare.

17. Co se odehraje loutkari vhlave,kdyz mu pri scene polozi kasparek s utrzenymi vodicimi nitemi otazku,proc se skryvas za oponou,kdyz tu spolu hrajeme predstaveni?

18. Jak nadoba ktera byla plna,nekdo rozlil a pohodil nepotrebujic do kouta,avsak nadoba svou prazdnotu nevydrzi vecne,a radeji touzi sklouznout s police na tvrdou zem,a roztristit se o ni,nebot strepi co zni zejdou ji snad stesti prinesou.
User avatar
RES
Měšťan
Posts: 223
Joined: 17:59 18. Sep 2007

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by RES »

Jo a omlouvam se za gramatiku ale nak ji nemam moc rad od mala*stydi se* :oops:
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by davidsoft »

Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
OneIceOne
Rytíř
Posts: 500
Joined: 12:49 30. May 2007

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by OneIceOne »

Kromě tvoření zábavy v různých světech pro různé hráče, tak tahací harmonika.
Pauza výkonu DM: 1 - 8. 9.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by Braenn »

Píšu básně, či se o to snažím.
Bohužel, valná část mých děl vznikla pro hru a o dění na Eq, koho by to zajímalo nebo se tam někdy vyskytl, tak tady http://www.equilibrie.cz/forum/viewtopic.php?t=4921 jsem to po odchodu všechno vyplivla. Jen myslím že nejsou moc stravitelné pro toho, kdo tam nehrál, a kvalita kolísá hlavně u těch psaných na objednávku...
Nu a zbytek mé tvorby je vcelku osobní, většinou v dost holčičím duchu.
Last edited by Braenn on 21:05 01. Aug 2011, edited 1 time in total.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by Braenn »

RES wrote:Jo a omlouvam se za gramatiku ale nak ji nemam moc rad od mala*stydi se* :oops:
Ačkoli haiku příliš neholduji, nerozpoznám dobrou od špatné a její pravidla ve mě zanechávají podobnou nejistotu, jako to umí zenové příběhy, nemohu si odpustit otázku - forma, kterou ji předkládáš, tedy věty očíslované, na sebe (?) nenavazující, to se ti nechtělo psát ji klasicky, nebo se to tak také dělá?

A co se týče gramatiky, opravdu to kvalitu docela snižuje... pokud chceš, nabízím se ke korektuře tvého díla, takhle si ji nějak ani nedokážu vychutnat.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
RES
Měšťan
Posts: 223
Joined: 17:59 18. Sep 2007

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by RES »

Pro Braenna mas moc peknou tvorbu ocislovane jsou proto ze na sebe nenavazuji i kdyz nektere mluvi o podobnych vecech a sam se je teprve ucim. :wink:
Presto diky za prispevek.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by kucik »

Opilá chtíčem z laciných vín
ulehneš v trávě a odhalíš klín
Pohřbíš mě v útrobách vlahého těla.
Ber co jsi žádala, vše, co jsi chtěla

Vždycky jsem měl rád krátký říkanky :mrgreen:
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Maya
Velmistr
Posts: 1053
Joined: 12:56 05. Dec 2010

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by Maya »

Chce tě Smrťák oplzlý
starej kostroun s kosou,
Chce tě vidět před sebou
nahatou a bosou.

Bůhví, co by prolétlo
tou práchnivou lebkou,
kdyby tě tak uviděl?
Nahatou a hebkou?

Možná by se s Kerberem
bil - hlava nehlava.
a chránil tě před Peklem,
kostlivej nemrava....

Ou jé :-D
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by Braenn »

Vy jste teda najeli téma, vlastní?:) Ale přidržím se:

Zhasni svíčku
pod peřinou
ať v jeskyni
na zdi splynou
stíny falše
pravda zmizí
slitá ve tmu
s touhou ryzí.

Vytkni měkké
skrýši z peří
že v ní cudnost
snadno zteří
zapři třikrát
co se stane
to až zrádce
ohněm vzplane.

Podvol plamen
svému dechu
zahraj od E
skladbu vzdechů
zhasni svíčku
pod peřinou
snáz pak zalžeš:
"Ne mou vinou..."
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Ikstremist
Měšťan
Posts: 163
Joined: 04:34 21. Mar 2010
Location: Psychedelict
Contact:

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by Ikstremist »

Braen, tleskám a smekám.
Mohu to zhudebnit?
Všichni jsme výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.
PSYTRANCE POWER

Laelaan Caana
User avatar
Ikstremist
Měšťan
Posts: 163
Joined: 04:34 21. Mar 2010
Location: Psychedelict
Contact:

Re: Jakou formu umeni mate nejradeji?

Post by Ikstremist »

Samuraj uprostřed bitevního pole stojí,
ve zkrvavené zbroji,
ve dvou oknech do duše zrcadlí se,
ta napůl mrtvá krajina uvnitř.

S nadějí pokorně pokleká do té roviny,
a tam kde bojoval pro své vlastní štěstí,
pro záchranu její cti,
a beze lstí,
s láskou sází ty nejkrásnější květiny.

A pak vedl ji tou krajinou,
prostou boje hrdě,
a ona aby nešlápla do zaschlé krve,
bosou nohou zašlapuje květiny,
až přespříliš tvrdě?

A dvě zrcadla do duše,
neschopná lhát netuše,
zrcadlí ty zlomené květiny,
do jeho duševní roviny.
Všichni jsme výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.
PSYTRANCE POWER

Laelaan Caana
Locked