Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Braenn »

Prasokralik wrote:S tím že by zrovna Naruto nebo Bleach bylo něco jako "klasický scénář" anime rozhodně nesouhlasím.
Tím myslím masově nejrozšířenější - styl "ubohý chudák zjistí že má úža schopnosti, učí se je používat, mezitím co díl bojuje s x hajzlíky, prohrává, v poslední chvíli získá sílu, o které netušil že ji má, pak zase bojuje, potká někoho silnějšího, prohrává, získá sílu o které netušil že"... bla bla dokola 300 dílů. Naruto, Bleach, Fate stay night..

Já mám raději víc příběhový. Gunslinger girls, z komediálních výborné Full metal Panic! Fumoffu, Berserk, Death note (první sérka)...
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Prasokralik »

Full metal panic byla nehorázná blbost. Zkus Lovely Complex nebo Honey and Clover. Případně Clannad, ale připrav si kapesník.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Nalkanar »

Prasokralik wrote:Četnost dílů vůbec není směrodatná. Lepší kratší podařené dílko než sáhodlouhá blbost.
Spíš jsem tím myslel, že FMA se mi natolik líbil, že bych se za další díly nezlobil.

Naruta bych nepodceňoval, když si člověk většinu času ignoruje hlavní postavu, tak je to hned o dost lepší. :mrgreen:
.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Shaman88 »

Nalkanar wrote:
Prasokralik wrote:Četnost dílů vůbec není směrodatná. Lepší kratší podařené dílko než sáhodlouhá blbost.
Spíš jsem tím myslel, že FMA se mi natolik líbil, že bych se za další díly nezlobil.

Naruta bych nepodceňoval, když si člověk většinu času ignoruje hlavní postavu, tak je to hned o dost lepší. :mrgreen:
Naruto super :) sledoval jsem anime, před půlrokem mě to přestalo ale bavit a tak jsem začal číst mangu, není to takovej žrout času, mangu zkouknu za 5 minut, anime za 20 kdyz máš těch 500 dílů je to dost znát.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Prasokralik »

Já naruta nepodcenuju, ostatně sám sleduju ono druhé "klasické" anime, bleach. Ale anime špičky jsou někde jinde než v těhle akčních soap operách. FMA jsem neviděl bratrství, zatím, původní serie ale je pěkná. Jedna z mála serií které jsem prominul český dabing, který nebyl nejhorší. I když nejlépe nadabované (česky) anime je Med a čtyřlístek.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Shaman88 »

Prasokralik wrote:Já naruta nepodcenuju, ostatně sám sleduju ono druhé "klasické" anime, bleach. Ale anime špičky jsou někde jinde než v těhle akčních soap operách. FMA jsem neviděl bratrství, zatím, původní serie ale je pěkná. Jedna z mála serií které jsem prominul český dabing, který nebyl nejhorší. I když nejlépe nadabované (česky) anime je Med a čtyřlístek.
Původní FMA bylo těžce v čudu :) neustále kruh z jednoho do druhého světa, posledních 10 dílů jsem se v tom už celkem ztrácel - a film byla děsná fantasmagorie. Ten novej FMA je snad kromě jedné chybějící postavy komplet podle mangy, a je to fakt poznat na tom ději.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Braenn »

Clannad znám.. a co teprve Claymore... :)

a Full metal Panic! je kravina, proto odkazuji jen na FMP! Fumoffu, které můžu vidět kdykoli znova a vždycky se řežu smíchy.. mám holt pro militantní chlápky s arzenálem zbraní slabost :)
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Bahnak »

Někdo nějaký názor na tento snímek?
http://www.csfd.cz/film/16367-donnie-darko/
Co jsem nemocný tak jsem toho z postele zkoukl dost, ale tohle zatím vede, tak jsem zvědavej jestli to někoho taky alespoň trochu zaujalo a nebo jsem jen mimoň...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Thuereg »

Bahnak wrote:Někdo nějaký názor na tento snímek?
http://www.csfd.cz/film/16367-donnie-darko/
Co jsem nemocný tak jsem toho z postele zkoukl dost, ale tohle zatím vede, tak jsem zvědavej jestli to někoho taky alespoň trochu zaujalo a nebo jsem jen mimoň...
Tak jsem ti teda na to kouk a musim přiznat že jsem z toho krapet zmatenej a asi na to kouknu ještě jednou, ale jinak mi to přijde dobré. Zajímavá haluz :)
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Bahnak »

Abych pravdu řekl, tak slovo "zmatenej" bych použil i pro sebe.
Nutno však podotknout že se mi to lehce dostalo pod kůži a čím více jsem nad tím přemýšlel tím více to dávalo či nedávalo smysl.
Každopádně ta koncovka mě docela dostala, obsazení i herecké výkony hodně nadprůměr, hudba podmanivá a kamera úžasná.
No a k tomu dvoumetrovej králík "Frank" :-D a Patrick Švejzí coby perverzní stracholáskový dětskopornoúchylák...
Každopádně snímek co šel svou cestou dost mimo hlavní směry toho co se "normálně" točí.
Nepoužil bych přímo termín SCI-FI, spíše drama stylu šestý smysl... akorát tak nějak naruby.
A ať nejsem OOT tak tu mám něco dalšího:
http://www.csfd.cz/film/142019-zlo-mezi-nami/
Konec mě sice trochu zklamal, nicméně pointa filmu i jeho celková vizáž nikoliv, k tomu obsazení na jedničku, záporáci jsou správně záporní a klaďas není tak kladnej aby to bilo do očí...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Fryn »

Donnieho Darka jsem viděl nedávno a musím teda uznat, že je to pěkně podivná podivnost. Výraz "matoucí" je k tomuto snímku příhodný víc než cokoliv jiného. I přes docela zajímavý děj, se navíc nemůžu zbavit dojmu, že celý smysl tohoto filmu byl pouze v tom, aby diváci ještě dlouho po shlédnutí přemýšleli nad tím, o čem že to vlastně bylo ... .

Jinak. Naruto a Bleach jsou typický mainstream, zato však dost kvalitní. Zejména Naruto mě dodneška překvapuje v tom, jak si neustále dokáže udržovat/zvyšovat svou laťku a to i přesto, že už vychází tak dlouhou dobu. Přiznám se, že ze začátku jsem měl mnohem raději Bleach (hlavně soul society ark, ve kterém se i přes docela předvídatelný a několikrát už omílaný děj, objevilo spoustu originálních a zábavných prvků), bohužel od jisté doby je na něm vidět, že autor začal děj až příliš natahovat a celé dílko začalo podle mě stále víc ztrácet na své původní kvalitě.

Osobně taky preferuji mangu oproti anime, protože není neobvyklým jevem, že animované verze se mnohdy od své kreslené předlohy začnou docela lišit, končí mnohem dříve nebo se musí různě ohýbat atd ... (a krom toho čtení oproti sledování jednoho dílu je obvykle časově šetrnější :) ).
Kromě mangy/anime co tu zazněla bych ještě zmínil tituly jako Gantz (který teď v Japonsku docela "jede"), velmi zajímavé, i když trochu drsnější scifi. Pak Blade of the Immortal, o chlápkovi co jen tak nemůže umřít (ze začátku se zdá, že zápletka nemůže být fádnější, ale postupem času toto dílko dokazuje, že příběh je postaven i na jiných věcech než "schopnostech" hlavního hrdiny) nebo Soul Eater (docela humorná ztřeštěnost, fajn na odreágování, se svou osobitou kresbou - kterou každý určitě jen tak neskousne :) ).

Zajímavých kousků z této oblasti se dá najít tolik, že si někdy člověk na některé tituly hned ani nevzpomene.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Bahnak »

Právě jsem se vrátil z kina.
Nová planeta opiček u mě boduje na celé čáře.
Po opravdu dlouhé době důvod jít do kina.
Doporučuji.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by kucik »

Dokoukal jsem Donnieho Darka. A pořád mi některý věci nejsou moc jasný.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Braenn »

Já teď dokoukala takovou zvláštní, trochu romantickou (nenechat se odradit:)) komedii. Je to rozhodně lepší, než popisek napovídá, korejská produkce tomu dává něco originálního, co třeba už americká produkce není schopná svým stylem filmů dát.

Rozhodně jsem se nasmála a protože mám slabost pro odstřelovače a veškeré zbraně, hodnotím více než kladně.

Takový totální oddech:))
Odkaz na titulky je v debatě dole:

http://movie-library.cz/film/238422-kil-mi/
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Troglodyt
Nováček
Posts: 8
Joined: 16:21 22. Aug 2011

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Troglodyt »

kucik wrote:Dokoukal jsem Donnieho Darka. A pořád mi některý věci nejsou moc jasný.
Hehe, tak tam mi neni jasnej skoro celej film, musim to zkouknout ještě aspoň jednou a víc soustředěně :)
Post Reply